Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már olyat, hogy a...

Hallottatok már olyat, hogy a kiírt dátum előtt 2 héttel elküldi a nőgyógyász a terhes nőt szülni, csak azért, mert érett a baba már rá?

Figyelt kérdés
Nekem egy 5 hónapos lányom van, aki a kiírt előtt kettő nappal született, pedig érett volt már rá előbb is, de nekem azt mondták, hogy ha a kiírtig nem indul be akkor menjek a kórházba aznap és ott eldöntik. Most a barátnőm január 2-ára van kiírva és ma a dokija beküldte a kórházba. Azt mondta neki, hogy nincsen semmi baj, csak a baba már érett a születésre. Hát én ilyet még nem hallottam, hogy ha nincsen baj, akkor kivegyék idő előtt.
2013. dec. 20. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez programcsászár?
2013. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Programozott ászárnál szokott igy lenni. Sajnos az orvos azért küldte be hogy nyugodtan teljenek az ünnepek neki. Ne kelljen gyorsan berohanni karácsonykor vagy hogy szilvszterkor nyugodtan elmehessen valahova. Hidd el ha nem jönnének az ünnepek tuti nem indittatja be elöbb. Hogy ki tartja ezt etikusnak és ki nem az egyén függő.
2013. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretne szülni és nincs fogadott orvosa sem. Szóval a terv a természetes szülés.
2013. dec. 20. 13:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sem normális dolog előbb születtetni a babát, ha nincs gond, mint ahogy jönne...
2013. dec. 20. 13:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól lett kiszámítva a terminus, én biztos hogy tiltakoznék. Ehhez megvan a joga a kismamának.

(Esetleg az az orvos akart magának egy kis extra karácsony előtti pénzt? Tudom ez nagyon rosszindulatú elképzelés, de ha nem is fogadott kismamája, akkor egyszerűen érthetetlen ez...)

2013. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, pl. ha elöregedett a méhlepény vagy más baj van, megindíthatják.

Engem pl. kiírtak császárra, de előbb megindul a szülés, doki jött és császározott.

2013. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt mondták neki, hogy nincs semmi gond, baj csak érett a baba.
2013. dec. 20. 13:22
 8/15 anonim ***** válasza:

A kérdést elolvasva én is arra tippeltem,hogy a pénz miatt csinálja,de így hogy nincs fogadott orvos érdekes...én nem mennék be az tuti!!2 hét az 2 hét, attól még hogy súlya,hossza az UH szerint megvan,idegrendszere még fejlődhet!

Én 2. fiam 36.héten született,megvolt a súlya,hossza,nem számított koraszülöttnek,de az első pár hétben egyértelműen látszott,hogy milyen jó lett volna,ha még bent marad 1-2-3 hétig.

Ja és amúgy hallottam már ilyet...fogadott doki,húsvétkor szabin, előtte beindította az anyukánál a szülést, hogy le ne maradjon a zsetonról...elnézést a kifejezésért,de ezt gusztustalannak tartom!

De itt nincs fogadott doki,nem értem miért mondhatta ezt az orvos!

2013. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
indítani akarnak neki úgy, hogy semmi nem i dokolná?Értelmesebb magyarázat nélkül én nem hagynám. Az idított szülések nem épp kellemesek, nagyobb a kompilkációk kockázata.
2013. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Angliában szült így egy ismerősöm, 38. hétre szó szerint megszülesztették a babát. Méhszájérlelővel meg miegymás... durva.

Enyémet is indították, de a 41. hetet is betöltöttük már akkor. És már nyitva volt a méhszáj is.

2013. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!