Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinél így megy a nőgyógy...

Mindenkinél így megy a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok. Van fogadott orvosom, havonta járok hozzá uh-ra, vizsgálatra. Normális dolog, hogy csak kinyomtat néhàny fotót a babáról, megkérdezi, hogy van-e kérdésem és kész? Nem kapok írott formában semmit, nem nézi, hogy mekkora a gyerek, stb. Én azt várnám, hogy leírja, hogy hány hetes vagyok, a baba méreteit, a méhlepény helyzetét, meg ilyesmi. Nekem túl nagyok az elvárásaim? Mindezért 8.000 Ft- ot fizetek.
2011. aug. 17. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem jesszus, mérettől kezdve minden kellene.

Telki Magánkórházban szültem, de az Egészségcentrumban vizsgáltak.

Nagyon precíz gépeik vannak, nem drágább mint ahová jársz.

2011. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kapsz képet a babáról! Ez tök jó!

Enyém megnézi a méhszájat, ránéz a babára uh-n, mond egy hosszúságot és készen vagyunk. Persze kérdez, hogy mi van, de semmi papír, csak a táppénzes papírhoz ad igazolás és a bogyókat írja fel. 6ezer

2011. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Első gyereknél a 18. héttől, második gyereknél a 27. héttől jártam nőgyógyászhoz terhesgondozásra. Persze az elején megvoltak a szokásos vizsgálatok, a vérvételek, UH-k, belgyógyászat stb., de azokat nem ő csinálta.

Havonta minek UH?

Engem kb. 2* vizsgáltak és ennyi, nem volt panaszom. Mikor mentem terhesgondozásra, hasat mértek, vérnyomást, szívhangot, megkérdezték, van-e vérzés, keményedés, pecsét és kész. Persze SZTK-ban. Én csak szülésre fogadtam orvost, akihez jártam terhesgondozásra, itt így megy, ő mondta. Előtte meg magánba jártam hozzá és most is.

2011. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez azért elég fura. És a kiskönyved ki tölti ki? Oda azért be kellene, hogy kerüljenek az adatok! De szerintem, ha meg nem vagy elégedett, akkor váltanod kéne. Most még időbe vagy.
2011. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, de nekem ez nagyon kevés. Ma voltam magánrendelésen, kaptam 5 fotót és punktum. Oké, hogy megmutatja, 100x a talpacskáját, de engem érdekelne, hogy mekkora, mennyit nőtt a legutóbbi uh óta, hol van a lepény, stb.
2011. aug. 17. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon nem jó ... A baba fejlődését mindenképp dokumentálni kell, méghozzá a kiskönyvbe! Gondolom védőnőhöz is jársz, Ő ezt nem tette szóvá? Ez borzasztóan kevés ... Nekem is fogadott orvosom van, a vizsgálat azzal indul, hogy ugye megkérdezi hogy vagyok, van -e bármilyen nemű panaszom utána hüvelyen keresztül megvizsgál (a méhszáj állapotát) utána pedig ultrahang következik ahol is a baba minden egyes testrészét alaposan átvizsgálja, hogy biztosak lehessünk benne, hogy jól fejlődik. Ehhez megméri a fejének a körfogatát, a hasának a körfogatát, a lábszárcsont hosszúságát ... (később ezekből a méretekből kalkulálnak egy körülbelüli súlyt a babának) Amikor az ultrahanggal végzett, beírja a mért adatokat a kiskönyvbe. Ez így helyénvaló! Én a helyedben nagyon gyorsan keresnék egy másik orvost ...
2011. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam is a 6. héttől kezdve havonta volt vizsgálat, és kézzel is megvizsgált, illetve ultrahangon is mindig megnézte hogy mindene jól fejlődik e, még akkor is mikor 19 hetesen a kórházban voltam genetikai uh-n, utána héten meg mentem hozzá, és ott ő is mégegyszer megnézett mindent. Combcsont hosszától kezdve a méhlepény állapotát, mindent! És nekem 4ezerbe került/hó!!! Megállapította hogy a gyerkőc combcsontja alapján 2 héttel nagyobb, így is lett, 2 héttel hamarabb született meg a lányom!
2011. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, a baba fejlődését valóban dokumentálni kell,a kötelező uh-kal,szóval a 12,18 és 32. hetivel. Nekem legalábbis ennyit használt a védőnő, a többire azt mondta,hogy nekem jó,látom,hogy fejlődik,de ő nem tud vele mit kezdeni,nincs rá szüksége...

Gondolj bele abba,ha nem lenne saját orvosod,amúgyis csak a kötelezők lennének. Amúgy szerintem ha rákérdezel szívesen válaszolna a kérdéseidre,hiszen mondja,h "van-e kérdésed",itt kell feltenned amik érdekelnek.

2011. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csak ennyi majdnem. Engem sem vizsgál (szerencsére) csak uh van meg megkérdezi van-e panaszom, hogy vagyok. A kiskönyvben írja be a baba méreteit és megbeszéljük a következő vizsgálat időpontját meg ha van a kötelező vizsgálatokat is. Én ezért 7000Ft-ot fizetek. Második baba lesz és az elsőt is nála szültem, meg vagyok elégedve mindennel.
2011. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amúgy sok felesleges dolog van amit régen senkinek sem mondta el. Pl. hogy hol van a lepény. Most őszintén, számít ez? Nyilván jó helyen van különben biztosan mondta volna. De ha meg érdekel miért nem kérdezed meg? Hisz nála fogsz szülni, ennél sokkal bátrabbnak kellene lenned!
2011. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!