Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetesen 9 kg-ot hiztam...

23 hetesen 9 kg-ot hiztam már. Nem eszek többet mint terhesség előtt. Normális ez igy? Velem egy idősek hogy állnak a kilókkal?

Figyelt kérdés

166 cm,57 kg-ról indultam.

Mindig jó étvágyam volt,de sosem látszott rajtam.

Jól oszlottak meg a kilók rajtam.

Nem akarok nagyképűnek tűnni,de elég csinos voltam.

14. hétig egy dekát sem híztam,aztán 19. héten már 61 kg,tegnap 23. hét 66 kg.

Már most óriási a pocakom és a melleim is jóval nagyobbak,de ez a hizás akkor is sok szerintem.

Picit látszik a combomon,fenekemen és pufibb lett az arcom is.

Sosem voltam hizékony.

Hogy lehet hogy most ennyire megindúlt?

Napi 3x étkezek és persze eszem édességet is,de nem viszem túlzásba!

Tényleg nem eszek többet mint terhesség előtt.


Egyelőre még nem vizesedek láthatóan,bár már több mint egy hete zsibbad a jobb kezem,amit elvileg a megnövekedett vízvisszatartás okoz.


Nem értem mi ez a hirtelen feljött súlytöbblet és mostmár félek hogy mi lesz a végéig!!??


Nemtudom hogy fogom majd leadni,ha még ugyanennyi feljön a végéig.



2015. jan. 9. 06:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetbe voltam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Most 31 hetes vagyok és eddig 13 kg-nál tartok, nem tudom mennyi lesz a vége, de én se értettem hogy van ez.

2015. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

27 eves vagyok, 159 cm es 54 kg terhesseg elott. en sem ettem sokat, a 23. heten mégis 15kg+nal jartam vegul 22 kgot hiztam, ebbol 10 lement a szulesnel, szoptatas alatt pedig tovabbi 6 kg, most 60 kg vagyok 5 honapja szultem..ugy tervezem a pici egy eves korara visszakapom a regi sulyom (a regi alak persze mas kerdes).

en sem ettem sokat, viszont rengeteg szenhidratot, foleg peksutit mert azokat kivantam..nem lehet nalad is a taplalek minosege a gond?

2015. jan. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első terhességem alatt 27 kg híztam. Kb a 23 hétre már plusz 10 kg nál jártam.74 kg ról kezdtem 101 el mentem szülni. :) 12 lement egyből majd 5 kg a hónapok alatt. Nagyon vizesedtem. Most ismét terhes vagyok 23 hetes 83,5 kg ról kezdtem most vagyok 86 kg.

Most nincs is annyi időm enni, van mikor a lányom maradèkát eszem csak.

2015. jan. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló neked úgy számolom az utóbbi 8 hétben csak 4 kiló ment fel.

Úgy látszik nálad már lelassúlt a hízás.

Örülnék ha nálam is igy lenne.


Második válaszoló,lehet tényleg a táplálék minősége a gond.

Imádom a melegszendvicset,van hogy főtt étel helyett is azt csinálok magamnak.

Szoktam gyors fagyasztott pizzát is enni.

Lehet hogy sok a szénhidrát.

Az édesség általában puding,cukrász süti,néha csoki.


De terhesség előtt is igy ettem,sőt talán még többet is.

Akkoriban hetente többször ettem hamburget,pizzát,gyrost,mackdonald-os kaját,sütiket,csokikat.

Mégsem látszott semmi belőle.

Többet ettem mint a 90 kg-os párom :)


Most ahhoz képest még visszafogott is vagyok és még gyümölcsöt is eszek.

2015. jan. 9. 07:56
 5/14 A kérdező kommentje:

Hármas válaszoló de jó neked,irigyellek hogy csak ennyi van most rajtad.


Szerintem nálam az is gond lehet hogy az 6. héttől táppénzen vagyok,mert nehéz fizikai munkám van és veszélyeztetett is voltam méhszájon fekvő lepény miatt.

10-14 hétig feküdtem,mert erősen bevéreztem.

Aztán mikor jobban lettem és már nem idegeskedtem annyit,akkor elkezdtem felszedni a kilókat.

Sokkal kiegyensúlyozottab vagyok mióta normális lett a terhességem,nem sokat mozgok.

