Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs tb-m! Terhes vagyok....

Nincs tb-m! Terhes vagyok. Mehetek így orvoshoz?

Figyelt kérdés
elfognak látni?
2014. dec. 3. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
El fognak látni. De menj be a navhoz és intezd el a tb-d. Ha nem fogod fizetni a nav be fogja hajtani rajtad.
2014. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen ellátnak, de szóvá fogják tenni, hogy nincs biztosításod, legalábbis kórházban tuti. Ez pedig igen kellemetlen lesz! Magyarországon a Tb fizetése kötelező, ha nem veszel igénybe orvosi ellátást, a NAV akkor is megbüntethet, ha nem fizeted. Több módja van, hogy legyen TB-d:

1. bejelentett munkaviszonnyal

2. álláskeresési támogatás által

3. aktív korúak ellátása és egyéb segéy

4.tgyás, gyed, gyes alatt is biztosítva vagy

5. rászorultsági alapon az önkormányzat fizetheti 1 évig, majd újra kell igényelni

6. te saját magad fizeted. Bemész a NAV-hoz és ott elintézed, hogy fizeted a TB-t magadnak. Ez havi kb. 6800 Ft. Kapsz sárga csekket és minden hónapban feladod a postán.

Ha semmilyen módon nincs TB-d, akkor ki is fog derülni, mivel terhes vagy, tehát el kell menj orvoshoz. Innentől kezdve benne is vagy a rendszerben és miután megszülsz, akár 5 éven belül is kaphatsz egy szép ajánlottat a NAV-tól, hogy akkor tessék több százezer hátralékot és az ellátást és büntetést kifizetni. Gondolom ez nem hiányzik.

2014. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kórházban akár rögtön is kérhetik a pénzt.

Menj be a NAV-hoz, jelentkezz be és kérj részletfizetési kedvezményt az eddigi elmaradásaidra -úgy tudom max. öt évre adják, tehát tartozás összege osztva 60 hónapot ajánlj fel a kérelmedben.

2014. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cigányoknak is fizetni kell?Én még egyet se láttam a tb-nél,se a postán sárga csekkel.Vajon nekik ki fizeti?
2014. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rászorultsági alapon kifizetheti az önkormányzat is!
2014. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok sajnos mindig jogosultak valamilyen segélyre, ami által biztosítva vannak, így nem kell fizetnie. Vagy, az önkormányzat fizeti helyettük, rászorultsági alapon, ezt évente lehet igényelni. A Kérdező is igényelheti, csak be kell menjen az önkormányzathoz és persze nagyon kevés jövedelemmel kell rendlekezzen, ugyanakkor pl. ha van férje vagy élettársa, még egy autó vagy ház sem lehet a nevén, mondván, akkor már nem rászoruló, mert van tulajdona. Párom egyszer azért nem kapta meg az aktív korúak ellátását, mert a nevén volt egy 300 ezres öreg több mint 20 éves autó. Ennyi. Azt mondták, adjuk el. Ennyi. Magyarország, így szeretünk:(
2014. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!