Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgásokat mikortól...

Smallkitty kérdése:

Magzatmozgásokat mikortól kell rendszeresen érezni?

Figyelt kérdés
20 hetesek vagyunk, kb 2hete érzem erősebben a babát, forgásait, mozgásait. Most pár napja, mintha mindig pihenne, alig mozog a picike. Szivverése rendben, meghallgattuk. Mennyire rendszeres ilyenkor a mozgásuk, mikortól válik azzá? Most kellene már aggódnom?

2014. nov. 30. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen tekintetben sosem lesz rendszeres. Vannak lustább időszakok, de ez normális. Én 24 hetes vagyok és egy hete nagyon lusta az amúgy állandóan ficánkoló babám. Van hogy megijeszt, de azért többször is ficánkol egy nap. :) A lényeg, hogy érezd minden nap.
2014. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb 24 hetesen kell észlelni az első mozgásokat. Minden baba változó. Ők nem olvasták a nagy könyvet. Az első szülöttem tök lusta volt, mindgi azt hazudtam a védőnőnek, hogy megvan a napi kötelező 10 mozgás, persze nem volt meg, mert egy-két mozgás volt csak naponta. 2. babámmal vagyok most terhes, ő az ellentéte a nagytesónak. Nála már ki tudom silabizálni a napi rutint, de ez a rutin is folyamatosan változik pár hetente. Valamelyiknek szinte pontos napirendje van, más babák külső változásokra reagálnak, bizonyos dolgokra, hangokra, ízekre, mozgásokra. Egy ütős kajától, vagy csípőstől, vagy édestől általában nagy bulit csapnak. Ha lágy zenét hallgatsz elalszik, ha ütőset, lehet elkezd táncolni. Az enyém például esti fürdésnél indul be nagyon meg nagy kajálástól. Esténként most 1-2 hete csuklás az est fénypontja. Reggel köszön, mikor felébredek. Vannak pörgős napok, mikor egyfolytában mozognak és vannak lusta napok, mikor nagy-nagy unszolásra mozdulnak meg csak. Ha már rég nem érezted a mozgást és aggódsz, kérd meg, hogy mozduljon meg, kicsit megsimogathatod a hasad, vagy otthagyhatod a kezed, esetleg kicsit megböködöd és kéred, hogy válaszoljon. Az ilyen kis beszélgetések, játékok egyébként kifejezetten jót tesznek neki, minden ingerre ugyanis ha reagál, azzal a kis agya fejlődik, tanul.

Én szépen megtanítottam mindkét babámat, hogy válaszolni kell, ha kérem, eleinte 5 percig tartott, mire válaszolt, ma már megbököm és azonnal válaszol.

36+5hkm

2014. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!