Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség lefolyása "örökölhet...

Terhesség lefolyása "örökölhető? " Jelent valamit ha anyukám mindkét terhessége veszélyeztetett volt kinyíló méhszáj miatt?

Figyelt kérdés
Tesómnál a 8. héttől kórházban feküdt és olyan gyógyszert kapott amitől végig aludt, nálam pedi a 6. hónaptól befektették kinyíló méhszáj miatt. A hajlam örökölhető, vsgy semmi hatása nincs hogy az én terhességem milyen lesz? Kicsit most megijedtem hogy elmesélte...
2015. jan. 10. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nem örökölhető
2015. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem teljesen kizárt, hogy gyöngébb kötöszöveteket örököltél, de gyakorlatilag nincs rá esély.


Sokkal inkább valami más állhatott anyukádnál a háttérben, pl korábbi abortusz, nehéz fizikai munka, dohányzás, stb.


Ha jól értem, egyelöre nem vagy terhes, ezért nem érdemes ezen törni a fejed. Próbálj egészségesen élni (ne dohánozz, ne igyál mértéktelenül, sportolj, egyél normális ételeket) és akkor gyakrolatilag nem valószínü, hogy bármi bajod is lesz.

2015. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hááát én nem tudom,de eléggé érdekes hogy barátnőm anyukája 32 hétre szült és barátnőm is és a testvére is 32 hétre szült.én meg 41 hétre szültem nehezen,hosszú volt a végén vácummal első babámat,anyukám ugyanígy az első babát.
2015. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tőlem a nőgyógyászom kérdezte a terhesség végén, hogy hogy szült (természetes úton vagy császárral) engem, illetve a többi gyerekét az anyukám, gondolom nem csak beszélgetni akart :)..
2015. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
9 hetes vagyok. Nem volt abortusza, sosem cigizett, mérnök.
2015. jan. 10. 08:39
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, valamilyen szinten szerintem örökölhető (hiszen hasonlíthatsz rá alkatilag, stb.), mondom, tőlem kérdezett erről az orvosom, de biztos, hogy nagyon sok egyéb tényező is befolyásolja, ne stresszelj szerintem ezen!
2015. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én épp ma olvastam,hogy örökölhető a méhszáj gyengeség. De ez nem feltétlen jelenti,hogy örökölted id. Én tudom azt,hogy anyumnak volt plasztikáztatva is a méhe egészségügyi okokból. Első terhesség problemamentesen zajlott,most a 2.-kal 33. héten nyitott méhszáj

Fő a nyugalom,és ha teheted pihenj amennyit tudsz. De lehet neked semmilyen gond nem lesz. Nyugiiii,mert bevonzod. Boldog babavárást. :)

2015. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:) Nem aggódom azért ezen csak elgondolkoztam hogy is van ez. A méhszáj gyengeség hogy szokott kiderülni amúgy? Az orvos szokta nézni az állapotát vagy csak ha panasz van? Mert egyik.ismerősöm 6 hónapos már de még egyszer sem vizsgálták meg alulról. Vagy azért ha valakinek kezd nyílni vannak egyéb jelei is?
2015. jan. 10. 09:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Az orvos szokta nézni, hogy zárt-e a méhszáj. Amúgy semmi jele nincs a méhszáj nyílásnak. Nálam legalábbis nem volt,csak azt vette észre a doki a 30. héten, hogy egy ujjnyira nyitva van a külső méhszáj. De nem nyílt tovább szerencsére, a kiírt nap előtt nappal született meg a lányom.
2015. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem eddig semmiben nem hasonlít a terhességem az anyukáméhoz.

Ő sosem volt rosszul és sosem keményedett, én hetekig kutyául voltam, Magnerotot szedek és hematómám is volt.


A szülésre leszek kíváncsi.

2015. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!