Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivancsi lennék arra h a doki...

Kivancsi lennék arra h a doki mikor és milyen okból irja fel a duphaston gyógyszert. Baba tervezés előtt is szokták szedni?

Figyelt kérdés

Bocsi h ilyet kérdezek.

Ismerősöm mondta h neki a doki már baba tervezés előtt fel írta mert nehezen jön össze nekik a baba.

Nekem is irta fel csak nekem akkor mikor 1 hónapot késett a nem várt.


2014. dec. 19. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A duphaston hormon tabletta. Felirhatjak menzesz kesesekor, babatervezeskor (ha elotte volt hormon vizsgalaton valaki es problema volt a hormonokkal) illetve ha mar teherbe esett az illeto (ilyenkor azert, hogy "megmaradjon" a baba).
2014. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Duphaston egy progeszteront utánzó hormongyógyszer. Az orvosom nekem ezt írta fel többször, amikor nem volt PÉ és nem akart megjönni, így idézett elő gyakorlatilag egy megvonásos vérzést, hogy tudjunk tovább haladni. Aztán amikor sikerült teherbe esni és pecsételés jelentkezett, ugyan ezt a gyógyszert kaptam a terhesség támogatására progeszteron pótlásként és szedtem is a 13. hét végéig.


Van, aki már kap progipótlást a ciklus második felében is, amikor még ki sem derült, hogy van-e baba, de mondjuk van egy ismert progeszteron hiánya és valószínű, hogy emiatt nem sikerült a teherbeesés.

2014. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És ha el is kezdi szedni mikor kell neki állnia?

Sokan voltak a dokinál meg el kellett mennie egy szülést levezetni és nem mondta neki h mikor hogyan

2014. dec. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!