Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit nevezünk haskeményedésnek?...

Mit nevezünk haskeményedésnek? Ha a baba kidudorodik a pocak egyik oldalán, vagy középen, mint egy kifli, már az is az?

Figyelt kérdés

24. hétben vagyok, az első babánk, és fogalmam sincs. A dokim azt mondta, ha keményedik a hasam, akkor emelni kell a magne b6 adagot, most 2x1-et szedek. Ilyen "csúcshas" és kifliszerű dolgokat szoktam érezni, de egyáltalán nem fáj.

Légyszi segítsetek, ha tudtok!

Köszi!


2008. aug. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Haskeményedéskor (méhösszehúzódás) a méhed keményedik meg, ha a baba kinyomja magát az gond. Haskeményedéskor gyakorlatilag az egész méh izmai húzódnak össze, ha lesz nálad ilyen fogod tudni, hogy erről van szó. Ezek az összehűzódások fájdalommentesek, de ez más érzés, mint mikor a baba kinyomja magát.

Remélem segítettem, leírni elég nehéz ezt a dolgot.

2008. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából nekem sem volt még, de azt mondták, ha keményedik a hasam, azt észre fogom venni, és egyből tudni fogom, hogy na ez az. Azt mondták olyasmi, mintha össze akarna zsugorodni a méhem, mintha begörcsölne. MInden jót 23 hetes kismami
2008. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. A haskeményedés az amikor az egész hasad körbe bekeményedik, nem fáj, csak kellemetlen. Ha a babád kinyomja magát az nem keményedés. Az első válaszolótól kérdezném, hogy miért baj ha kinyomja magát a baba? Az enyém is csinálja. Sokszor ha ráteszem az hasamra a kezem, ő odajön és nekifeszül, dugdossa oda valamijét. Nekem még senki nem mondta, hogy ez baj lenne.
2008. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem baj, ha a baba kinyomja magát! sőt! ahogy haladtok előre az időben, inkább ilyen kinyomásokat fogtok érezni, mint rúgdosásokat, ahogy fogy a hely a pocakban.
2008. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én gondolom rosszul, hogy megkülönböztetünk haskeményedést és méhösszehúzódást? A has akkor keményedik, ha túlterheled magad, pici nyomásra kemény a has szerkezete, feszül. A méhösszehúzódás meg olyan, mintha összezsugorodna a hasad, 1-2 percig lehet érezni.

K.

2008. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!