Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőt vesz-e valaki...

Légzésfigyelőt vesz-e valaki a babájánák?

Figyelt kérdés
Bébiőrt biztosan fogok venni,de szerintetek légzésfigyelőt is vegyek?A csecsemőhaláltól nem félek,mert ha meghal a pici,annak oka van...szerintetek???
2010. jan. 30. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ne halljon meg, mert oka van. Ha gyenge kiskorában, akkor ébressze fel a gép és legyen belőle egészséges felnőtt.

Én így gondolom.

2010. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az utolsó mondatod fura nekem. Nekünk csak légzésfigyelőnk van, engem megnyugtat ha be van kapcsolva. Csipog ha a baba esetleg "elfelejtene" levegőt venni (erre még ő is felébred), ha meg nagyobb a baj, akkor van időd cselekedni, esetleg újraéleszteni és mentőt hivni. Igaz régen nem volt ilyen, de ha már kitalálták, akkor használjuk, ártani nem árt.
2010. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vettem. Nekem az orvos és a védőnő is azt mondta akkor kell a légzésfigyelő, ha a baba nagyon pici, koraszülött vagy épp nagyon nagy súllyal született vagy bármiféle alkalmazkodási problémája volt az első napokban. szerintem ez mindenkinek a maga döntése, hogy vesz-e... Nálunk éjjel sosincs túl meleg (18-19 fok), a kiságyban nincs semmi fölösleges cucc (párna, plüss vackok stb), nem dohányzunk, nem drogozunk, a gyereket nem öltöztetem be túlságosan stb, szóval próbáltam minden rizikófaktort kiiktatni..úgy néz ki sikerrel, mert mind a 4 gyerekem enélkül is egészséges és egyiknek se voltak soha légzésproblémái.
2010. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem szeretném,ha megtörténne...de nem hiszem hogy újra tudnám éleszteni,ha jelezne a légzésfigyelő!:(
2010. jan. 30. 13:06
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Az embergyerek nem állat,hogy elhulljon kicsiként ha gyenge....e haragudj ,de bolond vagy?


Engem nem érdekel ha ezért lepontozol, de ez a mondat azért elég durva nem gondolod?


Én vettem légzésfigyelőt,mert kell és mert nyugodtan akarok aludni.DE én elvégeztem egy tanfolyamot is,mert anélkül semmit nem ér az egész. Most majd lepontoznak mint az előző ilyen témájú topokban is pár hónapja de nem érdekel,mert ez az igazság.Ha nemtudok újra éleszteni a gyereket,akkor felesleges a légzésfigyelő.Lehet tévesen riaszt,de arra felébred a baba, vagy ha tényleg olyan mélyen alszik,hogy egy pillanatra nem vesz levegőt,akkor is felvezsed és újra lélegzik,de ha baj van,akkor ne mondja nekem a sok okos(mint az előző topikban),hogy lehet azt csak úgy is ha megvan,mert majd a mentősök...tényleg nem így van,mert mire a mentő kiér ...

2010. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGESnek tartom!!! Én nem is tudnék nyugodtan aludni, ha nem lenne légzésfigyelő az egyébként teljesen egészséges babám alatt.
2010. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom,nem vagyok bolond!

Nem beszéltem elhullásról,tudom hogy nem állatot fogok szülni!

Ha veszek légzésfigyelőt,tudom hogy meg kell tanulnom újraéleszteni !Állandó fekvés mellett nehéz lesz,de megoldom!

Csupán kiváncsi vagyok,hogy ki fog venni,és ki nem!!!

Például 20évvel ezelőtt nem volt ilyen,és a nővérem két klassz gyerkőcöt nevelt fel úgy,hogy csecsemőkortól hason aludt mindkettő...

2010. jan. 30. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:

nekunk van, de orokoltuk. igaz, hogy eleg draga, de ha egyszer eletet menthet, akkor semmi sem draga!

ha esetleg jelezne, akkor sem kell ujraelesztened, egesz egyszeruen csak fel kell ot ebreszteni a mely almabol, amelyben "elfelejt" levegot venni a baba. sajnos elofordulhat(szerencsere nagyon, de nagyon ritka). eleg egy kicsit felrazni es visszaall a legzese! szo sincs ujraelesztesrol!

boldog babavarast! 33+5 km

2010. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát igen, jó pár évvel ezelőtt még nem volt, s nekem is felnőtt 3 gyerekem nélküle!

Majd mikor a 4.gyerekemet vártam úgy gondoltam neki se feltétlenül fontos. S megtörtént a baj, terhességem 36. hetében hirtelen, egészségesen, méhen belült meghalt a babám.

Mivel semmi szervi baja nem volt, az orvosom azt mondta ez olyan, mint a bölcsőhalál.

Így a következő babánál már nem volt kérdéses veszek-e.

Használtuk is 7-8 hónapos koráig, igaz sose jelzett, de nyugodtabban aludtunk.

2010. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Venni fogok légzésfigyelőt,a teszveszen találtam is olcsón!
2010. jan. 30. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!