Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit csináltok másképp a...

Ti mit csináltok másképp a második terhességnél?

Figyelt kérdés

Az első terhességnél fanatikusan kerültem a nyers ételeket, szárított húsokat, lágy sajtokat...most eszem ahogy kívánom.

Minden nap megittam 2-3 liter folyadékot...most közel sem ennyit.

Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget ettem...most jóval kevesebbet és többet "bűnözök". Sokkal lazábban veszem az étkezést.

Semmi kávé...most megiszom egyet.

Pihentem, lazítottam...most éjjel-nappal pattogok a már meglévő gyerek körül, napi átlag 5-6 órát alszom.

Megvolt a pocaksímogatás, izgatott készülődés, "áldott állapot" érzés...most ez eszembe jut, annyi minden más dolog van.

És még hozzájön a meglévő gyerekem emelgetése, folyamatos ugrálás körülötte, amint leülök máris kelhetek fel, szóval kő kemény kiképzés az előző terhességhez képest.


Néha eszembe jut, vajon nem "árthat" ez a babának, hogy ennyire lazán veszem a terhességet? Ok nem iszom alkoholt vagy cukros löttyöket, nem veszélyeztetem magam semmivel, csak hát éppen nincs időm/erőm koncentrálni az egészséges életmódra, pihenésre.


Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek nem árthat ez a babának?



2015. jan. 15. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkodtam ma el! Második gyerkőc a pocakban, az első 15 hós...és nem egyszerű! Ugyanúgy vagyok mindennel ahogy te! Csak nézem, hogy már megint nagyobb a pocakom, megint nehezebb a fiam/alig birom felemelni, és örülök hogy nem felejtek el egy fontos vizsgàlatot/uh-t sem. Szétszórt vagyok, és fáradékony! Remélem szülés utàn ez jobbra fordul! :) Én egyedül az emelgetéstől félek, hogy nehogy baj legyen, de nem tudok mit csinálni mert még lépcsőzni sem tud egyedül a kisfiam! :/ Próbálom ritkítani amennyire tudom. Ez van sajnos, résen kell lenni. A baba jelzi ha megerőltetjük magunkat, nekem egyszer volt ilyen (begörcsölt a derekam+pocakom) és nem érdekelt a házimunka...eldobtam mindent és leültem picit.
2015. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves volt a fiam kb 12 kiló,amikor terhes voltam. A 30.héten veszélyeztetett lettem,az emelgetés miatt,elkezdett kinyílni a méhszáj,mivel kénytelen voltam emelgetni őt az ágyába,fürdésnél a kádba,így ezt nem tudtam elkerülni,de kihúztam a 40.hétig így is :) Nekem se volt olyan,a második mint az első,de cserébe egy nagyon nyugodt,csendes babát kaptam
2015. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Az én fiam is 12 kiló. És tartok attól hogy nehogy hamarabb jöjjön a tesó emiatt. :/

Szerencsés vagy a nyugis babával, az ránk is ránkférne, mert az első gyermek igazi hasfájós-rosszalvó-többemberes volt! Ma már könnyebb vele! Abban bízok, hogy két egyforma gyerek nincs! :)

2015. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a ló két oldala. azért a nyers hús/tojást igazán nem nagy áldozat hanyagolni, a nem elég víz ivásával is csak magaddal szúrsz ki. (amúgy nem terhesen is meg kéne inni 2-3 litert)
2015. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Úgyszint második babával vagyok terhes,holnap töltöm a 32. hetet.Semmi nem olyan mint az előző gyerekemmel.Vele akkor feküdtem le pihenni nappal (is) amikor kedvem tartotta..most örülök,ha 2 percre le tudom tenni a seggem..21 hós lesz,örökmozgó gyerek,szóval van mellette/vele meló bőven.Igazság szerint a tegnap esti altatásnál hasított belém a tudat,hogy te jó ég,terhes vagyok,ráadásul mindjárt megyek szülni,nemsokára négyen leszünk..eddig időm sem volt még arra sem,hogy fel tudjam fogni hogy újabb életet hordok a szívem alatt,pedig ez a baba is tervezett volt,szóval nem ért váratlanul.Nincs időm nekem sem az ,,egészséges,, életmódra,ráadásul nekem is emelnem kell a kisfiamat aki 13 és fél kiló,persze próbálom lecsökkenteni azt hogy felemeljem de vannak helyzetek amikor muszáj.Szóval nagyon nehéz az első terhességhez képest! Már vagy egy jó hónapja fáj mindenem odalent,a combtöveim,a szeméremcsontom,az egész medencém,sokszor keményedek most a napokban már görcsölök is és a derekam is elkezdett fájni,szóval félek,nehogy korababa legyen mert pihenni egyáltalán nincs időm a nagy fiam mellett :(

2015. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!