Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy 20. terhességi...

Normális, hogy 20. terhességi héten csomókat érzek a mellemben?

Figyelt kérdés

Van mind a kettőben, de jobban a bal oldaliban érzem.

Az az igazság, hogy ősszel meghalt egy 30 éves nő a kisvárosban, ahol élek, mellrákban. Rettenetesen félek a ráktól, ami megmagyarázhatatlan részben, hiszen a családban eddig egy rákos esetről tudunk, a dédimamámnak volt vastagbél rákja. Inkább gerinc, valamint szív- és érrendszeri betegségek vannak. Mégis rettegek. Karácsony előtt rámjött az ötperc és a bal oldali mellem és hónaljam találkozásánál jól megnyomkorásztam, ami el is kezdett utána hetekig fájni.

A védőnő jól le***szott, hogy ilyet nem szabad csinálni, készül a mell a szoptatásra, persze, hogy már csomós! A dokihoz menjek, ha gondolom, de sajnos ilyenkor (a szoptatásra való készülés miatt) nem nagyon tud érdemben megvizsgálni. Egyébként 3. baba, de miután az előző két terhességemnél még nem féltem betegesen a haláltól, így eszembe sem jutott kíméletlenül nyomkodni magam.

Szóval szerintetek normális a csomósodás?

Csak normális hangvételű válaszokat, ha lehet, így is elég ideges vagyok!

Köszi mindenkinek!


2010. febr. 2. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy megnyugodj, el kell menned a dokihoz. Amikor én vártam a kisfiamat, tiszta csomó lett a mellem, csodálkoztam is, és meg is ijedtem, de a doki megnézett megnyugtatott, csak bedurrantak a tejmirigyek. Nálad is ez a helyzet, tehát aggódnod nem kell! És ne nyomkodd a cicidet, mert ha beindultak a tejmirigyek, a gyötréssel csak elzárod a tejcsatornákat és vért fogsz később emiatt izzadni.

Tényleg ne parázz, ez teljesen normális, és ne idegeskedj, mert árt a babának! Jó babavárást neked!

2010. febr. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, lemaradt, hogy ezt a linket olvasd el, aztán tessék szépen megnyugodni, és örömmel várni a kismanót:)

[link]

2010. febr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt csomóm, de nem a cicin, hanem a hónaljamnál. Mire dokihoz értem el is múlt, azt mondták csak egy tejmirigy volt, jól elkószált. :-) Biztosan semmi gond.

Nekem a babának is volt a mellén, amikor még kicsi volt és szopizott. Az én hormonjaim csinálták, amiket a tejjel kapott.

2010. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Meg is néztem a linket, amit az első küldött. Valószínűleg nálam is tejmirigy lehet, de miután fáj (ami valószínűleg a komoly "önvizsgálatnak" köszönhető) holnapra bejelentkezek a dokihoz. Aludni is kell ugyanis valamikor, éjszaka is felébredtem, ez volt az elsőgondolatom, egy órahosszát tapogattam magam. Persze mégjobban fáj. De ha csak finoman vizsgálom, akkor nem is érződik, ha jól megnyomkodom, akkor van.

2010. febr. 2. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a tejmirigyed indult be idejekorán. langyos zuhany használhat, illetve NAGYON ÓVATOSAN masszírozhatod is. Ne nyomkodd, hanem nagyon óvatos, pihepuha mozdulatokkal igyekezz kimasszírozni. A bimbóhoz és a bimbóudvarhoz ne nyúlj, mert az méhösszehúzódásokat válthat ki, ami nem lenne szerencsés ilyen korán.


A saját tapasztalatomat írtam le, egy terheskönyv tanácsait követtem. Egy nap alatt elmúlt a csomó, méhösszehúzódás nem történt, minden rendben azóta is.


30h km

2010. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Mint ahogy már írtam, rettegek a haláltól mostanában és mindig találok valamit, ami betegségre utalhat. Most éppen ezt.

Közben kimentem a dokihoz egy vizsgálatra. Mindent rendben talált, de nagyon komolyan megkért, hogy ne nyomkodjam, különösen ne olyan erővel, ahogy eddig csináltam, mert az okozza a fájdalmat. (úgy megnyomkorásztam, hogy éreztem a cicim alatt a bordám, pedig nem vagyok lapos) Valóban vannak ott csomók, de szimmetrikusak mind a két oldalon. És ne képzeljek be magamnak semmit, mert az is rossz, de ha így nyomkorászom, akkor az komoly problémákat, akár betegséget is okozhat.

Amúúgy nagyon kedves volt, mondta, inkább megnézi havonta, ha az megnyugtat, csak ezt ne csináljam többet.

Nagyon köszönöm mindenkinek a kedves válaszát és sok boldogságot kívánok nektek!

2010. febr. 2. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!