Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kapom egyedülállóként a...

Ha kapom egyedülállóként a rendelkezésre álási támogatást, de párommal élek, s most házasodni szerenénk a baba előtt, akkor vissza kell fizetnem az összeget amit eddig kiutaltak?

Figyelt kérdés
Mivel nem tudtam elhelyezkedni, s pályakezdőként semmilyen támogatásra nem vagyok jogosult, de szerettem volna dolgozni, mielőtt kapnám a szidást, hogy nem akarok dolgozni. Így megigényeltem ezt a támogatást. Párom csak 95ezret keres, s pár ezren mullott volna, hogy megkapjuk, de egy helyre vagyunk bejelentve akkor mit kell tennem? Kérdeztem ma a m.ügyiben, annyit mondtak ha van bejelentési kötelezettség, akkor jelezzem, de nem fontos, de ha nem akarom visszafizetni igen, de hozzátette, hogy a nyilvántartásból úgy is kiderül, ha úgyanott fogunk élni, ha már összeköltözünk a párommal, csak az a gond, s azt nem mertem megkérdezni, hogy mi van olyankor, ha egy háztartásban élünk, s úgy jelentem be a házasságomat?
2010. szept. 7. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem... ELég furcsán irtad le.



Mikor megigényelted a támogatást, akkor egy helyre voltatok bejelentve? Ha nem, akkor nem kell visszafizetned. Ha igen, akkor van rá esélyed, akkor is ha megkaptad! ÉS nem biztos hogy most követelik vissza rajtad...!

Azt kéne átgondolnod hogy milyen feltételek mellett kapod meg azt a pénz.

Mert ha JÓL TUDOM?!?!?! akkor pl vmi segélyt akkor kaphatsz ha mondjuk, a párod fizetését elosztod annyi főre ahányan laktok egy háztartásba, és ez az összeg nem haladhatja meg a 28 forintot!


Ha mégis megigényelted az összeget és nem vagy rá jogusult, akkor azt utólag visszakövetelhetik. Ha akkor jogosult voltál rá, de most változik az életkörülményed, pl megesküsztök, és összeköltöztök akkor be kell jelentened a munkaügynél, és akkor meg fogják vonni!

AKkor is bejelentési kötelezetséged van ha a gyerek miatt valami juttatásban részesülsz...

Azzal nem érdemes játszani hogy esetleg odaköltözöl de nem jelentkezel be mert ha jön egy véletlenszerű ellenőrzés és megbuktok, hogy te nem laksz ott ahol be vagy jelentve, akkor vissza kell fizetned az összeget és ha jól tudom meg is büntetnek!


Remélem jól irtam...De érdemes lenne mégegyszer rákérdezned a munkaügynél, és azt kérdezd meg ami érdekel, mert ezzel nem érdemes játszani!


ÜDv 35 hetes pocis

2010. szept. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A lényege az, hogy pályakezdők nem kapnak semmilyen támogatást, de mivel kb.2 és fél éve vagyok mn-i, így a rendelkezésre állási az, amit megigényelhettem. Azt elfelejtettem írni, hogy a jelenlegi párom szülei régóta ismerőseink, s párommal egy közös suliba jártunk, s én úgy jöttem fel hozzájuk, hogy szüleim fizették nekik a rezsimet, hogy itt lakhassak, mert itt azt hittük, könnyebb elhelyezkedni, de nem jött össze s egyedülálló voltam mikor megigényeltem, csak időközben összejöttem a sráccal, akinek a szülei magukhoz vettek, s mivel összejött a baba, s párom mindenképp szeretné, s engem is, így úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk. S ilyenkor nem tudom, vissza kell-e fizetnem?

S még ha lehet válaszokat várnék? Volt-e már esetleg valaki ilyen helyzetben? Nem tudom, ha erre hivatkoznék, akkor mi lesz? Azzal tisztában vagyok, hogy visszakövetelhetik, ha jogosulatlanul veszem igénybe, de ez a megélhetésemhez kellett, mivel nem tehettem róla, hogy nem kaptam munkát, s nem várhattam el idegenektől, hogy ingyen éljek itt, s se a szüleimtől, hogy eltartsanak.

2010. szept. 9. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem csak le kell mondanod.mivel az egy főre eső meghaladja a minimált.kell azt tudniuk hogy egyedül éltél e előtte?!
2010. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia én is kaptam támogatást aktív koruak ellátásának hívják nálunk én 28 ezret kaptam egyedülálló anyaként, szóval amíg kapcsolatban éltünk a párommal csak az én nullás jövedelmemet vették figyelembe, semmi köze ahhoz, hogy te kivel éltél, mert élhetsz bárkivel de nem közös háztartásba rezsin, stb..de amikor összeházasodtok, nálunk ez most volt augusztusba be kellett jelentem a tényt, hogy férjnél vagyok és azonnali hatállyal az eskővő napja előtti naptól megszüntették az ellátást mivel így már az ő fizetését is beszámítják és azt osztják három felé vagyis a ti esetetekben két felé és így többre jött ki mint 31 ezer forint az összjövedelmünk. Ezt köteles vagy bejelenteni ha nem teszed akkor annyi hónapot fogsz visszafizetni amennyi eltelt a házasságban ...addig amíg le nem buksz, de az előzőleg kapott pénzt amit házasság előtt kaptál nem kell visszafizetned!!!
2010. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rosszul írtam nem az összjövedelmünk hanem az egy főre jutó volt több mint 31 ezer
2010. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak.

