Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabetesznel...

Bettynaa kérdése:

Terhessegi diabetesznel teljes kiorlesu lisztbol palacsintat keszitettem . Hany darabot ehetek meg belole egy nap es egyszerre mennyit?

Figyelt kérdés

2014. dec. 24. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkészíted ki kell mérni mennyi lisztet használtál fel hozzá. Aztán annak a mennyiségnek ki kell számolni a szénhidrát tartalmát, rajta van a zacskón. Átlagosan 70-75% szokott lenni a szénhidrát tartalmuk. Aztán ezt a kapott szénhidrát értéket el kell osztani azzal a számmal, hogy hány db palacsinta lett belőle, így meg tudod, hogy egy palacsinta mennyi szénhidrátot tartalmaz (ebben nincs benne a töltelék szénhidrát tartalma). Amikor tudod mennyi egy db palacsinta, akkor jön az, hogy mennyi szénhidrátot írtak elő neked. Nekem a 160g szénhidrátot kell követnem (nem terhességi diabetes miatt, hanem IR miatt, most már életem végéig). Nekem ez azt jelenti, hogy reggeli 30g, tízórai 20g, ebéd 50g, uzsi 20g vacsi pedig 40g szénhidrát. Hogy mennyi palacsintát ehetsz meg, attól függ melyik étkezésre és hogy egy palacsinta mennyit tartalmaz :) Matek, tudom, de megéri számolni. Jelentősen javít az életminőségen, és a babának is jót teszel vele. A tudatos étkezés előre visz!
2014. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekemnem irtak elo h mennyi szenhidratot kell napinta csak annyit mondtqk h dietaznom kell,szoval azert nem tudom.d3 koszonom a valaszt nagyon jo.
2014. dec. 24. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:

ilyen nincs. mi az, hogy csak diétáznod kell és nem adtak meg adatokat? vagy még nem mentél vissza az orvoshoz?

a diéta azt jelenti amit az első válaszoló írt. pontosan meg van adva mikor mennyi szénhidrátot lehet enni.

mondjuk ebéd 50, akkor ki kell mindent számolnod, még főzés előtt, elosztanad adagokra és aszerint számolni, hogy a tányér ételed mennyi ch. palacsintét szintén számolni és amennyi ch hiányzik, annyit ehetsz.

mondjuk a palacsinta elég macerás mert tejet is öntesz hozzá, cukrot nem szabad enni, így nem tehetsz se abba se a töltelékbe, stb...


szóval így nem lehet ahogy te csinálod. menj el diabetológushoz, nekem terhesen 3 hetente kellett járnom, írni mit ettem, hány ch-t mikor, és szúrni magam naponta 8x, annak is az eredményeit vinni...

2014. dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hallod en 28 hetes korom ota igy van...most 35 vagyok!!es ez igy van nekem nem adtak meg adatokat!hollandiaba elek itt igy van!mernem kell minden masnap a cukrom!mondtak h dietazzak es ennyi!nem kell egybol hulyernek nezni szerinted ha ilyen b ajom v an nem figyelnek oda vagy mi???nem ismersz igy nekem ne beszelj igy....
2014. dec. 24. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:

:O Jesszus, én nem veled beszéltem "így" hanem az egészségügyet minősítettem!

most komolyan, te mint laikus, honnan kéne tudnod, hogy mit hogy csinálj? mert a diabéteszes diéta nem épp az mint a közismert diéta ami szerintem egyél sok gyümölcsöt meg zöldséget.. pl. gyümölcsöt alig lehet enni mert tele van cukor. viszont sülthúst annyit ehetsz amennyit bírsz. erre értettem és nem neked szólt. döbbenetes, hogy nem láttak el infókkal

2014. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

81%-nak igaza van.

Annyiféle diéta van, mint csillag az égen.

Van, akinek elég, ha picit visszafogja a nasit.

De van olyan is, ahol se cukor, se méz, se liszt (még teljes kiőrlésű sem)!

2014. dec. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
GDM-es vagyok én is, a Kórház diabetológiáján az alap a ap a napi 180 gramm szénhidrát. napi 6 étkezés, 2,5 óránként kb. tejet ha lehet csak délután fogyassz. Nekem így kell ennem egy nap. R.: 30 gramm, tízórai 30 gramm, ebéd 50 gramm szénhidrát, uzsonna 20 gramm , vacsora 30 gramm, pótvacsora 20 gramm. Ha írsz egy email címet akár privátban is, elküldöm a kÓrház tájékoztató anyagát, abban sok info benne van,. Nagyon macera a számolgtaás, de fontos hogy étkezés után 1 órával a vércukor érték 7 alatt éegyen. Ez kismamáknál van így. A reggeli utánit általában nehéz kordában tartani. Amikor számolsz, mindig szárazon kell mérni az ételeket, pl. a húsban nincs szénhidrát, tehát ha mellé eszel rizst, akkor szárazon mérve 5 dkg rizs az 35 gramm szénhidrát, eszel hozzá kevés savanyúságot, marad 10 grammod, így eszel 10-15 dkg almát, így megvan az 50 gramm az ebédre. A legtöbb terméken 10 dekára levetítve rá van írva a ch, tésztából durumot egyél, kristálycukor, fehér liszt tiltott, szőlő , banán nagyon nem ajánlott. Édesítésnek eritritet használok mert az 0 ch így nem kell beleszámolni a napi adagba, de nyírfacukor is jó, de abban van szénhidrát. A www.kaloriaguru.hu oldalon szoktam megnézni a gyümölcsök, tejtermékek stb. ch tartalmát, az is nagy segítség. Ha valami még érdekel kérdezz nyugodtan, illyetve ha kéed a tájékoztatt, elküldöm.
2014. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolso valaszolonak nagyon koszonom hasznos volt a valaszod !de igazabol ezket mind tudom h mit ehetek mit nem es ezeket be is tartom csak monmdm annyi h mennyiseget nem mondtak de azon kivul mindent elmondtak ! meg 7.8 alatt kell lennie a cukromnak!meg be is tartom a dietam nagyon sok zoldseget eszek hussal meg napi 2 gyumolcs egy alma egy narancs!mivel nagyon eb tarrtom azert is kerdeztem h teljes kiorlesu leiszttel mennyi palacsintat ehetek mivel nagyon megkivantam meg most az unnepekre ezzel leptem meg ugymond magam egy kis palacsintatval hiszen mast ugyse ehetek!
2014. dec. 25. 13:52
 9/9 A kérdező kommentje:

ja es a masodik ironak elnezest ha enis erosebben beszeltem csak azt hittem nekem szantad es en meg azt nem szeretem ha valaki ok nelkul beszel velem kicsit erosebben :-) hat igen itt hollandiaban ilyen szar az egeszsegugy .meg csak 2 hetetnte felhivnak h minden rendben e nem e ment fel a cukrom azt ennyi!!!!de mindegy most mar lassan vege ennek az egesznek !azt addig is folytatom tovabb a dietam .mondom csak most karacsonyra ettem egy kis palacsintat az unnepek alkalmabol!de azt is edesitoszerrel es teljes kiorlesuvel!meg turos tejfolos edesitoszeres toltelekkel!most jon meg 5het es semmi :-)

amugy mindekinek kellemes unnepeket kivanok es elore is Boldog Ujevet!!! es boldog babavarast aki epp kismama !!

2014. dec. 25. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!