Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején a petezsák...

Terhesség elején a petezsák alatt "vékony hematóma csík" látható, erre szoktak valamit felírni? Enyhe barnázás volt

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van, aki ad ilyenkor progeszteron pótlást, de protokoll szerint nem szokás, ugyanis nem segít rajta sajnos. Viszont elképzelhető, hogy simán felszívódik, és nem okoz gondot, ha már elkezdett ürülni, és nem sodorta magával a petezsákot, az jó. Drukkolok!
2014. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

NEkem is volt egy vékony hematóma csík a petezsák alatt. Mivel nem nagy volt, így nekem nem adtak semmilyen gyógyszert rá, annyit mondtak, hogy ha el akar menni akkor úgyis elfog, de pihenjek sokat és ne erőltessem magam túl, és akkor jó eséllyel felszívódik, és nem lesz gond. Így is lett, felszívódott magától a hematóma. Próbáltam sokat pihenni és kímélni magam, amennyire tudtam a 3 éves lányom mellett. De szerencsére nem volt gond, és azóta már 1 éves a kis huncutkám.

Te is pihenj sokat, mivel csak vékony csík, így jó esélyed van arra, hogy gond nélkül felszívódik, és megmarad a baba.

2014. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

8mm-es petezsákom mellett és alatt volt egy 16x20mm-es haematóma.Emiatt véreztem/barnáztam egy hónapig míg ki nem ürült.

Szigorú ágynyugalom,3x1 Magnerot,és eleinte 3x2 kèsőbb 3x1 Dicynone.

2014. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos a dokim elutazott, megpróbálok az eredménnyel egy másik orvost felkeresni, mert az UH-n nem mondtak semmit, így nem tudom kellene-e gyógyszert kapnom. Mindenesetre nem megyek dolgozni, pihenek.
2014. okt. 30. 14:41
 5/11 anonim válasza:
Szia,nekem is volt hematómám 6hetesen ami kitartott teljesen a 12.hétig. kaptam rá untregostan progeszteron tablettat napi 1x kelett bevenni addig amig a doki mondta,es sok fekvés. Ha barna folyást vennél észre akkor az lehet a vérömleny jött ki,ezt mondta a dokim. Nekem felszívódott. Sok terhességnél van hematóma,de ne idegeskedj rajta és elmúlik :) 21+5khm
2014. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia


Nem akarok rosszakat mondani, sem az orvosokról, sem a kórházakról, de mivel egészségügybe dolgoztam és a mostani gyerekemet is úgy várom egészségügyesen naprakészen tudok mesélni. Nekem több mint egy éve volt egy vetélésem. Ott is vérezgetéssel kezdődött és nyakra főre írják fel Utrogestánt stb. Valójába, meg úgy vannak vele első három hónapba elmehet a gyerek nem is nagyon foglalkoznak vele sőt kitolják 16. hétig. Mindig azt mondják hogy pihenjél szedd a gyógyszert stb.. én az első gyereknél hetekig ezt kaptam és semmi nem változott ugyanúgy vérezgettem stb.. és meguntam elmentem magán ultrahangra ahol alaposabban megnéznek komolyabb készülékkel és megmondják hogy most tényleg mi a baj. Nekem ott rögtön megmondták hogy már rég halott bennem a gyerek és hematóma is van nem is értik hogy mért vártak az orvosok eddig. Gondolhatjátok mennyire mérges voltam. Nem volt elég hogy hetekig hitegetik az embert, hogy lesz szívhang stb meg él stb. sajnos első hat hétbe ez megy. És még jó hogy hallgattam a megérzésre és elmentem, mert még egy hónapot váratni akartak. Aztán ahogy az a mesébe lenni szokott.. mondták mikor a missed abot megcsinálták hogy később nehezen lehet gyerekem mert biztos hormonális probléma volt meg vizsgáltassam ki magam endokrinológussal meg készüljek hogy lombik stb.. eltelt négy hónap a diagnózis óta tehát összesen a missed ab után hét hónap és kiderült, hogy újból gyereket várok. Ennyit a négy orvosról! Aki ott megvizsgált. A mostani terhességem elején is vérezgettem ugyanúgy mint te ismét na itt már jobban beparáztam és teljesen azt hittem, hogy ez a gyerek is elment és baromira fájt a hasam.. görcsöltem mondtam mert megéreztem, hogy értsék meg ez nem hormonális mert nem az alhasam fáj hanem méhszáj stb. nem hallgattak meg. És ugyanazt mondták, hogy szedjem Utrogestánt stb.. na akkor bepöccentem nagyon elmentem megint magán ultrahangra mert előzőből tanultam. Ahol kiderült hogy méhszáj gyulladásom van ami kezd méhre is felterjedni és azonnal menjek be a kórházba iratni antibiotikumot bementem (persze nem oda ahol kezeltek, oda többet nem is mentem vissza)felírták és láss csodát, elmúlt a vérezgetés a görcs és nem kellet az Utrogestánt feleslegesen szedni. Közölték a kórházba még időbe mentem mert a gyerek a fertőzés és nem a hormon miatt elment volna...

Aztán váltottam kórházat orvost de ott sem láttak el rendesen ott is voltak gondok na akkor már tényleg úgy voltam vele, hogy ez most komoly ha nem járok utána mindennek akkor nem látnak el rendesen és szó szerint belekényszerítettek abba, hogy keressek magánorvost és kórházat ahol szülni fogok. Nagyon mérges voltam de azóta el vagyok látva és nincs baja a gyereknek hatodik hónapos múltam el. De ha nem váltok orvost kórházat biztos hogy nem élne, mert a sima rendelésen ha nincs ismid vagy pénzen nem úgy foglalkoznak veled. Sőt van aki ha megfogadod mint orvost akkor sem lát el rendesen, mert ha szülsz akkor pont elmegy szabadságra vagy be se jön a szülésre stb.. nekem nem egy ismim így járt. Szóval nagyon alaposan meg kell választanod hogy kire bízod magadat és a csöppséget. És még le se írtam hogy mit műveltek velem a másik kórházba amikor csak sima tbs voltam. De amit tanácsolni tudok még hallgass a megérzéseidre, mert te tudod mint az anyja, hogy mi lehet a gond és hidd el sikerülni fog, akkor kihordani persze ha a sors is úgy akarja.

2014. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom amin keresztül mentél. Sajnos nem találtam dokit akihez elmennék magánba ebben a pár napba, így megvárom az enyémet, és pihenek. A progeszteronom jó, azt megnézettem (fizetős vérvételen és a TSH-t is). feleslegesen nem szeretnék utrot szedni. Sajnos a kórházi ellátásról ugyanaz a véleményem ami Neked, akihez járok orvos ő nagyon rendes.
2014. nov. 2. 13:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a petezsák üres....
2014. nov. 7. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2014. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már legalább 7 hetes, de két UH volt egy hét eltéréssel, és nem változott a méret, műtét lesz jövő héten
2014. nov. 7. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!