Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miskolcon a Semmelweis kórházb...

Miskolcon a Semmelweis kórházban lehet kérni ultrahangon fotót a piciről? Ha igen, pénzbe kerűl? Mennyibe?

Figyelt kérdés

Holnap megyek és még nincs fotóm a drágámról.

Hugom 2013 nyarán kapott fotót a kisfiáról ingyen ebben a kórházban,de nemtudjuk most is adnak-e.

Se a 12 hetes,se a 18 hetes ultrahangon nem kaptam.

Gondoltam holnap rákérdezek,hátha....


24hkm


2015. jan. 18. 20:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Na,voltam és kaptam képet + egy üres csekket egy alapítvány részére :)

Igazatok volt!

Azt mondta a szonográfus 1000 ft-ot kéne befizetni.

De mivel üres a csekk,igy sztem ki mennyit szeretne.

Én fizetek be pár száz forintot,de csak a lelkiismeretem miatt,hátha segítek vele.

2015. jan. 19. 14:59
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó,szerencsére eddig nem volt rossz tapasztalatom orvosokkal,pedig bőven voltam ultrahangon.

Az elején bevéreztem méhszájon fekvő lepény miatt,ezért nagyon sokat voltam uh-on.

Remélem ezután sem lesz probléma.

2015. jan. 19. 15:05
 13/19 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteg ott a normális, rendes orvos, hál'Istennek. :) Nekem csak egyetlen egy nem volt szimpatikus, mikor kiderült, hogy magas vérnyomással is oda kell mennem ő volt bent, de utána nem nagyon találkoztam már vele csak a szülés után - ő rakatta be a katéteremet, amit rövid úton a saját dokim kiszedetett. :)

Első baba? Tudjátok már a nemét?

2015. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen első babánk és kisfiú :)

Te mostanában szűltél?

Első vagy van már neked?

Régen mindig azt mondtam ha terhes lesuek fogadok dokit,de annyi rosszat hallottam hogy inkább nem fizetek.

Több ismerős mondta hogy nem az elvárásaiknak megfelelően viselkedtek a dokik.

Mivel az elejétől sok orvossal találkoztam és tényleg csak jó tapadztalataim vannak idáig,igy nem félek attól mi lesz szülésnél.

Talán annyi hátrányom van hogy ki kell várnom a sort,de azt meg kibírom,úgyis táppénzen vagyok :)

Egyébként aki fizet azt is megértem,hisz biztos ad egy kis nyugalmat hogy bármikor lehet telefonálni vagy menni hozzá ha gond van.

2015. jan. 19. 20:17
 15/19 anonim ***** válasza:

Szeptemberben szültem. :) 5 nappal túlhordtam, már meg akarta a dokim inditani, de elindult magától a kislányom. Csak jót tudok mondani a kórházról, mint mondtam, pár csecsemősnek találtam kivetnivalót a stilusában (ráadásul pont a fiatalabbak olyan furák), de az osztályos nővérek tündérek kivétel nélkül, és a dokik is. Szülésznővel csak kettővel találkoztam, aranyosak voltak. Nagyon könnyű szülése, volt ahhoz képest, hogy első baba volt. :)

Megértelek, hogy nem akarsz fizetni, iszonyú milyen pénzek cserélnek gazdát. Én elejétől fogva a saját dokimhoz jártam, bármikor zaklathattam hülye kérdésekkel, odafigyel a betegeire. Szülés után is minden nap megnézett, volt, hogy többször is.

Kérdezz nyugodtan, ha valami konkrétabban érdekel. :)

2015. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Akkor neked nagyon jó dokid volt.

Ritka aki ennyire figyelmes.

Gratulálok a kislányodhoz!

Mostmár 4-5 hónap körüli,egész nagyocska nem?

A nehezén akkor már túl vagy talán.


Mikor gond volt a lepénnyel 10 hetes voltam,akkor elgondolkoztam hogy talán jobb lenne egy saját orvos.

Pont akkor álltunk költözés előtt,előtte hónapokig ment a lakásfelújítás,igy nem igazán volt felesleges pénzünk.

Aztán a 15. hét körűl kezdtem jobban lenni,jó helyre kerűlt a lepény is.

Ekkor màr nem foglalkoztatott a saját orvos gondolata.

Már nem hiszem hogy szülésig meggondolom magam,de kitudja...


