Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok és 37,7-37,9...

32 hetes vagyok és 37,7-37,9 között volt most délelőtt a lázam. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Algopirynt vettem be, mert azt tudom, hogy lehet, most lement.De nagyon gyengének érzem magam.Elmenjek háziorvoshoz még ma vagy csak ha visszajön a láz és rosszabbul leszek? Múltkor erős torokfájásom volt, elmentem az orvoshoz, aki annyit mondott, hogy csak tüneti kezelés lehet, mivel kismama vagyok, csak ha hosszabb ideig szarul vagyok, akkor írhatnak fel antibiotikumot. Ezért kérdezem, hogy érdemes-e orvoshoz menni.
2014. nov. 11. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Ben-u-ront is szedheted, vény nélkül kiadható, kb. 450 ft.

Torokfájásra Halls cukorka,Homeogene, esetleg Tantum Verde spray (ezt nem mindenki használja ilyenkor).

2014. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most nem fáj a torkom, az kb. 3 hete volt, utána köhögés, de elmúlt a hagymateától. Most viszont gyengeség és láz, pici fejfájásom van.
2014. nov. 11. 13:38
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi most tényleg nem piszkálni szeretnélek de milyen lázról beszélsz? Ha csak nem írtad el a 37,7-37,9 az csak hőemelkedés amit nem kell sőt nem is szabad csillapítani még kis gyereknél se. 38,5-től beszélünk alacsony lázról én az alatt még a kisfiamnak sem csillapítom mert van hogy teljesen magától lemegy. Pihenj sokat aludj egyet, takarózz be hogy kiizzad meg igyál előtte egy meleg teát de erre még nem kell gyógyszert bevenni mert lehet többet ártasz mint használsz hiszen a láz nem betegség csak a szervezeted próbál védekezni de ha nem hagyod...
2014. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kloetta ***** válasza:

Én még várnék a dokival és főleg az antibiotikummal. Ha tudsz feküdj és pihenj. Ha nem vagy veszélyeztetett egy jó nagy kád fürdő segíthet. Panadolt is vehetsz be ha nagyon kell.

1-2 nap hőemelkedés, kis láz még nem árt, se neked, se a babának. Én nem járok dokihoz, tényleg már csak vészesetben,azért a 3. Napon elmennék a baba miatt. De reméljük addigra elmúlik és minden rendben lesz.

2014. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De, várandósan a 37.5 fölötti hőemelkedést is csillapítjuk preventíve, ugyanis a 38.5 fölötti hőmérséklet sajnos indikálhat koraszülést. Nem nagyon gyakori, de előfordul, ezért csillapítsd a lázad (hőemelkedésed) fizikálisan is, ha emelkedne, fordulj orvoshoz.
2014. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt az alaphő amúgyis 37 felett van nemtudom miről beszéltek... O.o
2014. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem, nincs 37 felett az alaphő terhesség esetén, csak reggel, ébredés után.
2014. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És akkor sem feltétlenül. Én pl. kétszer voltam terhes, és soha nem ment 36.2 fölé a hőm.
2014. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
azt szokta mondani a dokim,a láz ami árt,úgy hogy menj le a dokihoz :) gyorsabban ki kezel
2014. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Terhes vagyok-.- én tudom miről beszélek.
2014. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!