Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnézitek az eredményeimet?...

Megnézitek az eredményeimet? Szerintetek? Kinél milyenek voltak az eredmények? Sík ideg vagyok Terhes AFP 16. heti 55,3 ng/ml (28, 00-57, 00) AFP átlag 39, 00 ng/ml MOM index 1,60 (0,70-1,30) ez magasabb

Figyelt kérdés
Holnap reggel megyek megismételni a vérvételt, pénteken mennék egyébként is a 18. heti uh-ra. Annyit mondtak előzetesen, hogy valószínűleg fel kell mennem Budapestre az I. számú klinikára.
2010. febr. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Ne aggódj, az AFP nem teljesen megbízható vizsgálat! Európában már csak itt nálunk használják.

Nekem 2008-ban a kislányomnál 3,2 volt a MOM index, 24 órát végig sírtam, hogy mi baj lehet, aztán semmi gond nem volt egy makk egészséges kislányom született!!!! :-)Ha nem pont a 16. betöltött héten veszik le, már egyből rossz értéket mutat a vizsgálat.


Majd írd meg, hogy mi volt az UH-on!


Szorítok!


21 hós kislány anyukája

2010. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy eltérés és ahogy alöttem is írták egy teljesen és totálisan megbízhatatlan vizsgálat.
2010. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, ha nem pontos a terhességi korod, könnyen előfordulhat, hogy egészséges baba mellett is "rossz" eredményeket hoz a vizsgálat! Most inkább pihenj, olvass, hallgass zenét és gondolkozz pozitívan! Minden rendben lesz!
2010. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megnéztétek. Kár tagadni, nagyon megijedtem. Első gyerek, nagyon megküzdöttünk érte. Pozitívan gondolkodom mindenképp, ha van valami újság megírom. Mégegyszer köszönöm a bíztatást.
2010. febr. 2. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A MOM 2,5 alatt normális, ne aggódj. A többit pedig elmondták már előttem. :-)
2010. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne aggódj mert az intervallum határai is eltérőek. nekem 0,7 volt és hol ezt olvastam kezdetnek de a védőnőm 0,5-öt mondott. és én úgy tudom hogy a felső határ 2,5 és ha a google-ba beírod hogy AFP érték akkor 0,7 és 2,5 közötti értéket hoz ki. szerintem ne aggódj minden rendben lesz. egyébként ezt a vizsgálatot külföldön nem is nagyon csinálják mert olyan sok fals eredmény született és a kismamák csak feleslegesen aggódnak. az én közvetlen környezetemben is volt egy rémtörténet ésa végén a kislánynak semmi baja nem volt! pedig ijesztgették mindennel !
2010. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

AFP, ha ezt a szót meghallom, már nekem is minden bajom van :( Igazuk van a többieknek, önmagában az AFP-nek nincs akkora jelentősége. Külföldön már nem használják.

Szerintem a Te értéked egyébként jó, mert én is úgy tudom, hogy a MoM értéke a 16 hetes vérvételnél 0,7 - 2,5 között van. Szerintem a Tiéd benne van.

Te honnan vetted azt, hogy a MoM határértéke 0,7 - 1,3 között van? Ez van a leleten? Csak mert nálunk 2,5-ig jó.


Az enyém viszont csak 0,47 lett, és engem el is küldtek a SOTE-ra, most csütörtökön megyek. Nekem egyébként nem mondták azt, hogy megismétlik a vérvételt...


Ne izgulj :)

21 hetes kismama

2010. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, a 0,7-1,30 a leletemen szerepelnek határértékekként. Miután beszéltem az orvosommal, ő azt mondta, hogy holnap mindenképp megismételjük a vérvételt.

Előzetesen én is utána olvastam és én is a 0,7-2,5-ös értékeket olvastam mindenhol, ezért először boldog voltam, hogy ez pont jó. Aztán tovább mentem a sorban és látom, hogy meg van csillagozva, és utána a határértékek...

2010. febr. 2. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!