Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az enyhe terhességi tünet...

Az enyhe terhességi tünet vagy ha éppen nincs is összefügg a Hcg hormonszintjével?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nem olyan magas a hcg szintje nincs is olyan erős terhességi rosszulléte? Nekem pl a teszteken mind halvàny volt a második csík, de bizonyított a terhesség viszont tüneteim nincsenek,bàr nem is bànnàm ha ez igy maradna,mert dolgozni szeretnék.
2014. dec. 12. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon magas a HCG szintem, 4+0 hetesen 650 volt, de semmit nem érzek. Nincs még "mindjártmegjön érzésem" sem.


4+2 hkm

2014. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én 6 hetes vagyok mindjàrt megjön érzésem volt,de se mellfeszülés,hànyinger,szédülés nincs vagy lehet csak ezutàn jön
2014. dec. 12. 07:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Az előző terhességem is teljesen tünetmentes volt. A 8-13 hét között volt néha olyan, hogy nem kívántam ezt-azt, de ez sem ételundor volt.
2014. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nem várt napján erős csík volt a tesztemen, de soha semmi tünetem nem volt, 7-10 hét között a szagokra voltam érzékenyebb, de ennyi.
2014. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer nem volt rosszullétem a terhesség alatt, mégis lassan egy éve egészséges kisfiam született. :)
2014. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyire figyeltetek az étkezésre,hogy igy elkerült titeket a rosszullét? Van olyan amit nem szabad megenni mert a babànak nem tesz jót?
2014. dec. 12. 12:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen alkati kérdés, régebben a rosszullétet a HCG szinttel hozták összefőggésbe, de az újabb tanulmányok kimutatták, hogy semmi közük egymáshoz, jelenleg nem tud az orvostudomány egységes magyarázatot adni a rosszullétekre.


Nálunk a családban minden kismama megúszta a dolgot, én viszont a 6-15. hét között nagyon rosszul voltam!

Az étkezési szokásokkal ez nincs összefüggésben, ha rosszul vagy, mindentől undorotsz, ezt tapasztalatból is mondom.


Ami viszont a tiltó listán van a kismamiknál: nyers tojás és húsfélék, penészes sajtok, pasztőrözetlen tejtermékek, a tengeri herkentyűket pedig csak mértékkel lehet fogyasztani.

2014. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt én is úgy tudtam,hogy a rosszullétek a Hcg-től vannak.tonhalat pl lehet enni? Neked volt valami ami enyhítette a rosszullèteket?
2014. dec. 12. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Igen, tonhalat ehetsz, de abból se sokat, max 1-2 alkalommal egy héten.


Nálam változó volt, hogy mit sikerült magamba erőltetnem. Volt, hogy napokig a tejfölös tészta volt az egyetlen, amit meg tudtam enni, de volt, hogy csak narancson éltem. Szerencsére nem hánytam amúgy, viszont egyfolytában erős hányingerem volt, mindentől undorodtam, éjszaka is arra ébredtem, hogy rosszul vagyok....azt hittem sose lesz vége annak az időszaknak, nagyon el voltam keseredve. Aztán a 15. héten egyik napról a másikra múlt el, hirtelen lett étvágyam, elmúlt az a rossz érzés és tele lettem energiával. Megváltás volt az a nap! :)


Remélem te megúszod a rosszul léteket...nekem is halvány volt anno a pozitív tesztem. De szerintem ha az elkövetkező kb. 2 hétben nem lesznek tőneteid, akkor a szerencsések közé tartozol és valószínűleg nem leszel már nagyon rosszul.

2014. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi nem is enyhitette a hânyingered? Én is ettől félek hogy eljön ez az időszak vahy a hànyàs.eddig jól viseltem fàradtabb is csak annyira vayom ha sokat dolgozom hamar elfàradok és nem éjfélkor alszom el mindennap mint azelőtt.mióta szedem a femibiont mintha kicsit jobb lenne,mert a 4.héten volt napokig tartó hànyingerem de aztàn az 5.héten elmúlt,mióta szedem a vitamint.bàr én előtte is hànyingeres voltam mivel refluxom van...
2014. dec. 12. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!