Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a terhess...

Hogyan kell számolni a terhességi heteket? A szülésznőm azt mondja, hogy a szülésre kiírt dátum napja, esetemben a jan.8. az a 40. hét kezdete.

Figyelt kérdés
Én meg úgy értelmezem, hogy az a betöltött 40. hét. Azt mondja, azért van az az 1 hét, 10 nap tűrés a végén. Én viszont az elejétől fogva úgy számolom, hogy keddenként töltöm be a heteket. Nem is mindegy, hogy hány hétre hozzák ki a szülés napját, mert ikreket várok, nem szeretném, ha a számolás alapján rájuk nyomnák a koraszülött bélyeget, holott nem is azok. Elvileg már most sem lennének azok, hisz ahogy számolom, most kedden töltöttem a 37. hetet.

2014. dec. 17. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha keddi napon jött meg a terhesség előtt utoljára akkor az utolsó menstruációd kezdetét követő kedden "voltál 1 hetes". Tehát nem 39+1-nél leszel 40 hetes hanem 39+7-nél. Rosszul mondta a védőnőd. Te számolsz jól.
2014. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi, én is így gondolom, igen keddi napon volt az utolsó mensi első napja, ápr. 1-jén

igaz, h lombik, de a számolást akkor is úgy kell végezni

2014. dec. 17. 11:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, Te számolsz jól :) De furi :) Nekem is lombik, és nekem az utolsó első napja március 31. Engem a védőnő Január 6-ra írt ki. Úgy látszik az öröknaptárukkal is összevissza számolnak. Az utolsó napok közt van egy nap, a kiírt dátumokban meg már kettő a csúszás...
2014. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nahát, ezt a véletlent :) Hol volt a lombik, hányadikra sikerült? Első gyermek lesz?

Nekünk Győrben volt, első beülti, meg is tapadt mindkettő. Hiperstimulált lettem,megszenvedtem az elején, 3x szívták le a folyadékot a hasüregből, annyi infúziót kaptam 1 hónap alatt..... Nekünk már van egy 5 éves lányunk (spontán). Hát gratulálok és jó egészséget kívánok, és kellemes ünnepeket.

2014. dec. 17. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok :) Akkor dupla lesz a karácsonyi ajándék :) Mi Pécsen kevertettük ki a kis koktélbabát. Másodikra sikerült. Nekem csak egy leányzó lesz. Van már egy 16 éves fiam. Ő még spontán összejött. Én a hiperstimut megúsztam szerencsére. Lett helyette más :) szurizok majdnem végig. a 12. hétig progeszteronpótlókat szúrtam, a 24. héttől meg inzlint. Nem is várják ki a januárt. 39. héten megindítják mindenképp. De már nagyon várom. Kezd tényleg "terhesség" lenni az a várandósság :) Neked is jó egészséget, könnyű szülést, és Boldog Ünnepeket :)
2014. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, Te számolsz jól, DE a szülésznő valószínű úgy értette, mivel úgy szokták mondani, hogy ha betöltötted az x. hetet, akkor vagy x hetes, ami tulajdonképpen már az x+1. hét. érted? szóval a szülés napján betöltöd a 40. hetet, akkor az utána levő héten 40 hetes terhes leszel, ami a terhességed 41. hete. már ha meg nem szülsz.

ugyanúgy mint ahogy az életkort is úgy mondod, ha holnap leszel mittudomén 28 éves, akkor egy éven keresztül 28 évesnek mondod magad, ami az életed 29. életéve. csak a szülésznő keveri a számneveket.

2014. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Furi, nektek is az első spontán, a második lombik. Akkor neked sem volt könnyű az eleje, a sok szuri miatt. Szorítok, hogy minden rendben legyen, akkor a jövő hét vége felé indítják? Majd írj, ha időd engedi egy üzit ide, hogy jól vagytok! Addig is kellemes ünnepeket.
2014. dec. 17. 18:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm, persze értem a számolást, én is így számoltam eddig. Amíg nem töltöm be a 38. hetet, addig 37. hetes vagyok. De a szülésznő teljesen megkevert és ő nem is így mondta. Köszönöm még egyszer.
2014. dec. 17. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, karácsony után indítják. :) Majd priviben megírom, hogy mi volt :)

Nagyon sok a meddő pár. A dokim azt mondta, hogy az utóbbi pár évben nagyon megugrott. De a lényeg, hogy egyre több esetben azért sikeresen tudnak segíteni :)

2014. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!