Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt valaki, akinek terhess...

Van itt valaki, akinek terhesség alatt toxoplazmája volt? Mennyi ideje van az anyának elkezdenie szedni az antibiotikumot, hogy ne legyen a babának baja?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma, mert nem sokat tudok erről a betegségről, egyszer már voltam toxo vizsgálaton, negatív lett az eredményem, most akarok menni újra, jövőhéten kapnám meg az eredményt. 33 hetes terhes vagyok, és a vizsgálat után kaptunk egy kiscicát (kb 2 hete), le szeretném ellenőrizni újra a toxoplazmát. Nem akartam megszabadulni a cicától, mert szeretem az állatokat, ebben a hidegben meg nem tenném ki. Rendszeresen mosok kezet macskázás után, azzal nincs probléma, csak volt olyan, hogy amikor elszunnyadtam és nem figyeltem a maccsot akkor felugrott hozzám és az arcomhoz simult.
2014. dec. 30. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját szakállra ne kezdj el antibiotikumot szedni, csakis orvosi utasításra. Ő pedig jelezni fogja, hogy mikor érdemes.
2014. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cicát vizsgáltasd meg, mert nem biztos hogy hordozza ezt a parazitát. Állatorvost hívd fel és kérdezd meg a menetét, minél hamarabb. Előző terhességemnél 2 kinti macskát gondoztam akik néha benn is megfordultak, és minden trimeszterben elmentem toxoplazma vizsgálatra és nem kaptam el. Gyerekkorom óta volt vagy 15 cicánk és anno még velük is aludtam, mégsem kaptam el. Tehát valamiért nagyon kicsi az esélye hogy elkapjam. Mostani terhességemnél eddig 1x voltam ezen a vizsgálaton és negatív, még egyszer tervezek menni.32 hetes vagyok.
2014. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Orvosságot csakis orvosi utasításra szednék, természetesen. Én is macskák közt nőttem fel, mégsem volt soha toxoplazmám, remélem nem pont terhesség alatt kapom el, ha egyáltalán el fogom kapni valaha is. Sokan riogatnak ezzel a betegséggel, akárkinek említem, hogy van cicánk rögtön úgy beszélnek róla, mintha a sátán lenne és agyon kéne ütni...
2014. dec. 30. 11:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a videót a toxoplazmáról, nagyon jó szerintem, érthetően és humorosan dolgozza fel a kérdést.


https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2014. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Elég butácska vagy és az állatokat tuti nem szeretheted ha a "kitevés" felmerült benned,még jó időben sem...

nézd meg a videót

2014. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 11+2 hetes vagyok, egy 5 hónapos kiscicám van, de előtte is volt macskám, pár év kihagyással egész életemben, a mostani és az előző még velem is aludt. Úgy mentem toxoplazma szűrésre, hogy na, én már tuti átestem rajta. Majdnem hanyatt estem, mikor láttam, hogy tök negatív. Soha életemben nem figyeltem a terhesség előtt, hogy ne egyek mosatlanul semmit (most persze figyelek), gyerekként szerintem még a cicák fenekét is puszilgattam kis túlzással, és nem kaptam el.

Engem is halálra ijesztgettek egyébként a toxoplazmózissal, akkora hisztit képesek körülötte csinálni, szinte már úgy jön le, hogy ha macskád van, tuti baja lesz a babádnak. De annyira azért talán mégsem könnyű elkapni, ha 26 év alatt egy rakás macskától, meg mosatlan gyümölcstől/zöldségtől nem sikerült. A dokim is azt mondta egyébként (egy 60 körüli nő), hogy minden generációnál megvan az éppen aktuális hisztéria a terhességgel kapcsolatosan, most épp szegény macskák vannak porondon, de erősen túl van a dolog lihegve. Szerinte ha gyakran mosol kezet, és nem nyalogatod a macskaszart, nem lesz semmi bajod :D Persze az nem baj, ha ellenőrizteted magad, biztos, ami ziher, de ne aggódj, nem lesz gond.

2014. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt 5-ik, gratulálok, írtam pár sort magamról és a "problémámról", és megismertél 100%-san, és rájöttél, hogy én biztosan nem is szeretem az állatokat annyira. Mégegyszer gratulálok. *taps taps* Arra nem gondoltál, hogy a "kitevés" nem az én ötletem, hanem esetleg a páromé, aki nem tolerálja az állatokat annyira, mint én? Éntőlem a macska, vagy bármelyik másik állat egy tálból ehet velem, vagy aludhat bent, engem nem zavar, mert gyerekkorom óta amikor találtam egy kidobott kiscicát, kiskutyát vittem haza és megtartottuk őket. Aki a butácska az te magad vagy.

Többieknek köszönöm az értelmes és megnyugtató válaszokat. :)

2014. dec. 30. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Terhes vagyok, és engem is halálra ijesztgettek a toxoplazmózissal, végül a háziorvostól kértem beutalót és a vérvétel után 3 nappal (!!!) meg is jött az eredmény. Teljesen biztos voltam benne, hogy én már fertőzött vagyok, mert egész életemben volt macskánk, ahol dolgoztam ott is voltak macskák, kóbor cicákat szedtem össze folyton, nem az állandó kézmosásról vagyok híres, ettem sokszor mosatlan gyümölcsöt, kertészkedtem is stb., ehhez képest még sosem volt fertőzésem és most sincs.

Én még 2 hónap múlva csináltatok egyszer egy vizsgálatot, aztán annyi.

2015. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!