Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9hetes terhesen mit lehet...

9hetes terhesen mit lehet kezdeni a hányingerrel? Meddig tart? Mindenkinél van?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs mindenkinél. Azt mondják minden terhesség más. A nődoki szerint a hányinger nem rosz jel, a magas hormonszint okozza, amire szükség van a beágyazódáshoz.

Nekem a 12. hétig tartott. Ritkábban tovább is.

2010. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem 9-13. hétig tartott. Egy örökkévalóságnak tűnt. De amikor elég hirtelen abbamaradt, már hiányoltam. :-) Illetve megijedtem, hogy valami baj van. De nem lett semmi gond. Egyébként ugyanannál az embernél két terhesség is sokszor más szokott lenni. Unokatesómat kérdeztem: Neked volt hányingered terhességed alatt? Ő válasza: "Ja, azokra a reggeli kis rosszullétekre gondolsz? Nem. Nekem olyan abszolút nem volt." Na, mondom! Reggeli kis rosszullét!!! Mikor én egész nap arra gondoltam, hogy most rohanok a mosdóba, mert kidobom a taccsot. Egész nap, kivéve napi 2-3 óra szünet hol délelőtt, hol délután. Nem tudtam rájönni a logikájára.Mit lehet kezdeni vele? Elmúlik magától. De nőgyógyászod is biztos fogja mondani, Magne B6-ot szedhetsz naponta akár 3-at is. Legalábbis nekem annyit mondott a dokim. De elmulasztani nem fogja, ne egyél sokat belőle!
2010. jan. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerekemnél nem volt, de a másodiknál kitartott kb a 16. hétig.
2010. jan. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességemnél 13, most a másodiknál 17. hétig tartott. Kibírható,szerintem.

Nekem segített mindig egy kis ropi, vagy korpás keksz, natúr zöld teával. És igyekeztem sokat lenni levegőn.


Kitartás :)


34 hetes km.

2010. jan. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még a 20. héten is hánytam, azt hittem soha nem múlik el. Aztán csak azt vettem észre hogy már több napja nincs rosszullét. Nekem is azt mondta a dokim hogy az jó ha hányingeres vagyok.Nehéz volt , mert nekem 24 órás volt , nem csak reggel.Nekem semmi nem használt, beletörődtem hogy ez van...23 hetes km
2010. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is 20. hétig hánytam egésznap. Valamikor még most is hányok reggelente. Nekem az segített, hogy ahogy felébredtem a férjem rögtön hozta a reggelit az ágyba, ez még a mai napig is így van. Akár mennyire is szomjas vagyok, nem szabad addig innom amíg nem ettem pár falatot és utána is csak lassan kortyonként. Ja és ha elmentünk/megyünk valahova mindig van nálam valami rágcsálni való, így amikor érzem, hogy lassan baj lesz gyorsan eszek és nincs gond. Viszont ha semmi sem segített akkor megpróbáltam/ próbálom túl élni a napot.

Egyébként nem mindenkinél van, egyik barátnőm a terhessége alatt kétszer hányt és se előtte se utána nem volt semmi baja. Vagy pl. sógornőm még csak hírből sem tudja, hogy mi az a terhességi rosszullét, egyik terhességénél sem volt, és két szép egészséges gyereke van.

2010. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy a 11-12 hétig tartott. Ami bevállt (na nem múlt el, de jobb lett): ébredés után, még ágyban ettem pár szem kekszet, vártam 1/2 órát utána keltem fel. 2 óránként ettem valamit, akár kellett akár nem. Hasznos, ha raksz a táskádba kekszet, ásványvízet és nejlonzacsit.

Most 21 hetes vagyok, de ha nem eszek napi többször még most is elkap. Már nem hányok, csak hányingerem lesz.

2010. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a 8.hétig boldog voltam hogy mégcsak hírből sem ismerem a terhesség ezen tünetét, de mostmár 1hete szenvedek.

egész nap hányingerem van,sehogy nem jó, kaja közben 2-3szünet, citromos víz egész nap ropival..pff..

de legalább tudom hogy minden ok:))

2010. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!