Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatok, javaslatok...

Tapasztalatok, javaslatok gyökérkezelt foggal kapcsolatban? 37 hkm

Figyelt kérdés
Egy hónapja kettétört az egyik egyébként teljesen ép fogam, amit azóta sajnos gyökérkezelni kellett, elég sokat szenvedtem vele. Az orvos gyógyszeres tömést tett bele, és azt mondta, ezzel elleszek fél évig, nyugodtan szüljek és babázzak, utána folytatjuk a kezelést. Sajnos a fájdalom csak pár napra múlt el, vissza kellett mennem, újra kitisztította, újra gyógyszeres tömés, viszont még baromira fájt is a kezelés a rengeteg érzéstelenítő ellenére is. A fájdalom elmúlt vasárnapra, de tegnap megint fellobbant, ma meg megint elmúlt. Az orvos szerint teljesen tiszta a gyökércsatorna, műszerrel is ellenőrizte, szerinte legyek türelemmel, el fog múlni. De vajon meddig kéne türelemmel várakoznom, amikor 2-3 héten belül szülök? Lehet vajon ez a fájdalom a terhességi vizesedéstől, esetleg időjárási fronttól, vagy tényleg az a megoldás, ha kihúzatom? (Mert több fájdalmas gyökérkezelést nem bírok ki babával a hasamban...)

2014. nov. 25. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot nem tudok adni, de átérzem a helyzeted. Én 9. hetes korom óta járok gyökérkezelésre egy fogammal, 3-4. hetenként hívott vissza, érzéstelenítőt csak az első alkalommal kaptam, a többi szúrkálást, reszelést tűrnöm kellett. Most 28 hetes vagyok, és majd december közepén talán betömi végleg, ha addig nem lesz panaszom. Nekem is megfordult a fejemben, hogy egyszerűbb lett volna kihúzatni....
2014. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na a gyökérkezelésről én is tudok mesélni... 7 hetesen (tehát jó korán) kezdődőtt. Ki lett idegelve, aztán bedurrant az ideiglenes lefedés alatt, így nyitva kellett maradjon, aztán kb. százszor voltam átmosásáson, mert hónapokig makacskodott valami gyulladás a gyökér végén. Ez addig-addig ment, amíg bele nőtt valami "vadhús". Ezt érzéstelenítésben ki kellett pucolni, aztán be lett fejezve a gyökértömés, most ideiglenes tömés van rajta, holnap cseréljük véglegesre, ha minden igaz. Gyökértömés után is bedurranhatott volna, kb. 50% volt rá az esély. Meg is lepődtem, hogy nem csinálta... Amúgy közben 16. hetet betöltöttem, tehát úgy két hónapja bohóckodok a fogorvossal.


Bennem is sokszor felmerült, hogy ha végképp nem jön helyre akkor ki kell húzni. De azt meg csak nem szívesen, mert utána egy vagyon a pótlás... Én szerencsére nem éltem meg fájdalmasan a kezelést, szépen el lett érzéstelenítve, nem tudom, nálad mi lehetett a baj... :(


Az a baj nálunk tudod, hogy nem lehet röntgennel ellenőrizni, gyakorlatilag vaktában kell, hogy dolgozzon a fogorvos. :/


Szóval nekem ez a tapasztalatom, sajnos abban nem tudok tanácsot adni, hogy meddig várj, meg mit csinálj... :(

2014. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem tűrtem ilyen sokáig,bár nekem ugy volt,hogy gyökérkezelték de fájt, és kihúzta az orvos,mondta,hogy nem lehet megmenteni,bár én annyit szenvedek a fogaimmal,hogy nem tűrném sokáig a fájdalmat,kihuzatnám. Főleg mert egy ujszülött mellől nehezebb eljutni a fogorvoshoz.
2014. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!