Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A veszélyeztetett terhességi...

A veszélyeztetett terhességi táppénz a bruttó bér hány százaléka?

Figyelt kérdés
És abból vonnak még le valamit? ha nekem 128000 a bruttó bérem, és veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen vagyok, akkor mennyi pénzre számíthatok?
2014. dec. 11. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán 1 hónapig (valaki majd kijavít vagy megcáfol) 60%, utána 50%.
2014. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs külön terhességi táppénz összegszerűen, ugyanolyan táppénznek számít, mintha valaki hosszan beteg lenne. Tehát letelt betegszabadság után automatikusan táppénz jön.
2014. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha több mint 2éve vagy a munkáltatónál,akkor 60%-a a bruttó bérnek.

Nekem 135körül van a bruttóm 60ezernél eddig többet nem kaptam,csak ha nem 4,hanem 6heti tp-tadtam le.

128ezer körülre,kb 45körül.. :/

2014. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor.

Terhesen nem jár a betegszabi! Rendesen 60% a táppénz, mint minden más embernek, aki táppénzen van, nincs olyan, hogy 1 hónapig 60%, utána meg 50%.

Olyan van, ha nincs folyamatos 2 év munkaviszonyod, akkor csak 50% táppénz jár. Ha több mint 2 éve dolgozol, akkor 60%. De, ha idén mentél táppénzre, akkor az előző év napi bruttó átlagbérének a 60%-a, ha van tavaly 180 bérezett napod. Tehát, nem olyan egyszerű a számítás. Fontos, hogy megvan-e a 2 év munkaviszony, előző évben van-e 180 bérezett nap, ha nincs, akkor a táppénz napjától visszafele van-e?

2014. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza, már én is épp javítani akartam az első válaszolókat.
2014. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló nagyon jól leírta. Annyival egészíteném ki, hogy a táppénzből csak szja-t vonnak, járulékokat nem. De ha igényled a magzati családi adókedvezményt (91. naptól, akkor az sem sok).
2014. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már 7 éves folyamatosan munkaviszonyom van. Tavaly a bruttóm 140000 volt. És december 1- től vagyok táppénzen. Akkor jövőre is a tavalyi bérem nézik, vagy akkor már az ideit?
2014. dec. 12. 07:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a tavalyit :-( Én is otthon vagyok és szó szerint mellbevágott amikor megkaptam a fizut :-(
2014. dec. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg táppénzen leszel, az alapja ugyanaz marad (jelen esetben a 2013-as átlagbéred 60%-a), nem változik attól hogy közben új év lesz (legalábbis nálam két éve így volt, szerintem ezen nem változtattak). Ha jól értem, szülni 2015-ben fogsz, ezért a TGYÁS-nak az alapja a 2014-es béred lesz (annak a 70%-a, amiből szintén csak Szja-t vonnak)
2014. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!