Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GYEDEN lévő kismamák! A...

GYEDEN lévő kismamák! A TGYÁS-t és a GYED-et kaphatja egyszerre a kismama? Vagy csak az egyiket egyszerre? Vagy csökkentett összegben?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, hogy 2 különböző gyerekénél fogva? Nem kaphat egyszerre senki 2 támogatást. Le kell mondani az egyiket ilyenkor.
2010. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyetértve!Vagy Tgyás vagy gyed/gyes!
2010. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az ellátások önálló ellátások, párhuzamban nem adhatók, ha kapod az egyiket, akkor a másikra nem vagy jogosult, legfeljebb adminisztrációs hiba miatt kaphatod.(persze ilyenkor azt is vissza kell fizetni.)
2010. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A TGYÁS a(vagy szülési szabadság) a Gyed előfeltétele. Ezt kapod rögtön szülés után kb 6hónapig. (bár a mostani rendeletet nem ismerem). EZután kapod a Gyed-et ami annyival kevesebb, hogy vonják belőle a 9,5%-os nyugdíjjárulékot. Mindkettő a az átlagfizetés 70%-a. Egyszerre nem igényelheted őket!
2010. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocs. de az átlagfizetés bruttó, vagy nettó? és hány hónap átlagát nézik?

bocs az offért.

2010. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az átlag az elmúlt 2év fizetési átlaga,ami a brutto. Legalábbis eddig ez volt. Az új törvényt nem tudom, szerencsére ez rám már nem vonatkozik. A TGYÁS-ból vonnak szja-t, nyugdíjjárulékot nem. A Gyed-ből pedig mindkettőt.

Remélem segítettem.

2010. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azonban a [link] weboldalon a kalkulátor számomra idén augusztusi szüléssel 6 hónapig MINDKÉT támogatást előírja, igaz a GYED csak valami 28 ezer, de a két támogatást EGYÜTT számolja nekem a nettó összeg mezőben! És így többet kapnék a kalkulátor szerint, mint most a nettó bérem! Akkor ez a weboldal rossz? Itt ajánlották a gyakorikérdeseken.
2010. febr. 3. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Épp ebben a pillanatban merült fel bennem is ez a probléma. Azt az oldalt néztem, és úgy adta ki, hogy párhuzamosan lehet kapni mindkettőt. Kíváncsi lennék, hogy is van ez.

[link]

2010. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!