Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergiás vagyok valamelyik...

Allergiás vagyok valamelyik krémemre, így kiütéses lett az egész arcom, olyan mint a reszelő, és nagyon viszket. Árthat e a babának ez a krém?

Figyelt kérdés

Így még hétfőn elmentema háziorvoshoz,aki homeopátiás szereket,krémet írt fel,ami mára nagyjából használt,már nem érdes az arcom,de még viszket,meg most már hámlik.Reggel viszont mikor belenéztem a tükörbe,a két szemem alatt tiszta vörös volt,és bevolt dagadva,így elmentem a bőrgyógyászhoz,aki először is letolt,hogy mit képzelek én hogy valamit is kenek az arcomra...!Mondom attól mert terhes vagyok semmit nemkenhetek,nem ápolhatom magam,..stb?A válasz:igen.Mondom marhajó..felis idegesített rendesen..,na mindegy,amúgy sima hidratáló krém,szóval semmi extrákat nemhsználok,de muszáj,mert száraz a bőröm.A lényeg hogy felírt 2krémet,és az egyik tájékoztatóján olvastam hogy szteroid tartalmú.Ez a Locoid 0,1%krém,és attól félek hogy ez árthat e a babának szerintetek?Mert kérdeztema nőt hogy ez akkor szedhető vagyis kenhető a terhesség aladt nyugodtan?A válasz:semmi sem szedhető nyugodtan ilyenkor...komolyan omndom nemnormális volt eza nő...Esetleg szedett valaki közületek ilyen szteroid tarlamú gyógyszert,vagy krémet?bocsi ha hoszzú voltam,de így jobban érthetőbb hogy leírtam nagyjából.

11hetes kismama


2010. febr. 4. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia,én kicsi korom óta ekcémás vagyok,sajnos csak a szteroid tartalmú krémek használnak.A terhességem alatt viszont TILOS volt kenni ezzel a kezeimet.A poén,hogy nekem is a locoid lipocream-et tiltották le.Szerintem ne használd,amúgy meg az ekcémára való,és csak kis bőrfelületen használható mert elvékonyitja a bőrt.
2010. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! kicsit olvasgattam a neten a témáról és mindenhol azt írják, hogy a terhesség alatt csakis nagyon szükséges esetben szabad szteroidos kezelést alkalmazni és akkor is nagyon meg kell gondolni a haszon/kár mértékét. Szerintem ne kend vele magad, egy idő után úgyis elmúlik az arckrém hatása...
2010. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hú..hát most megijesztettél.:S1szer már bekentem vele az arcom,és félek ha nemkenem,rosszabb lesz...:(most már tényleg nemtudom mit csináljak..nemértem miért írnak fel olyat mit nemlehet terhesség alatt használni..köszönöm azért:)
2010. febr. 4. 19:48
 4/9 A kérdező kommentje:
csakmert félek,mert örültem hogy végre egy hét után elmúlik,erre ma a szemem alatt nagyon durván bedagadt..nemtudom így magától elmúlik e...most akkor ekcémás vagyok amúgy hogy ilyet írtak fel?Annak is ezek a tünetek vannak?vagy hogy van ez?
2010. febr. 4. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok,

az ekcémás bőr száraz,viszket,esetleg kirepedezik és vörös foltokban jelenik meg.

A terhességem alatt Lipobase krémet használtam,ezt kisbabáknak ajálják ekcémára,recept nálküli készitmény.

2010. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.Hát nekem száraz is mivel hámlik,viszket,pirosnak viszont csak a szemeim alatt piros,ott isvan megduzzadva.És ez a krém használt neked?Ezt gondolom akkor lehet terhesség alatt is használni.?
2010. febr. 4. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 23.héten jött elő valami rettenetes viszketés,olyan mint az ekcéma.Sajna nekem is azt mondta a bőrgyógyász,hogy tilos kenni szteroidos krémmel,csak olyat kaptam,ami a kisbabáknak való,csak sajna az nem sokat ért.5 bőrgyógyásznál voltam,de egyik által ajánlott krém se segített.Itt a neten olvastam utána,végül a körömvirág krémbe kék kamillaolajat kellett csepegtetni,összekeverni,és azzal kentem magam.Na nekem ettől kb 2-3 nap alatt elmúlt+ittam a kalcium sandozt.

Most 34 hetes vagyok,és megint előjött:SDe újra ezzel fogom kenni,próbáld ki Te is,hátha használ!Gyógynövényboltba vettem.

2010. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.hát nekem sajnos éppa bőrgyógyász írta fel a szteroidos krémet...,2szer bekentem véknyan ahol kellett,remélem nemlesz semmi baj...,mert a védőnő is azt mondta kenjem nyugodtan vele,2-3napnál tovább ezeket úgyse lehet használni,remélem tényleg nemlesz semmi baj...
2010. febr. 5. 14:20
 9/9 A kérdező kommentje:
amúgy milyen hatással van a babára ez a szteroid?MI baja lehet?Tudja valaki?Pontosabban kortikoszteroid.Remlkem semmi komoly..de ha tudja valaki írja le légyszi:SMert sehol nemtalálok róla semmit...
2010. febr. 5. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!