Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülés jele ez a sok...

Koraszülés jele ez a sok fájdalom? 26+4

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21en befekudtem a korhazba mivel folyamatosan kemeny volt a hasam ejszaka,es fajt az alhasam. Kaptam magnezium infuziot.

A korhazba is minden ejszaka olyan volt a hasam mint a beton,de nem mondtak es nem csinaltak semmin azon kivul hogy igyak 3litert es szedjem a magneziumot. Na en igy is tettem,de minden vizitkor mondtam hogy az ejszakai kemeny has,mensi szeru fajdalom,es a napközbeni keményedések nem mulnak,egesz nap pihentem,csak mosdoba keltem fel. Voltak jobb es voltak rosszabb napjaim. Barmit mondtam annyi volt ra a valasz hogy "ja,csak a szokasos". Tegnap a foorvos hazakuldott higy igyak 3liter vizet,szedjem a magneziumot es pihenjek ha nem akarok koraszülni,de ha nem birom menjek be. Elvileg a mehem nem birja a terhesseget,genetikailag nem erre lettem kitalalva,ennyit mondott. Hat ilyenrol se hallottam meg... Hiaba mondtam neki hogy ugyanugy vagyok amikor bejottem akkor is hazakuldtek. Most itthon vagyok de egyszeruen rosszabb az egesz,a pici nagyon lent mocorog az alhasam ugyanugy faj,a folyásom erosodott (nem tudom eldonteni hogy az e vagy magzatviz,amikor felulok mindig jon,vizes allagu) neha mensi szeru fajdalam is van. Most mit tegyek? Volt valaki akinek ugyanezek a tunetei vannak? Azelott is voltam korhazba csak akkor vesevel,egy hetet huztam ki itthon....



2014. dec. 3. 09:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja es meg annyi hogy ott lent van mikor nyilal,szur,feszitenék. Ülni és allni egyszeruen nem tudok
2014. dec. 3. 10:21
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem onnantól hogy 20 hetes voltam, folyamatosan keményedett a hasam, a baba harántban feküdt és nem tudott befordulni, egyszer 33 hetesen véreztem is, 1 hét kórház, ott csak magnéziumot kaptam, semmi mást. Aznap ahogy hazaengedtek (pedig még feszült a pocakom sokat, és el is volt deformálódva mert a baba nem igazán fért el keresztben) éjjel elment a magzatvíz és elkezdett leválni a méhlepény, sürgősségi császárral megszületett a fiam Amiért nagyon haragszom a kórházra, hogy nem adtak tüdőérlelő injekciót amikor még csak véreztem, így a gyerek nem lélegzett amikor megszületett. pedig szóltam az orvosomnak hogy érzem hogy baj lesz, a baba nem fér el. Esetleg kérdezd meg a dokidat a tüdőérlelő szuriról, az sokat segít ha koraszülött lesz. A fiam egyébként egészséges, csak kicsit oxigénhiányos lett, dévény tornára járunk ami havi 44000 Ft, plusz az utazás. Ezt szívesen elkérném a kórháztól, már 5 hónapja dévényezünk... A helyedben beköltöznék a kórházba, tényleg.
2014. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom,es kitartást nektek!!! Felek is visszamenni mert fogadott orvosom nincs aki "istápolgatna" es eleg bunko noverek es orvosok vannak a korhazba,amikor 21en befekudtem is mondtak hogy mar megint maga? Meg amikor infuziot kaptam magneziummal se nagyn mult el a kemenyedes,pedig 4gramm volt benne (elvileg) meg momdogattak hogy megszuntek e mar a nem letezo panaszok. Mnden nap voltam ctg-n nagyon nem mutatott semmit,megis kemenyedett es nyilalt a pocakom.... nem tudom hogy legyen,elso baba,azt se tudom mi termeszetes es mi nem,erzem hogy valami nem jo,de a doki ezzel kinevetett....
2014. dec. 3. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz megfogadni egy dokit most? Valakit, aki szimpatikus? Esetleg ha anyagilag megtehetitek, az osztályvezető főorvos lenne a legjobb választás.
2014. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hihetetlen,hogy ennyire lefossák mi van veletek!

gondolom van sztk-s orvosod aki végzi a terhesgondozást..

mond el neki is miket érzel,meg fogja nézni a máhszájadat,már csak ezzel ha azt mondod nagyon erős vizes folyásod van.

megvizsgálnak,tudom..

nekem a magándokim nem volt elérhető aznap mikor nagymennyiségű vizes folyásom lett,ezért elmentem a kerületileg illetékes sztk-ba és elmondtam a panaszaimat. kérdés nélkül megvizsgált a doki,még uh-t is csinált!

(32hetes voltam)

esetleg tudok javasolni egy magándorvosi alapos kivizsgálást,10-12ezer ft kb,szerintem még erre a hétre kapnál időpontot,max hétfőre!

Nem értem miért ilyen nemtörődöm a hozzáállásuk,felháborító..

37hkm

2014. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emiatt szoktam mondani,hogy problèmamentes terhességnél valóban felesleges a fogadott orvos,viszont nem tudhatod lesz e problémád a 9 hónap alatt...

Amikor én kórház a kerültem vérzéssel azonnal kaptam magnézium infúziót is 1 hétig + tablettában is kaptam.Egy másik kismama hasonló panaszokkal került be,neki nem volt fogadott orvosa egy infúziót se kapott...Nekem utána keményedéseim is lettek.Csak szóltam a nővérnek hogy keményedek azonnal hozta a mg infuziót...

Ha megteheted keress egy orvost vagy menj el legalább 1x magánrendelésre.


Drukkolok hogy ne legyen bajotok.


26+4 hkm

2014. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok, nekem is volt fogadott orvosom, nagyot csalódtam benne pedig a nagyobbik fiam is nála született és csak őmiatta jártam be Bp-re terhesgondozásra. Napi 4000 mg Mg-ot szedtem a 20.héttől, a kórházban csak napi 3000 mg-ot adtak, majd hazaengedtek pedig voltak keményedéseim. Nem akarok elkezdeni egy évekig tartó pereskedést pedig megérdemelnék. Én a helyedben mindent megtennék még most egy jó orvosért, vagy kórházi felügyeletért, ez a 3 hónap kibírhatóbb mint utána évekig gyógytornára és fejlesztésekre járni a gyerekkel, és ez még nem is a legrosszabb következmény, szerencsére hozzáértő kórházban szültem ahol van PIC, a mentősök nem az orvosom kórházába vittek hanem a II.sz.Női klinikára ahol van koraszülött ellátás, ez volt a szerencsénk. Remélem ez nálad csak vaklárma, vagy csak átmeneti állapot és együtt maradtok még a babával legalább 12 hétig :)
2014. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat! :) ugy voltam aznap hogyha akkor ejszaka se tudok aludni a kemenyedesektol es faj akkor bemegyunk a korhazba megint,de halistennek nem volt semmi baj :) megemeltem magamnak a magnezium adagom 4x2 magnerotra,meg ejszaka is veszek be egyet ha felebredek. Most jol vagyunk mar csak naponta 4-5 alkalommal kemenyedik szigoruan fekszek,de kertem idopontot az sztk-ba biztos ami tuti alapon :)
2014. dec. 6. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!