Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus szűrésem eredmén...

Streptococcus szűrésem eredménye pozitív lett, lehet belőle baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Másnak, akinek pozitív lett kapott rá valamit még terhesség alatt, szüléskor és hogy alakultak a dolgok szülésnél és utána a babával? Minden infó érdekelne. Nagyon megijedtem, hogy nehogy fertőződjön a baba. Az orvosommal csak délután tudok beszélni.

2014. jún. 5. 10:54
 1/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nem lesz semmi baj, ne nyugtalankodj, éppen azért szűrik.

Lehet, hogy már eleve neked felírnak antibiotikumot, nekem pl. írtak, mert gyanítható volt, hogy gyulladásban van a méhnyakam, és volt még egy baci is a tenyésztésben. De ha jól tudom, ha egyébként nincs panaszod, nem is kapsz gyógyszert, hanem majd a baba fog a születése után, megelőzés céljából. De pánikra semmi ok!

2014. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a terhességem 18. hetében mentem a dokimhoz panasszal, kenettenyésztés eredménye a streptococcus lett. Akkor kaptam antibiotikumot. Az utolsó hetek streptoszűrésénél is ott volt ez a fertőzés, így mondta, hogy szülésnél is fogok kapni antibiot. Kiskönyvembe belekerült ez a fertőzés, szülés kezdeténél automatikusan kaptam infúzióban. Elég gyorsan szültem, két és fél óra alatt megszületett a gyermek, így csak egy adag ment le. A babám orrából, szájából, szeméből, füléből mintát vettek, nála is jelen volt a fertőzés, amit nyilván a szülőcsatornán keresztül kapott el. Ő is kapott antibiotikumot 10 napon keresztül erre. Valószínűleg a fertőzés miatt, de neki a fülével igen sok baj volt, közel két évig szenvedtünk a fülgyulladásokkal, a legkisebb nátha is ráment a fülére.

Amúgy nem tudni, hogy pont emiatt a fertőzés miatt vagy sem, de a dokim szerint egyértelműen emiatt, főleg miután már a méhszájam is nyílogatott és valószínűleg felszállt a fertőzés, szóval a babánál több szervi dolog is fellépett (szív- és májmegnagyobbodás, vesetágulat). Ezekre is mind kapott antibiokat, szépen helyrejött minden. Mi ilyen téren rosszul jártunk, ilyen is van, de közel sem biztos, hogy nálatok fellép egyáltalán bármi a fertőzéssel kapcsolatban.

2014. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Nekem is volt, szules elott kaptam infuzioban antibiot, a lanyomnak semmi baja, 5 honapos.
2014. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baja nem lesz a babádnak! Nekem is pozitiv lett, a terheskönyvembe beragasztották róla a papirt és a kórházban mikor mentem szülni szólnom kellett hogy ez az eredményem pozitiv. Antibiotikumot kaptam, nem fertőződött a babám, most 9 hónapos és makk egészséges! Engem is nagyon megijesztett ez a dolog hogy mi lehet ez, mennyire súlyos stb, de felesleges ezen stresszelned magadat mert minden rendben lesz! Boldog babavárást kivánok !
2014. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nekem is megállapították a fertőzést, gyógyszert nem kaptam rá. Szüléskor automatikusan kaptam antibiotikumot, babámnál születés után a füléből vett kenetet nézték, ő nem kapta el, így antibiotikumot sem kapott. Mi megúsztuk. Ha elkapta volna, kapott volna ő is gyógyszert. Szerintem az esetek többségében nem okoz komolyabb szövődményeket, de mint egy előző válaszoló is írta, előfordulhat. Azt tapasztaltam, nagyon sokan hordozzuk magunkban úgy, hogy nem is tudunk róla. próbálj meg nem aggódni, az orvos majd mindenről tájékoztat.
2014. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Picit már megnyugodtam, mert tudtam találkozni a védőnőmmel is, aki ugyanezeket mondta el, amit leírtatok. Meg felhívtam a dokimat is és ő is mondta, hogy a szülés alatt fogom megkapni a kezelést, amíg a baba a pocakban van, így nem lesz semmi baj. De utána úgyis vizsgálják és így időben kap rá ő is antibiotikumot, ha esetleg kellene. Végül is örüljek, hogy van ez a szűrés, mert mondta a védőnő, hogy korábban nem volt kötelező és sok babánál gondot okozott, de így, hogy tudjuk, nem lesz gond. Megnyugodni 100%-ig úgyis csak akkor fogok, ha már nála is meg lesz a szűrés és nem lesz semmi gond.
2014. jún. 5. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!