Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Fontos" szempont nálatok a...

"Fontos" szempont nálatok a szülész-nőgyógyász választásnál, hogy az adott kórházban van-e szükségkeresztelés?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem, ez eddig eszembe sem jutott. Pedig gyakorolom a vallast, a gyermekeim is meg vannak, lesznek keresztelve.

De ettol optimistabban allok hozza a dologhoz, eszembe sem jutott meg soha, hog barmi gond lehet a babaval es gyorsan meg kell keresztelni. Lesz ra idonk meg boven, szervezetten. :-)

(Vagy javits ki, ha tevedek, de en eddig ugy tudtam, hogy szuksegkeresztelest babaknal csak akkor csinalnak, ha eletveszelyes allapotban van es gyorsan megkeresztelik meg mielott meghalna.)

2010. febr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ez eszembe se jutott soha, pedig 4 gyereket szülte. és vallásosnak tartom magam. Igaz, nálunk nem is olyan nagy gond, ha egy kisgyerek nincs pár hetesen megkeresztelve (evangélikus vagyok). A másik, amiért számomra ez nem volt soha fontos, hogy mindig úgy gondoltam, hogy az én gyerekeim egészségesek lesznek és úgy is fognak megszületni. Mindig igyekeztem a különböző negatív gondolatokat elhessegetni, ha véletlenül előkerültek. Próbálj meg te se a rosszra gondolni, mert a pozitív gondolkodás sokszor csodákat tesz..hidd el!
2010. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Eszembe nem jutna ilyen butaság...
2010. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól,h nem vagyok vallásos és emiatt eszembe nem jutna ilyen,szerintem ha attól félsz,h valami történik a babáddal a születésekor,inkább olyan kórházat keress,ahol megvannak a szükséges feltételek egy betegen született baba ellátásához,pl koraszülött intenzív osztály.Több értelme van,és hasznosabb,mint egy azonnali keresztelő.
2010. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, pedig hívő keresztyén vagyok, református. Szükségből akár én is megkeresztelhetem, ha nagyon sürgős lenne, de egyébként is: az én Istenem nem olyan Isten, aki elutasítana egy ártatlan gyermeket azért, mert épp nincs rá hintve keresztvíz.


Istentől nem félek.

2010. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutott ilyen, már csak azért sem, mert egyáltalán nem is állt szándékomban megkeresztelni egyik gyereket sem.
2010. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szükség esetén bárki, akár nem hívő is keresztelhet. Egyik rokonom kislányát, aki csak pár percet élt, a zsidó vallasú orvos keresztelte meg, mert tudta, hogy a szülők szeretnék. Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy Isten végtelen irgalma nem ezen múlik.
2010. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos az az igazság, hogy orvostanhallgató vagyok és az egyik szemináriumon (az orvosi hivatástudat eredete) elhangzott egy ilyen állítás, hogy nem is gondolnánk, hogy milyen sok anyuka tudja, hogy hol végeznek szükségkeresztelést és hogy egymás között adogatják az ilyen orvosok telefonszámait. Én pedig elég kétkedve fogadtam, ezért kérdeztem meg tőletek, köszönöm a válaszokat. Persze, aki más véleményen van és fontosnak tartja, örülnék, ha olyan kommentelő is megosztaná a véleményét.
2010. febr. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!