Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyökér kezelés 16-hetesen?...

Gyökér kezelés 16-hetesen? Legyen inkább húzás?

Figyelt kérdés

Napok óta alig alszom! Alsó 7-es fogam fáj. Kb fél éves röngen képről ítélték meg hogy lehet gyökér kezelni. Már 2× voltam tisztitáson azt hittem a székben fogok elájulni úgy fájt a kezelés.

Ugye hogy hol tart a kezelés, mennyiszer kell még mennem újjabb röngen nélkül nehéz megmondani.

Lehet hogy feleslegesen szenvedek?

Huzassam ki inkább? Most is nagyon fáj!


2014. nov. 9. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítettek? Mert engem igen és egyáltalán nem fájt, viszont volt,olyan,hogy érzéstelenítő után fájt, következő kezelés után ugyanígy voltam, pár nap múlva azt mondta az orvos,hogy sajnos ki kell húzni. Én terhesen nem igazán várnék,mert szenvedni nem jó, gyógyszert szedni megint csak nem jó, minél hamarabb le kéne zárni ezt a fogdolgot.
2014. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

NEEEEEEEEEEM! Ne húzasd ki!!!!

A doki tudja, h lehet-e gyk-zni v inkább húzni kell. Ha kezeli, akkor bírd ki vhogy sztem.

Kitartás!!!! :)

2014. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is gyökérkezelték a fogam terhesen, kaptam érzéstelenítőt, ezeket már lehet adni várandósoknak is.
2014. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen kapok érzéstelenítőt,de már attól is félek annyira fájt.

A kezelések is nagyon nagyon fájtak.

Eddig a kezelések ellenére sem csillapodott az erős fájdalom,még éjjel sem kímél :(

Az a baj hogy nem látom a végét ,hogy mikor fog megszünni a fájdalom.

2014. nov. 10. 08:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem megszámlálhatatlan kezelésem volt terhesen. Hiába jártam előtte rendszeresen kontrolva, amint teherbe estem hirtelen minden fogam elromlott. Volt vagy 8 fúrásom, 1 húzásom és 2 gyökérkezelésem. Az egyik fogamat 1 évig kezelték, mire sikerült megmenteni (végül ki kellett operálni a gyökerek végét, de ezzel a műtéttel már vártunk a szülés utánig).


Én azt mondom, hogy amit a dokid javasol, azt csináld. Ha húzást javasol, mert menthetetlen a fog, akkor legyen az.


A terhességed nem befolyásolja ez, én bőven kaptam fájdalomcsillapítót, semmi baj nem lett belőle. Ezek mind helyileg hatnak. Egyébként ha kiszedték a gyökereket, akkor utána már egy tisztításnak sem kellene fájnia, hiszen már nincs ott ideg. Bár nyilván ha begyulladt vagy ilyen, akkor azért más a helyzet.


A röntgen is csak a terhesség elején nem ajánlott, de azt is csak a panoráma röntgenekre mondják. Bár jobb elkerülni az ilyen egy fogas röntgeneket is persze.

2014. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó megkérdezhetem,hogy milyen volt a foggyökér eltávolítás ? Mennyire fájt,mit csináltak, melyik fogadon alkalmazták? Nemsokára nekem is lesz foggyökér rezekcióm de eléggé tartok tőle.
2014. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A foggyökér eltávolítás egy elég komoly szájsebészeti műtét. Nekem egy magánklinikán csinálták, a dokim javasolta azt a helyet, nagyon jók. (30e ft volt egyébként, amin meg is lepődtem, mert tényleg nagy műtét volt).

Nekem egy hátsó fogam 2 db gyökerét szedték ki, mert annyira kanyargós volt, hogy a doki hónapok alatt sem tudta kitisztítani, mindig begyulladt. Ez volt az utolsó dobás, hogy "megmentsük" a fogat, utána a húzás jött volna.

Maga a műtét, hát... Kapsz egy injekciót ami érzéstelenít az injekciókhoz. És utána jöttek AZ injekciók. Keményen megsoroztak, vagy 10-et kaphattam. A fél arcom nem éreztem. Aztán több fognyi fogínyt "lekaparnak". (nem tudok rá jobb szót, mert tényleg úgy éreztem, mintha egy kőfaragó ügyködne rajtam). Lehámozzák és utána lézerrel icike-picike darabot kivágnak, az a foggyökér vége. Tényleg csak pár mm. Utána visszarakják az ínyt, odavarrják felszívódó varrattal (átfűzik a fogak között).


Maga a műtét tényleg elég kemény, de kibírható. Én akkorra már annyit szenvedtem a fogammal, hogy ez megváltás volt.


A gyógyulás viszont! Utána keményen feldagadt az arcom, mint akit péppé vertek. Enni-inni felejtős egy darabig, de túlélhető. (tejet tilos inni, mert attól fertőződhet. De ott adnak tanácsot) Aztán szépen lassan helyrejöttem.


DE! Kb fél-egy év volt a teljes gyógyulás. Mivel idegeket átvágnak, egyes részei az ínyemnek érzéketlen lett (most itt csak picike pontokról beszélek, nem vészes), illetve maga a fog, mivel egy élő dolog, azért idővel áll helyre egy ekkora műtét után.


Viszont a gyulladás elmúlt utána és azóta is remekül szuperál a fogam, szóvan NAGYON MEGÉRTE.


Utólag belegondolva feleslegesen paráztam annyira. Tényleg a cél lebegjen a szemed előtt. És ha nem vágóhídra mész hanem egy rendes klinikára, akkor azért ők tényleg profik. Csak magadat paráztatod be a felesleges félelmeiddel.

2014. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát durva amit leírtál...fájt a műtét vagy kellemetlen volt? Én is magánhoz megyek, azt mondta az orvos,hogy kb 30ezer lesz!
2014. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hova mész? Mert lehet ugyanoda mész majd te is. Úgy tudom ezt csak egy helyen csinálják BP-en. Én valahol északon voltam, már nem emlékszem hol pontosan, talán beugrik ha mondod.


Hát az érzéstelenítés fájt, a többi csak kellemetlen volt. Mert kifeszítik a szád, rángatják, könyékid belemennek. De hidd el, annyira megéri, hogy csak na. Tényleg én azt vallom, az utolsó lehelletig küzdeni kell egy fogért, mert öreg korodban szükséged lehet rá.

2014. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!