Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetes vagyok, és behívtak...

10hetes vagyok, és behívtak dolgozni, mivel rendelkezésre állási támogatást kapok. El kell fogadnom az állást?

Figyelt kérdés

Csak azt nem értem,hogy terhesen miért kell elvállalni az olyan munkát,mint pl:.jégtörés,hólapátolás stb...

szerintetek?És ha nem vállalom elveszik azt a kis pénzt is?

Szerintem igen.


2010. jan. 27. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem kell elvállalnod az állapotodra veszélyes munkát. ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor a törvény véd téged, és nem rúghatnak ki, sőt:


1) nem küldhet el

2) nem kötelezhet sem túlórára, sem éjszakai műszakra

3) állapotodnak megfelelő, a terhességet nem veszélyeztető munkakörbe kell helyeznie

4) ha ez nemlehetséges, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól úgy, hogy közben kiadja neked a teljes béredet

5) akármikor elmehetsz táppénzre, ebből az első 15 napot ő fizeti


Ha ezeket nem tartja be, akkor a munkaügyi bíróság elé kerül az ügy, ahol a következők történnek:

1) megnyered a pert

2) köteles visszavenni ugyanabba az állásba

2) az elmaradt béredet köteles kifizetni

4) ő állja a perköltségeket

5) fizetheti a bírságot is.


Védve vagy, de ahhoz, hogy érvényesítsd a jogaidat, ismerned is kell azokat.


Ha a szerződésed határozott idejű, akkor nem tudom, mi van, de a szerződés lejártásal megszűnik a munkaviszonyod, ez biztos.

2010. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyitől hívtak? Tudják hogy állapotos vagy? Csak olyan munkára "kötelezhetnek" ami terhesen is végezhető, kérdezd meg az ügyintézőt!
2010. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hozzászóló nem tudja, mi az a RÁT. Ő a sima munkaviszonyra gondolt.


Amit tehetsz: menj be a szociális osztályra (vagy a családsegítőbe, attól függően, hogy honnan küldenek dolgozni). Keresd meg az ügyintéződet és a kiskönyveddel, orvosi igazolásoddal együtt mondd el neki, hogy terhes vagy. Ő lefénymásolja a papírjaidat és 90% hogy nem fog elküldeni dolgozni, legalábbis az ilyen fizikai munkára biztosan nem küld ki. Lehet, hogy irodába azért be fog tenni, de reméljük a legjobbakat.

Remélem, tudtam segíteni. (szoc. munkás vagyok és már néhány hasonló esettel találkoztam)

2010. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
terészetesen az állapotodnak megfelelő munkát fognak adni, ha közlöd, hogy terhes vagy. Nem is tehetnek mást. De azt el kell vállalnod (pl. irodai munka), hizsen jelenleg pénzt kapsz a semmiért, lássuk be őszintén...
2010. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, eddig nem tudtam, de most már kapisgálom. :-) Bocs az első hozzászólásért, ezek szerint nem idevágó.
2010. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Viszont ha már értesíttetek hogy munkába kell állnod, és az ügyintéző sem segít, előtte úgyis el kell menned orvosi alkalmassági vizsgálatra, ahol megkérdezik, hogy mi lesz a munkaköröd, és ha fizikai akkor ráírja hogy nem vagy alkalmas.

2010. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Képzeljétek!Azt írta az orvos a papíromra,hogy alkalmas vagyok a munkára.Csak azt nem értem,hogy egy terhes nőt hogy képesek kiküldeni havat lapátolni?Ez az üzemorvos egy idióta.De én nem hagytam annyiba,mivel állandóan rosszul vagyok,kértem a nőgyógyászomtól igazolást,hogy nem alkalmazhatnak,ésnagy nehezen ráírta,hogy nem vagyok alkalmas.Ha az orvosom nem lett volna,mehettem volna havat lapátolni,veszélyeztetett terhesen.
2010. jan. 29. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!