Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a streptococcus levételem...

Ha a streptococcus levételem pozitiv, mi lesz a babámmal?

Figyelt kérdés

Kedden megyek az eredményért.

Olyasmit olvastam,hogy kap antibiotikumot,ha pozitiv..

Viszont nénikém,olyanokat tud mondani néha,hogy halálra rémiszt! Szerinte a babának egy 5cm-es tűt böknek a fejébe,és úgy adnak neki gyógyszert...

Ez csak nekem tűnik hihetetlennek?


2014. nov. 23. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges. Te kapsz antibiotikumot, amikor bemész szülni. Ha a babának kell adni, akkor sem kell elhinni ilyen rémtörténeteket! Nagyon beteg, sokáig gyógyszerezett babáknál néha böknek fejen vénát és tesznek be ott branült, de ezt sem óriás tűvel csinálják, és csak nagyon indokolt esetben, rátok ez nem érvényes.
2014. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Jahj istenem.. olyanokat tud néha mondani.. már félek vele beszélgetni. Ha jól emlékszem nem is 5,hanem 8cm-s tűt mondott.. meg ne vegyek használt kiságyat,mert neki van egy ismerőse aki vett egyet és rühes lett a kisbabája..jahj.. szóval köszönöm a választ!

2014. nov. 23. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
A streptococcus a babéra nézve halálos is lehet (persze erre nagyon kicsi az esély), úgyhogy te is és a baba is antibiotikumot fogtok kapni, ha fertőzésed van.
2014. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és mért a 35.héten veszik le? mivan ha én 41.héten szülök,amikor meg már lehet,hogy bennem van? Nem ellenőrzik mégegyszer szülés előtt?..
2014. nov. 23. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam egyedül én kaptam szülés előtt közvetlen, egyet előző nap, egyet szülés napján. Babát figyelték, mivel nem mutatkozott rajta fertőzés jele, Ő semmit nem kapott. Nénikéd vicces! :) Szerintem hanyagold a sztorijait! Könnyű szülést!
2014. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a 41. héten szülsz, akkor is automatice kapsz AB-t, és, ha korábban indul be a szülés, mint a 36. hét, akkor is kapsz, pont emiatt, akkor automatikus az AB.
2014. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez protokoll, hogy kb ekkor veszik le. Amúgy mind a két terhességemnél én is hasonlóan emiatt aggódtam, hogy mi lesz, ha közben lesz valami fertőzésem. A másik doki rendes volt, mert a 38. héten is vett egy kenetet és ki is derült, hogy staphylococcus aureus fertőzésem van (a 36. héten még nem mutatott semmit), ami szintén nem jó, úgyhogy Betadinos hüvelykúpot kellett használnom és a szülésnél is kaptam antibiotikumot.
2014. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

mi a helyzet akkor ha császáros a kisbaba? Akkor is megfertőződhet?

2014. nov. 23. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem az lett. Szüléskor kaptam antibiotikumot (bár nem sok ment le, mivel 1 óra alatt megszültem :)). A babának vettek váladékmintát tenyésztésre, illetve 12 és 48 óra múlva vért, itt a CRP-t nézik, ha magas akkor ő is kap antibiotikumot (fertőzés miatt) 48 órán át, ha nem magas nincs teendő. Első babámnak más miatt ment fel a CRP-je és igen akkor a fejecskébe kapnak egy kanult amibe mennek az antibiotikum adagok.A fejbe azért szúrják (és tényleg kb 5 cm a branül teljes hossza), mert ott a legjobb és egyébként a baba sem nyúl oda. Simán tudtam szopiztatni is. Szóval ne idegeskedj!!!
2014. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kaptam szülésnél antibiotikumot, ennek ellenére elkapta a baba és kellett antibiotikumozni. 3 nappal később volt kontroll, addig napi kétszer kapott gyógyszert, de még nem volt jó az eredménye, ezért további két napig adták neki az antibiotikumot, addigra lett jó az értéke. 5 nappal később vissza kellett vinni kontrollra, de ott már rendben volt minden, nem volt további teendő.

Ő kapott gyakorlatilag mindenhová, elsősorban a combjába szúrták, de közben kapták az oltásokat, többször vettek vért, előfordult, hogy a fejébe szúrták, mert már keze-lába tele volt tűnyomokkal. Nem tudom, hogy milyen hosszú a tű, de nyilván nem szúrják bele az agyába.:)

2014. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!