Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cistás Fibrosis, kéteres...

Cistás Fibrosis, kéteres köldökzsínór, valamint a szív bal oldali kamrájában enyhe echogen focus látható. Mit jelent ez a születendő babámra nézve?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódok, mert senki nem mond semmi biztosat, félek, hogy beteg lesz:( Valaki volt már hasonló helyzetben? Debreceni genetikán jártunk 4x, miskolcin 2x most Bp-re küldenek a kardiológiai intézetbe. Kérem, aki volt hasonló helyzetben írjon!!!

Egy 24 hetes kismama



#szív #köldökzsinór #Cistás Fibrosis
2015. jan. 13. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A cisztás fibrózis hogy derült ki?
2015. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az még gyerekkoromban kiderült, mivel magas volt a verejtékemben a só mennyisége. Aztán 3 éves koromtól 18 éves koromig folyamatosan jártunk vissza, de teljesen sosem tudták, bebizonyítani, hogy valóban beteg lennék, mert egyébként minden más eredményem jó volt, így CF hordozóként adtak tovább a felnőtt kórháznak. De egyébként teljesen panaszmentes vagyok.
2015. jan. 14. 10:53
 3/8 A kérdező kommentje:
De nagyon félek, mivel BP-re csak egy hónap múlva kaptunk időpontot:(
2015. jan. 14. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát reméljük a CF nála is csak úgy jön ki mint nálad. :( Bár lehet hogy van már gyógymódja, én csak évekkel ezelőtt olvastam róla egy cikket, az orvostudomány pedig rohamléptekben fejlődik. A kéteres köldökzsinóron keresztül szerintem kevésbé kapja a tápanyagokat, oxigént stb., talán emiatt lehet kisebb a baba, esetleg rendellenesség? Én felkeresnék egy hozzáértő genetikust, szakembert magánban, aki a szemedbe megmondja hogy mi a helyzet. TB alapon tologatnak ide-oda , és a te babádról van szó. Persze ő 24 hetes a kis drága egy komplett baba. Kitartás!!!Kisfiú? Kislány?
2015. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsi az esélye, hogy a Cf-et örökölni fogja, szerencsére! Én tudom, milyen gyerek fejjel hónapokig kórházba lenni, én nem bírnám azt a szenvedést, amit a szüleim velem átéltek:( Közben egy másik kórházban kaptam időpontot 29.-ére de nekem az is olyan messzinek tűnik:( Most a tanácsodra, megpróbálok magán úton eljutni ilyen UH-ra, akármennyibe is kerül, de a babámról van szó! 4D ultrahangra is kértem időpontot, oda holnap megyünk, hátha ott mondanak valami bíztatót. Az orvos szerint egyébként megfelelően fejlődik, úgyhogy a fejlődési rendellenességtől tartok. Egyébként a lepény is mélyen van, úgyhogy összejöttek a dolgok, nagyon félek. Remélem nem lesz vele semmi baj:( Egyébként kisfiú lesz, ezt már a 12 hetes ultrahangon meg tudták mondani!:)
2015. jan. 14. 13:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Jövőhét keddre kaptam időpontot! Azért nem mind1, hogy egy hónapot várok, és idegeskedek, vagy már jövőhéten megtudom, hogy mi a helyzet! A Genium Magzati Orvostudományi Központba megyünk. És remélhetőleg normális felvilágosítást is adnak, nem csak orvosi szakszavakkal fognak dobálózni....
2015. jan. 14. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:
legalább nem kell annyit idegeskedned. ha valamit nem értesz ott kérdezz rá, hiszen ezért fizetsz érte. Drukkolok, és írj majd.
2015. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltunk 4D ultrahangon, hát az valami élmény volt! Megérte elmenni, mivel a hölgy megnyugtatott, hogy az echogen focus nagyon gyakori és az el fog múlni. A köldökzsinórban tényleg csak 2 ér van sajnos, de ezt leszámítva a drágaságom olyan mozgékony volt, hogy alig lehetett róla képet csinálni!:) Nagyon jó érzés volt látni, hogy a párom vonásait örökölte:) A szívhangja tökéletes, a szíve is az, de azért kedden még vár ránk egy pesti út...de nem baj, mindent megér az, hogy ennek a kis drágaságnak semmi baja ne legyen, hiszen napról napra jobban szeretem:)
2015. jan. 18. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!