Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placenta mellső falon fedi...

A placenta mellső falon fedi a méhszájat. Tényleg nagy probléma?

Figyelt kérdés
A placenta mellső falon fedi a méhszájat. Ezt írták a 12 hetes uh papíromra. Tegnap este tudtam csak utána nézni. Tényleg ekkora probléma? Mire kell ügyelnem? Van már egy 2 évesen akkor őt ne emelgessem? Mire figyeljek? Változhat még? Jan 7. én megyek csak az orvosomhoz.
2014. dec. 28. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy változni fog, mert ahogy nő a méh, általában vándorol egy kicsit vele együtt a méhlepény is. Szex, komoly fizikai munkák kerülése. Én ezt tudom mondani. Csodálom hogy a dokid nem mondott semmit.
2014. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a 12 hetes uht egy magán intézményben csináltattam meg, mert ott a legjobb az uh gép. aki ott csinálta nem a saját orvosom volt, és azt mondta minden rendben. a saját orvosommal csak jan 7.én találkozom. csak itt olvasgattam hogy ne emeljek, pihengesek, stb. de a munkám és a kisfiam mellet ez nem megoldható 100%ban. és a ne emeljek? hány kgot? egy karton víz már soknak számít? jaj annyira kétségbe estem.....:S
2014. dec. 28. 13:32
 3/6 Kelemen Szabina ***** válasza:
Nekem is par hete a 12. Uh hatso fali oldalon fedte a belso mehszajat a placenta. Nekem is 16 his fiam, en nem szexeltem de mindent ugyan ugy csinaltam. 17 hetesen ujra mentem nemét kuskizni es megnezni. A mehszajtol 1 cm-rel feljebb volt. Szval mar mertem szeretkezni es azota mindent csinalok. Biztos elvandorol , de probalj sokat pihenni.
2014. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Én most 21 hetes vagyok,10 hetesen bevéreztem elég dúrván.

Nemtudták mitől.

12 hetesen ugyanaz lett a diagnózis mint nálad,lepény a mellső falon volt,fedte a méhszájat.

Ettől volt a vérzés.

Azon a napon véreztem csak,de még 3 hétig barnáztam.

4 hétig feküdtem,szinte semmit nem csinálhattam,nehogy újra vérzés legyen.

Mikor elmúlt a barnázás éreztem hogy többet birok már.

A 18. heti ultrahangon már jó helyen volt,kb. 10 cm-re a méhszájtól.

Nagyon sérülékeny helyen van most a placentád.

Nekem akkor azt mondták,2 kg-nál többet ne emeljek,ne nyújtózkodjak felfelé,sokat pihenjek,de ne erőltessem meg magam.

Napi 3x2 magne b6-ot kellett szednem,hogy ne legyenek erős méhösszehúzódásaim,mert az is vérzést okozhat ilyen elhelyezkedésű lepénynél.

Szex tiltott.

Az orgazmus is.

Tehát sehogy nem szabad "csinálni" most.

Ha nem vérzel,akkor elég ha arra odafigyelsz hogy ne emelgess,ne erőltesd meg magad,ne szexelj és napjában többször pihenj.

Igy nem kéne dolgoznod,mert veszélyeztetett terhes vagy mostmár.

Egyébként feljebb fog húzódni,mert még sokat fog nőni a méhed.


Remélem tudtam segíteni.

Nyugodj meg,ha kicsit odafigyelsz nem lesz baj.

2014. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen köszönöm sokat segítettetek, főleg Te utolsó! nagyon köszönöm! bár szerintem amig nem beszéltem az orvosommal addig biztos ilyen ideges leszek:(
2014. dec. 28. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél így volt :( Se emelés, se szex, se fürdés, semmi veszélyes "ügy". Nekem is volt egy 1,5 évesem, nem volt könnyű. Viszont a 18 hetes Uh-n már csak elérte a méhszájat, a 22. héten már a mellső falon, jó helyen tapadt :) Semmi gondunk nem volt, próbáltam betartani, amit be kellett. Ezt amúgy vándorlepénynek hívják, és nagyon gyakori szerencsére, ritka, hogy az eredeti "helyén" marad.
2014. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!