Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudok kényelmesen...

Miért nem tudok kényelmesen aludni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kedden leszek 11hetes ikrekkel és hetek óta nem tudok aludni :( Nem jó se hason, se oldalt...nagyon feszül lent a hasam és ha új pózba fekszem a fordulásnál folyamatosan felkelek, mert akkor nagyon szúr a hasam :( Mindig egy párnát teszek oda, akkor egy kicsit jobb, de hogy minden fordulásnál felkelek, nem elég hogy a pisilés miatt ki járok de még ez is :( Mi tévő legyek? Mi lehet a probléma? Kétségbe vagyok esve, mert alapjáraton fáradtabb vagyok, de így hogy éjszaka alig alszom napközben egésznap fekszem és hétfôn újra munka :(

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2015. jan. 4. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ikreket várok, de szerintem nem azzal függ össze a problémád, főleg, hogy még nagyon picurkák. A terhesség legelejétől nagy mennyiségben kapok magnézium citrátot, nekem az nagyon sokat segített a feszülésen, húzódáson. Nem azt mondom, hogy nincs, de igazán elviselhető. Ha esetleg nem szedsz, vagy keveset, az adagemelés szerintem javulást hozhat!


A párna is jó ötlet, én már vettem magamnak szoptatós párnát, nem mindig alszom azzal, de kényelmes, jó, ahogy támasztja a hasamat, meg ráteszem a lábamat. Oldalt szoktam aludni, hanyatt fekve nekem lüktet a hasam. Ha nem veszem magamhoz a szopipárnát, akkor is gyűrök a takaróból a hasam aljához támasztékot és érezhetően jobb úgy.


Kitartás! ;)


22 hkm

2015. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) igazából van itthon magnézium de csak akkor vettem be ha mar nagyon fájt a hasam, de tegnap kicsit túlzásba vittem a házimunkát es azóta nagyon fáj, tegnap 2-t ma meg csak 1-et vettem be...nagyon aggódom hogy valami gond van, vagy lehetséges, hogy kosz erősebbek lesznek a fájdalmak/tünetek? Februárban lesz a névnapom, mondtam a férjemnek, hogy meglephet egy kismama párnával :)
2015. jan. 4. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:

A magnéziumot rendszeresen kell szedni és sokkal nagyobb dózisban, mint a "nem-terhes" ajánlott napi adag! Én magnézium-citrátot kapok, nekem jobban bevált, mint a MgB6 tabletta, amellett görcsölgettem, de szerencsére azonnal kaptam mg-citrátot. A mennyiségekről annyit, hogy amíg a 250 mg-os MgB6-ból szedtem napi kettőt, görcsölgettem. Ez ugye 500 mg/nap. Rögtön az első vizsgálaton kaptam mg-citrátot, egy kapszula 600 mg-os, és ebből szedek napi 2*2-t, vagyis összesen 2400 mg-ot!!!! És mint mondtam, így is van, hogy nekem is húz itt-ott!


A Magne B6-ból szoktak a dokik 3*1-et, vagy 3*2-t javasolni naponta. Biztos vagyok benne, hogy ez lesz nálad a gond, hogy nagyon kevés mg-t szedsz! Nincs amúgy semmi baj, adagot kell emelni!

2015. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen görcsölős vagy, akkor tényleg a magnéziumhiány okozhatja.

A 2 és az 1 nem mennyiség ilyen esetben. 3X1-et vagy 3X2-t szoktak javasolni az orvosok, védőnők.

2015. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első terhességem, nem tudtam hogy s mint kell szednem a magnéziumot, mert a védőnő sem reagált semmit arra, hogy napi 1szem gravida plusz alkalmanként magneb6-ot szedek....akkor lehet, hogy esténként azért olyan rossz az alvásom mert kvázi kimerült a megnézium tartályam? Mert idáig napközben tényleg néha fajt csak, éjszaka volt rossz, de most két napja eléggé fájdalmas a szúrkálás...gondoltam bemegyek a kórházba, hogy minden rendben van e, de amúgy pénteken kell mennem orvoshoz...nem tudom mit tegyél, nagyon megijedtem :(

2015. jan. 4. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne ijedezzél, emeld a magnéziumot!
2015. jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!