Megcsinálom amit kell mosogatás,főzés,mosás,takarítás,de csak ketten vagyunk a párommal,igy az nem sok munka.

2015. jan. 9. 08:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, magamból kiindulva szerintem nem normális. Azért gondolom így, mert én 20kg felesleggel kezdtem a terhességet és 4kg-ot híztam az első 5 hónapban, majd az utolsó két hónapban még 8-10kg jött fel, ebből a baba volt 5kg + járulékos dolgai, a többi pedig víz és víz és víz. Erősen bevizesedtem a végére, szerencsére szülés után -5kg-al zártam a súlyom és egyáltalán nem diétáztam, nem figyeltem az evésre, nem volt gondom vérnyomással, sem mással, mégis azt írták a végén a papíromra, hogy gyengén toxémiás tünetek voltak.


Ha ilyen sok jön fel az első 5 hónapban, szerintem az gyanús, hogy később lehet gond a toxémia. De az orvosodnak tudnia kell, mire figyeljen. A 9kg szerintem sok.

2015. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha zavar, h ennyit hìztál, pròbáld meg lecserélni a fehér lisztet, egyél sok levest (eltelìt) és száműzd a cukros ételeket (vegyél helyette eritritet, steviat) és a sòt is minimalizáld.

Ill. mozogj többet, nem kell megerőltetőt, sétálj napi 1 òrát.


Én még csak 14+3 hetes vagyok, 176 cm és 75 kg-ròl indultam. Jòl.beijedtem, mert az első 2 hét alatt hìztam 2 kg-ot. Mondjuk vhol szàmìtottam rá, mert akkor raktam le a cigit, amikor megtudtam, h terhes vagyok. Azt hittem, h legalább 5 kg feljön majd miatta. De most járok összesen 3,5 kg plusznál, a cickòim is sokat nőttek.

2015. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok...a sok kenyér nagyon hízlal egy időben én is rákattantam a meleg szenyára, reggel meg este benyomtam kettőt-kettőt, meg ebédeltem, és így sikerült nem terhesen is felszednem 1 év alatt kb. 12 kg-ot...a cukrász készítmények meg főleg...

próbálj reggelire enni csak, a vacsorád legyen hús+zöldség vagy ilyesmi...a mirelit pizza tiszta szemét.

2015. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy végig ilyen ütemben fog gyarapodni a súlyod.

A terhességem alatt végig ugyanúgy táplálkoztam, mégis az első trimeszterben 2 kiló jött fel, a másodikban szinte minden héten 1 kiló, összesen 10, a 26. héttől pedig egy dekát sem híztam.

Most vagyok 32 hetes, azaz az utóbbi 6 hétben fogytam, mivel a babám több mint 2 héttel nagyobb a koránál, 2,5 kg-ra saccolta tegnap az orvos, ami kb. másfél kg pluszt jelent a 26. hét óta.

Szóval azt a másfél kilót a baba rólam ette le. :-)

Az első babával is így volt, bár akkor a harmadik trimeszterben vizesedtem, de a szülés után egy-két nappal el is tűnt az összes víz belőlem, nem győztem a mosdóba járni. :-)

Ha a szülés előtt bármit ehettél és nem látszott, szerintem a szülés után is így lesz. Én sem fogyókúráztam soha életemben, az első szülés után is magától tűnt el 6 hét alatt a megmaradt pár kiló, remélem most is így lesz.

2015. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Kicsit megnyugtat hogy nem feltétlenűl kell egész terhesség alatt ilyen mértékben nőni a súlyomnak.

Egyébként változtatni fogok az étkezési szokásaimon,megpróbálok egészségesebben táplálkozni.

Többet fogok mozogni is.

Remélhetőleg igy majd kevesebb kiló szalad fel.

Jó volna ha szülés után könnyen lemenne a felesleg,mert 26 éves leszek és az az igazság hogy a külsőm számomra mindig is nagyon fontos volt.

Szeretném ha a páromnak ugyanúgy tetszenék utána is,mint terhesség előtt :)


A hugom 9 kiló plusszal megúszta a terhességet,azt hittem majd nálam is igy lesz :(


Tényleg köszönöm hogy írtatok :)

2015. jan. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!