Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feherkopenyes szindromam van!...

Feherkopenyes szindromam van! Szules kozben mi lesz? Reszletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 hetes kismama vagyok! Amiota vedonohoz jarok minden vernyomasom 130/140/150 kozott ingadozik.

Kert tolem a vedono egy itthoni vernyomasnaplot, amiben a legmagasabb vernyomasom 128/75 volt.

A vedonom megertette hogy feherkopenyes szindromaban szenvedek, viszont a terhesgondozason az orvos nem akarja elfogadni..o is megmerte es persze ott is magas volt. Azt allitotta az en vernyomasmerommel van a gond, pedig ez biztos h nem igaz mert vadonat uj, es nem egyet kipribaltam mar, es itthon mindig tokeletes.

Irt fel vernyomascsokkentot is de nem veszem be mert a vedono azt mondta hogy ha normalis a vernyomas es beveszem akkor lesz a baj.

A babaval es velem is minden rendben van.

Szulesnel mi lesz? Gondolom ott is egekbe lesz a vernyomasom..hogy magyarazzam meg a dokinak hogy nincs baj a merommel es csak rendelokben mernek magasat?

Felek hogy ezek miatt gond lesz a szulesemmel!

Bocsi ha hosszu voltam.

28 hkm



2014. nov. 6. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálam a doki is meg a szülésznő is zöld ruhában volt, az sem változtat a helyzeteden?
2014. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia. Sajnos nem..nalam a vedono is egy nyugodt baratsagos helyen van, es civil ruhaban..direkt nem vesz fel kopenyt es sajna igy sincs sok hatassal.

Ha hazaerek a vedonotol kb 3 perc, megmerem itthon meg akkor is magasabb, de egy kis ido mulva ujra normal.

Nem tudom mivel lehetne ra hatni, probalok mindig teljesen nyugodt lenni..de hiaba.:(

2014. nov. 6. 14:50
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérj 24 órás vérnyomás mérést, ezt rád teszi az orvos, illetve háziorvos, és azt kiértékelik majd, ezt az eredményt vidd majd a nőgyógyászodhoz. De biztosan ez a bajod? mert a magas vérnyomástól agyvérzést is kaphat a magzat, egy vérkörön vagytok!!! És ez csak az egyik lehetséges baj. Nekem is kellett írnom mert 190/100 volt a nőgyógyászomnál, nekem is max. 130 volt itthon. Éppen múlt héten fejeztem be, de kontrollálom azért otthon.
2014. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még valami. Választott orvosod van, vagy TB alapon jársz? Legközelebb ha mész, mit mondasz az orvosnak? Az biztosan nem tetszene neki, hogy a Védőnőnek hiszel vele ellentétben, aki orvos. Ezért javaslok valami szakszerűt, a 24 órás vérnyomás mérést.
2014. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ismét még valami :-) , nekem végül tényleg magas lett a vérnyomásom, egyik kedden rendelésen felírták végül a vérnyomáscsökkentőt, pénteken viszont indítottak epepangás miatt. Burokrepesztés, oxitocin, végül pár óra után toltak a műtőbe a vérnyomás miatt, mert veszélyes volt a babára.
2014. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia. Nekem a legmagasabb ertek 150/90 volt..de azt a doki merte legutobb..akkor ereztem hogy majd felrobbanok, mikor azt allitotta hogy a vernyomasmerommel van a baj.

3 hete merem itthon magamnak napi 4*, ebredeskor, napkozben es lefekveskor. Azt mondta a doki h ez gyonyoru szep vernyomas, de megis ketelkedik.

Soha nem volt baj a vernyomasommal csak dokinal..es ez varandossag elott is igy volt.

Hat akkor valoszinu a 24 orasat fogom kerni mert az biztos valosat mutat.

Nem fogadott doki, sztkba jarok.

2014. nov. 6. 15:31
 7/15 A kérdező kommentje:

Jaj meg azt akartam megkerdezni hogy mi okozhat meg ilyen panaszt? Csak irtad h biztos ez e a bajom..feltem a babamat is.

De nem tudom mit tehetnek meg..

2014. nov. 6. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:
így nagyobb eséllyel császár lesz, mert a magas vérnyomás veszélyezteti a babát
2014. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát azt nem tudom,hogy szülés közben mi lesz mert még én is előtte állok:)

DE...

Én is "Fehérköpeny szindrómával kezdtem":) A vérnyomásom mindig rendben volt..... Itthon:) Na de a dokinál:)

Eleinte 135/90-100... Tudod mit mondott erre? :)

Fehérköpeny szindróma? :D Nem hittem a fülemnek mikor ezt mondta:) Jófej volt... Mondjuk én mondtam neki,hogy itthon mindig 116 meg 120 a vérnyomásom:)

Azóta a legutóbbi 2 alkalommal már csak 112 és 120 "azt"hiszem volt a vérnyomásom:) Valahogy megnyugodtam,elfogadtam,nincs fehérköpeny szindróma:) megszoktam vagy nem is tudom:)

Sztem te is meg fogod idővel:) Eleinte a védőnőnél is magas volt,de őt hamarabb megszoktam:)

Nem vagy egyedül ezzel a "problémával"..

Nekem az utolsó 2 alkalom 29-32 hetesen volt. Addigra "nyugodtam meg":)

Jövőhéten megyek legközelebb 35 hetesen,akkor már tuti nem lesz gond:) Nem hiszem,hogy gond lesz a szüléseddel,bár első babás vagyok nem tudom,csak egy vélemény:)

Boldog babavárást:)

2014. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

A legmagasabb értékem az 140/90 volt!

2014. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!