Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedésre milyen diéta létezik?

Vizesedésre milyen diéta létezik?

Figyelt kérdés

Most jövök a dokitól és kiderült, hogy vizesedem. Tudnátok ajánlani valamit, hogy hogyan diétázzak. Mert csak annyit mondtak, hogy sószegény diétát tartsak. Tapasztalatokra, ötletekre lennék kíváncsi, hogy ti hogy oldottátok meg ezt a dolgot. Mit lehet enni, inni, mit kerüljek.

30km


2010. febr. 5. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld a sót, azért hívják sószegénynek. A só megköti a vizet. Egyél sok fehérjét, mint tojás, csirkemell, túró... Ha szereted a petrezselyem zöldet, akkor azt is egyél, mert természetes vízhajtó, nekem az segített. Bár utálom, de megettem. Összedaraboltam és belekevertem kefírbe vagy joghurtba, így nagynehezen lecsúszott.
2010. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták, 2 éve, az első terhességemnél, hogy egyek inkább sótlanul. Hozzá kell tennem, amúgy sótlanul főzök, még a sültkrumplit sem sózom.

Szerintem alkati kérdés.

Azt is tanácsolták, hogy ne igyak szénsavasat (bár bartomira azt kívántam - most is - a második terhességem alatt)

Probálj meg tényleg sótlanabbul enni, amit az előző hozzászóló is írt, meg esetleg tiszta vizet, gyümilevet inni.

Én megpróbáltam, nem segített, így nagyon nem is erőlködtem, zöld - enyhe - kupakos vízet ittam, nyáron voltam terhes és vizes is.

Van, aki egyáltalán nem vízesedik, és van, aki meg bármit tesz ellene, hajlamos rá.

24 hetes km

2010. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg fehérje!!! 1 liter tej, joghurt, kefír, pudding, stb.

és a petrezselyem.

2010. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Egyébként én sem sózok, nagyon semmit. A párom gyakran utánam sóz ha főzök mert neki sokszor nem elég sós az étel.Szóval nem is nagyon értem mitől jött ez elő hirtelen.Eddig is nagyon sok tejterméket ettem.A petrezselymet szeretem úgyhogy azt veszek. Szénsavasat időnként ittam de most akkor ezt kihagyom. Áprilisban fogok szülni addig már nincs olyan sok ...

Anyukám mondta, hogy ő is vizes volt annak idején :(

Még egyszer köszi a tanácsokat, most megyek a zöldségeshez és veszek petrezselymet.

30km

2010. febr. 7. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!