Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Toxoplazma fertőzés hogyan...

A Toxoplazma fertőzés hogyan mutatható ki?

Figyelt kérdés

10 hetes vok,5.hét körül ettem többször szalámit és házi sonkát. A 6.hét után voltam toxoplazma vizsgálaton,és negatív lett,azt mondták nagyon figyeljek.

de akkor ugye ez azt jelenti,h a sonkától nem kaptam el semmit,és ezáltal a babám se


2014. nov. 8. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szalámitól toxoplasma? Ez nekem új... :/
2014. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
toxoplazmát főként macskától lehet elkapni! és csak a vérből mutatható ki.
2014. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodtan eheted a sonkát, kolbászt, szalámit. Attól nem kapsz semmilyen betegséget.

Nem értem, hogy miért ijesztgetik minden ökörséggel a terhes anyukákat.

2014. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: hogy jön a szalámi meg a sonka a toxoplazmához? Kifejtenéd? Mert itt valami nagy kavar van.
2014. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

mert nem főtt húsból van

a doki most is mondta,h ne egyek szalámit

2014. nov. 8. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
De az nem toxoplazma akkor. Én végig zabáltam mindkét terhességemet, ettem mindent, szalámit, sonkát. De az még attól nem nyers hús. Hőkezelve volt vagy párolva/főzve, és az már nem tiltólistás.
2014. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

akkor a többség szerint nem lehet gond


de végülis a kérdése nem sokan válaszoltak


2ezreléke a babáknak kapja el a méhben a betegséget,remélem nálunk se lrsz gond,de az bocs,ha nem vígasztal,h nálad nem volt gond. egy ismerősöm nem tudta,h a nyers tojás gáz,aztán folyton kóstolta a sütiket,fasírtot,nem lett gond..eddig,de lehetett vna,úgy tudom sokx csak iskolás korban jön ki a betegségek egy része

2014. nov. 8. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
olaszorszagbol irok. aki nem immunis a toxoplazmozisra (ezt az elso vervetelbol 7-8 hetesen szurik), annak 30-40 naponta van vervetel es toxovizsgalat. (peldaul nekem is) kaptam egy papirt a dokitol, hogy mivel nem vagyok vedett mit nem szabad ennem: mindenfele nyers eredetu hust, szalamit, fustolt sonkat, nyers sonkat, jol at kell fozni a hust, nem angolosan enni, salatat es zoldseg gyumolcs felet bikarbonattal kell mosni, nem nyulkalni allatokhoz, foleg nem kobor macskakhoz, stb... komolyan kell venni. a rokonom 17. heten vesztette el a babajat, toxo miatt...kesobb derult ki! itt eleg komolyan veszik szerencsere!
2014. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Toxoplasma fertőzést mosatlan gyümölcsöktől, növényektől IS el lehet kapni, amelyek földön termettek, mármint közvetlen kapcsolata van a földdel (eper, burgonya stbstb. a lényeg, hogy minden jól meg kell mosni.

Nekem is sokan mondták, hogy nyugodtan egyek szalámit, sonkát, ennek ellenére kerültem, mondjuk kifejezetten undorodtam a hústól, úgyhogy nem volt nehéz...


Amúgy a kérdésedre a válasz: vérvizsgálattal, de ezek szerint már voltál ilyen vizsgálaton.

2014. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni, nagyon jó, HITELES videó a toxoplasmáról! :)

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Egyébként az orvos x időnként el fog küldeni toxoplasma vérvételre, és ha esetleg a terhesség során pozitívvá válik, akkor megfelelő gyógyszert fog adni!

2014. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!