Tegnap itthon vettem észre hogy megint veszélyeztetett lettem,most a gyerek medencevégű fekvése miatt.

Én úgy tudom még bőven van ideje megfordúlni,akkor miért írják rá?

Neked írtak ilyet a papírodra?

Talán kötelező nekik ezt igy feltüntetni?

2015. jan. 20. 05:48
 17/19 anonim ***** válasza:

Konkrétan igy van ráirva a papirra, hogy a fekvése miatt vagy veszélyeztetett? Nem tudom miért...még azért bőven van ideje forogni. :)

Én alapból veszélyeztetett voltam, mert 35 elmúltam, igy a korom miatt minden papirra rá volt irva. Ráadásul magas volt a vérnyomásom, amivel mindenki ijesztgetett, hogy hú megy haj ez nagyon veszélyes, jól beparáztattak (egyedül az orvosom nem :) ), és kutya bajom nem volt, pedig szülni is 160-as vérnyomással mentem. :)

A 12 héten én is bevéreztem kicsit, a méhlepény megmozdult, de a doki megnyugtatott,hogy ne lesz gond és el is múlt a vérzés két nap alatt.

A szülést nagyon hamar letudtam, az igazi fájásoktól kezdve valójában 2 óra alatt meglett, de a méhlepényemm ne akart kijönni. 50 percig vártak rá, nyomták húzták, rosszabb volt mint a szülés. Pluszban emiatt jó sok vért vesztettem, alig birtak utána összekanalazni, hogy levigyenek az osztályra. És a kinlódás után még jött a varrás...brrr. Szóval a lepénnyel nem volt szerencsém.

Igen,már most 5 hónapos lesz a Drágám, kis huncut kislány. :)

Bent lesz a párod a szülésnél?

2015. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen,ugy van ráírva hogy veszélyeztetett terhesség medencevégű fekvés miatt.

Pedig hugomnak is az utolsó hónapban fordúlt be a gyerek mégse volt ilyen a papírján.

Holnap megyek a terhesgondozóba,majd ott megkérdezem mi is ez.

A lepénnyel mostanában olyan sokan megszenvednek,annyiszor okoz komplikációt a szülésnél.

Aggódom miatta én is,mert mellsőfali és ha esetleg császárra kerűlne a sor még arra is oda kell figyelni a dokinak.

Én már az elején kijelentettem hogy nem akarom hogy a párom vagy bárki más bent legyen a szülésnél.

Nem szeretném hogy a szenvedésemet más is lássa.

Anyú erőszakoskodik hogy ő akkor is bejön ha én nem akarom,de nem megyek bele.

A párom már csak azért sem szeretném hogy végig nézze,mert mi van ha megundorodik tőlem.

Hallottam hogy ilyen is előfordúlhat.

Hiszen most pl nem szeretkezünk már egy ideje,mert félti a babát és most az anyát látja bennem.

Kedves tőle,értékelem,de a hormonoktól bennem még nagyobb a vágy.

Voltunk együtt párszor,de ez kevés.

Persze a baba a legfontosabb és amíg gond volt a lepénnyel addig nem is próbálkoztunk,most meg már van poci és mozog a bébi,most ez a zavaró.

Jól meg vagyunk és látom hogy tetszem is neki,de nem próbálkozik nálam.

Én meg megpróbálom elfogadni hogy most igy nem megy neki.

Nektek apás szülésetek volt?

A ti nemi életetekre kihatott a terhesség?

2015. jan. 20. 14:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, kihatott, de nálunk én nem tudtam inkább...nagyon frusztrált, hogy ott a baba, és valami rossz lesz neki ettől. :) Szülés után meg ugye újra meg kell szokni (6 hét után) mert azért összevarnak, és az beszűkit, fáj.

Persze ha császár lesz, más a helyzet utána. :)

Nekem bejött a párom a szülésre de nem birta a szenvedésemet nézni, kiment levegőzni, nagyon sajnált, és megőrült, hogy nem tud segiteni. Aztán már mire visszajött volna, már meglett a baba. Gyors szülés volt, valójában még támaszként sem tudott volna mit csinálni, hiszen, nem fájt sokáig relative az egész.

Én be voltam tojva a császártól de megúsztam, szerintem ott rosszabb a felépülés, meg ugye nem emelhetsz stb...igy is nagyon fájt a gátseb, még hetekig, de miután kiperegtek a belső varratok, mintha elvágták volna. :)

2015. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!