Akkor sem kell, ha egy a lakcímünk? Egy helyre vagyunk bejelentve mióta felköltöztem, s úgy tudtam meg kell indokolni, miért változott az anyagi helyzetem. Ha csak annyit írnék, vagy mondanék, hogy férjhez mentem, akkor mi van, ha látják, hogy egy közös háztartásban éltünk, mert az élettárs is bele számít. Azt nem akarom megkockáztatni, hogy nem jelentem be, mindenképp szólok, arról én is tudok, ha kiderülne baj lenne, de én úgy éreztem jogosan vettem igénybe, mivel nem tartoztunk egymáshoz s nullás volt a jövedelmem. Ez is aktív korúak ellátása, csak rendelkezésre állásinak is hívják. Ki hogy mondja. Te esküvő után szóltál? S írásban vagy személyesen, mert a nyomtatványon úgy van írva hogy írásban kell jelezni, de a címet nem tudjuk pontosan, s személyesen gondoltam, hogy szólok. Csak mikor azt nem tudom, esküvő előtt is lehet vagy utána pár nappal?

2010. szept. 9. 22:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó vagyok, értsd már meg, házasság előtt hiába éltél vele és hiába egy lakcímetek volt, nem számít!!!!!!!!!! Hivatalosan nem voltatok egy pár, értem ezalatt a hivatalosan bejegyzett élettársi kapcsolatot ,házasságot. Nem kell visszafizetned a pénzt!!!!!Viszont házasság előtt ne intézz semmit, mert kérik a házassági anyakönyvi kivonat fénymásolatát is.. az igazolja, hogy melyik naptól szüntessék meg.Pontokba szedem neked, hogy mit kell tenned.

1. Férjhez mész


2. 15 napon belül köteles vagy bejelenteni a változásokat.


3. Elmész először a személyi igazolványodat és lakcímkártyádat névváltozás miatt újra megcsináltatni. 1500ft volt a kettő együtt. Egy héten belül postázzák az új személyidet, a lakcímkártyát pedig azonnal a kezedbe adják. Amíg a személyit nem kapod meg semmi mást nem tudsz intézni.


4. Népjóléti osztály, biztos van egy kósza boríték ahol intézték neked ezt a segélyt rajta lesz a cím, oda besétálsz vigyél magaddal kérelmet, írd meg szépen egy papírra, hogy xy 2010. akárhanyadik hónap x napján házasságot kötöttem, így jogosultságom az aktív álláskereső támogatásra megszűnik, Kérem ügyem rendezését.xy ezt a papírt beadod oda és a házassági anyakönyvi kivonat fénymásolatát csatolod hozzá, ez azért kell mert ők ez alapján látják, hogy melyik nap mentél férjhez és ott zárják le . Még a házasság napja és az ügyintézés napja között eltelt időre járó pénzt utalni fogják, ott. Fogják mondani, hogy ezáltal megszünik a tb támogatásod tehát nem leszel tovább jogosult ingyenes orvosi ellátásra, ezután magadnak kell fizetned minden hónapban a tb ellátást. Négyezer akárhányszár forintot. ez a következő lépés.De előtte szépen várd meg amíg kiküldik a postán a címedre a népjóléti osztályról a hivatalos megszüntető nyilatkozatot..ez kb egy hét.


5. tb kártya csere, bemégy a tb-hez ott kitöltöd a formanyomtatványt és azonnal megkapod az új nevedre szóló tb kártyád, ez ingyenes. Ott közlöd, hogy meg fog szűnni az ellátás amit kapsz és ezért már nem leszel jogosult ingyenes tb ellátásra , így havi négyezer akárhány forintot kell majd minden hónapban fizetned magad után, hogy orvosi ellátásra jogosult legyél és szépen megmutatod nekik a határozatot amit kaptál, itt a tb-nél is kérték a házassági anyakönyvi fénymásolatát. Tb kártyát azonnal megkpatam az újat. Ott közölték, hogy menjek át az apehez mert ott tudom elintézni azt, hogy csekket adjanak arról, hogy magam után fizetnem kell stb.


6.Apeh, Itt kitöltesz pár nyomtatványt amit ott adnak, először is azt amit a névváltozás miatt kell a kártyacseréhez, majd egy másik nyomtatványt ez ahhoz kell, hogy magad után tudd fizetni a tb-t.ezt két példányban, ezeket majd ott mikor sorszámot húzol kérni kell..szóval kitöltöd őket.Az adókártyát nekem több mint egy hónap után postázták, bezzeg a csekket amin a tb-t kell fizetnem havonta egyből odaadták legalábbis azt a hónapot a többit és a határozatot postázzák.



