Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedden megyek magzatvíz...

Kedden megyek magzatvíz vizsgálatra. Beindíthatja a szülést?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Kötelező menned pl. a korod miatt?
2010. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: csak mert nekem mennem kell majd, 39 éves vagyok és első baba. 16-17. héten lesz és én is félek. Előtte ultrahang-vizsgálatot végeznek a magzat és a méhlepény helyzetének meghatározására. A vizsgálat minimális mértékben mégis növeli a vetélés kockázatát, ezért nem végzik el minden terhes nőnél. Az eredményre 4 hetet kell várni. Leginkább 35 év feletti nőknek javasolják, mert ekkor már nagyobb a kockázata, hogy a gyerek Down-kóros lesz. Továbbá kismamáknak, akiknek a családjában előfordult Down-kór, nyitott hátgerinc, vérzékenység, vagy izomsorvadás, akiknél a szűrővizsgálat magas AFP-szintet mutat, kismamáknak, akik már szültek fogyatékos gyereket.
2010. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező nem az amniocentézisre gondol,hanem arra,amelyiket a szülés előtt végzik,h a baba állapotáról meggyőződjenek(tiszta-e a víz).Elvileg beindíthatja,ha már itt az idő.
2010. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, így egyértelműbb, és tényleg beindíthatja, Nővéremnek 2 nappal a kiírt dátum előtt csinálták és beindult :)
2010. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is beindította.
2010. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen azt nem írtam miért?

Kedden leszek 40 hetes.Itt az idő:)Megnézik minden rendben van-e?!

2010. febr. 4. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:

A magzatvízvizsgálaton, amit általában a kiírt napon végeznek először, átvilágítják a burkot, hogy lássák tiszta-e a magzatvíz. Nekem 3-szor csinálták, és egyik sem indította be a szülést. A harmadik után viszont be kellett indítani, mert már zavaros volt a magzatvíz.

Könnyű szülést Neked!

2010. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!