Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A diétának az a lényege, hogy...

A diétának az a lényege, hogy mindig pont ugyanakkor egyek és mindig ugyanannyi szénhidrátot vagy hogy a vércukorszint normális legyen?

Figyelt kérdés
Minden nap kb.ugyanakkor eszem, de van olyan hogy 2 étkezés helyett 3 van időarányosan és szénhidrátban is elosztva. A vércukorszint pedig mindig jó.
2015. jan. 18. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mind a kettő fontos. Egymás mellett. A vércukorszint csak egy adat. Soha az életben nem volt normál tartományon kívüli cukrom. Az inzulinom pedig a felső tartomány 10x-ese volt a normál cukor mögött. A diéta nem játék, azért találták ki a rendszeres 5x-i kis étkezést, mert ez biztosítja, hogy nem terheled a hasnyálmirigyed. A teljes egészet nem tudod otthon mérni, erre van a labor. Az, hogy látszólag tök mindegy, nem jelenti, hogy tényleg az!
2015. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, amikor terhességi diabétesz miatt kellett diétáznom. A kb 12-13 órai ebéd után 16-kor kellett volna uzsizni, és kb 19-kor vacsorázni. Én nem bírtam ki 16-ig és a 19 órás vacsora korai volt. Ezért az uzsonnát elosztottam két részre, és mellécsippentettem egy kis lassú felszívódású szénhidrátot. Így ettem 14 óra körül 17 óra körül és 20 óra körül vacsoráztam. Így elmúlt az állandó éhségérzetem, és a cukrom végre lement egy elfogadható, normál értékre.

Nem azt mondom, hogy mindenki nyugodtan szegje meg a dietetikus, diabetológus szentírását, de nekem ez vált be.

2015. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!