Húú azt hiszem ennyi:) bocs ha hosszúra sikerült de szerintem így érthetőbb..mire ezeket végig jártam már kicsit bántam ,hogy férjhez mentem:)) inkább maradtunk volna csak úgy együtt tovább..így elveszítettem az ellátást és még magam után kell fizetnem a tb-t is..és melóm meg nincs..na mindegy..szóval gondold meg, hogy bizti férjhez akarsz menni? Lehet akkor járnál jobban ha azután mennél csak férjhez miután találtál munkát. Ha valamit még nem értessz kérdezz nyugodtan.



Ahol élsz megkeresed a népjóléti osztályt, ott kell kitölteni egy kérdőívet és vinned a házassági anyakönyvi kivonatodat.

2010. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia utolsó,

Köszönöm a választ. Az első mondatodra reagálva, csak annyit fűznék hozzá, hogy pl. én adtam le úgy átmeneti segélyhez kérelmet, hogy beírtam, hogy az élettársammal élek, s úgy nem kaptam egy ft-ot sem, majd pár hó elteltével, hogy egyedülállóként élek egy ismerősömnél, aki magához vett, mivel itt a városban könnyebb a munkakeresés. Így megkaptam. Persze ott indokolni kellett, s valami ilyesmit írhattam. S a rendelkezésre állásit azért adtam be úgy, hogy az egyedülállót jelöltem be, persze ott nem volt indoklás. S onnan vettem, hogy lehet fizetnem kell, mivel anno családsegítőben voltam gyakorlaton kb. 1-2 hetet, s a tanárom pont a rendszeres szoc segélyezettekkel foglalkozott, ami most pár éve lett aktív korúak ellátása. S ott az egyik ügyfél kérdezte, hogy milyen körülmények kellenek, s ha meghaladja hogy lehet kijátszani, s annyit mondott az oktatóm, ha egy háztartásban él a párjával, hiába nincsenek összeházasodva nem jár, jelentkezzenek be külön lakcímre. S ezért paráztam be. Bár nem tudom ilyenkor az én esetemben, hogy előtte nem jártunk, csak a felköltözésem után jöttünk össze, mi van.

Hátha neked van igazad ebben. A teendők részletes leírását pedig NAGYON KÖSZÖNÖM.

Igen tisztában voltam vele, mit vállalok azzal, hogy ha férjhez megyek, s mindenképp munka után akartuk, miután összejöttünk, s nem a gyerek miatt. De ha folyton azt várom mikor vesznek már fel, azzal se megyek sokra, s már nagyon kezdtem belefáradni, hogy semmi értelmes munka. Ha meg van, még én fizessek azért hogy dolgozhassak, pl. vegyek terméket s azután kapom a pénzt, s persze mikor behívnak elfelejtik közölni, hogy Ők mivel is foglalkoznak, s nekem a munkáról teljesen a piramisra épülő rendszer ugrik be. Vagy a fizetésemből levonnak hetente 7ezret, s az lesz a kaució, három hónapig nem jelentenek be, s ha 3 hó után bírom a munkát, akkor visszaadják, s bejelentenek, persze min. bérre, nem a valós összegre, s ha nem bírom, ugrott a kaució. Ilyenekből meg nem kérek. Vagy pl. a humánrent közvetítő iroda ajánlott burger kinges munkát, s hiába 8 órásra jelentkeztem, azt mondták, hogy első 3 hónapban 4 órás a munka, s havi 30 ezret kapok, plusz kérik a start kártyát. Azt meg normális munkára tartogattam, persze utólag azt sem bántam meg, mert a napokban találtam egy olyan fórumot, ahol azok szidják ezt a céget, ahová majdnem beléptem, hogy nem kapták meg a fizut, s elméletileg 2008-ban megszűnt, de gyakorlatban még létezik. S így jött az, hogy nem akartunk várni a végtelenségik. S mivel januárbn szülök, így csak addig kell fizetnem a tb-met úgy tudom, annyit meg valahogy kibírunk, aztán, amint kapom a gyest, újra jogosult eszek, ha jól tudom. A gyes után meg újra próbálkozok, remélem több szerencsével, meg ha kell, diplomásan a takarítást is vagy a gyári unkát is bevállalom.

Neked pedig sok sikert kívánok ahhoz, hogy találj munkát. Remélem sikerrel jársz. Egyedülálló anyaként meg lehet így könnyebb lenne, de mi a párommal mindenképp akartunk, s már így is 2 éve toljuk. A segélyt meg a tb-t én is bánom hogy oda vész, de majd csak lesz valahogy.

2010. szept. 10. 13:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, hívhatod bárhogy a párodat, lakhatsz is vele egy helyen..de élettársnak csak az számít ha papír van róla..?? Van róla?? Ha nincs akkor nem számít -.Igen sajnos olyanok az álláskeresés buktatói amilyeneket leírtál..de majd csak lesz valami:) Kívánok neked nagyon boldog babavárást és könnyű szülést..és szép házasságot:)
2010. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. szept. 18. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!