Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet megelőzően is...

Terhességet megelőzően is mehetek egy választott orvoshoz az eddig ismert SZTK-n kívül?

Figyelt kérdés
Eddig a X. kerületi SZTK-ba jártam rákszűrésre és vizsgálatokra a nőgyógyászomhoz. DE ajánlottak nekem szimpatikus dokikat a SOTE nőgyógyászati klinikáján és nem akkor szeretném megimsrni az orvost, amikor már van baba, hanem egy-egy vizsgálatra elmennék Hozzá, hogy lássam milyen. (úgyis esedékes egy rákszűrés). Lehet csak úgy odamenni, hogy "jónapot, eddig nem ide jártam, de sokan ajánlották ÖNt, így ezentúl lehet Önhöz jönnék?!" Vagy hogyan működik az orvos és kórházváltás? Tapasztalatok és jó szülész-nőgyógyásznevek?? :))
2011. szept. 6. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

a rendszer úgy működik, hogy a háziorvosod és/vagy lakóhelyed szerinti körzetben vagy jogosult alapból ingyenes ellátásra.

orvoshoz persze bárhová mehetsz, de körzeten kívül ingyenes ellátás csak sürgősségi esetben jár. egyébként nem köteleseke foglalkozni veled, illetve, ha megteszik, akkor térítésköteles, azaz fizetni kell.


a te esetedben ez azt jelenti, hogy praktikusan az illető orvos magánrendelésére mehetsz.

2011. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, lehetséges!
2011. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!