Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Használhatom terhesen a...

Használhatom terhesen a canesten combit?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma teszteltem pozitívat nagy meglepetésemre ma kellett volna megjönnie már napok óta szédülök hányingerem van. A legnagyobb baj pedig pont karácsonykor jött elő viszketek. Elkezdtem kenegetni itthon canestennel és tegnap vettem canesten combit is de sose gondoltam volna hogy ezek már a terhesség tünetei lennének erre én tegnap este elkezdtem a hüvelytablettát aplikátor nélkül. Most akkor mit csináljak használhatom tovább?
2014. dec. 30. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség

A készítmény rendeltetésszerű alkalmazása esetén a hatóanyagnak igen kis mennyisége szívódik fel, így nem valószínűsíthető az ártalmassága. Elővigyázatosságból azonban a klotrimazol alkalmazása a terhesség első három hónapjában kerülendő.

Terhesség alatt a hüvelytablettát applikátor nélkül kell használni!

Szerintem a legjobb lenne, ha felhívnád a nőgyógyászod és megkérdeznéd tőle. Ő biztosat tudna mondani, ráadásul csak egy telefonhívás lenne.

2014. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem orvos ajánlotta, terhesség alatt kétszer használtam.
2014. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Az első trimeszterben nem szerencsés használni. Nekem is volt gombás fertőzésem az első három hónapban, de a doki csak a trimeszter után írt fel gyógyszert.
2014. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezerszer használtam a krémet és a kúpot is a terhesség alatt. Lehet nyugodtan, nekem is doki mondta, semmi baja nem lesz tőle a babának.
2014. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mikor a doki megállapította a terhességem, akkor mondta, hogy gombám is van és canesten combit kellett használnom. Annyit mondott, hogy ne használjam az aplikátort, mert terhesség alatt nem szabad.
2014. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Miért lennénk ostobák? Használtuk a krémet első trimeszterben is és semmi baja nem lett a gyereknek. Tudod te, hogy egy nem kezelt fertőzés az első trimeszterben is óriási gondokat tud okozni? Felszálló fertőzés vetélést, majd koraszülést okozhat.
2014. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

A gomba kevesebb bajt okoz, mint a gyógyszer hatóanyaga. Azért vagytok ostobák, mert lepontoztok egy olyan választ, amit tiszta jóindulatból, orvosi véleménnyel alátámasztva írtam ki.

A gombás fertőzés nem okozott semmiféle felszálló fertőzést. Ez a tény, meg az, hogy nektek a gyógyszer nem okozott gondot, az nem mérvadó.

Az viszont elgondolkodtató, hogy egy segítő szándékú választ csak azért lepontoztok, mert nem egyezik a tietekkel.

2014. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy neked nem okozott, másnak még okozhat. Valószínűleg a mi orvosaink is tanultak, gondolom az én dokim se a piacon vette a diplomáját és azzal, hogy azt mondta, hogy használjam a legjobbat akartam a babámnak és nekem is. De amúgy meg felesleges vitába keveredni, egy ilyen sötét nővel, mint te aki azon agonizál, hogy lepontozzák.
2014. dec. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Ha én sötét vagyok, akkor neked világít a negró a szádban. Az agónia szó jelentését olvasd el valahol, és ha megérted, akkor gratulálok.

Ne alacsonyítsd magad le jobban ebben az évben.

2014. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Úgy látom megoszlanak a vélemények! Felhívtam a védőnőt és ő azt mondta használhatom! Remélem tényleg nem lesz semmi baj. Már egész jól állok nem vészes. Szerintem minden doki másképp vélekedik a dologról. Van aki mindent könyv szerint csinál. Tehát ha oda van írva akkor nem ajánlja és van aki tapasztalatból már írja fel rögtön. Hát bízok a védőnőben ő tapasztalt. Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! BOLDOG ÚJ ÉVET!!
2014. dec. 31. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!