Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen eteleket tudtok ajanlan...

Milyen eteleket tudtok ajanlani, ami az emelygös idöszakban is jol eshet?

Figyelt kérdés

A 7. hetben jarok, tehat elegge az elejen. Mult hetfön jelentkezett a rosszullet, hanyinger, valamennyi hanyas. Ez azota hullamokban tör ram, egy hete nem tudtam egy jot enni. Erzem, hogy kellene, de nem megy.. Amit mar szo szerint lenyomok a torkomon, az ki is jön.

A napi menüm altalaban gyümölcs, joghurt, kefir, narancs- almalé, valamilyen leves egy zsömlevel, nyers vagy fött zöldseg, sok viz, "nasinak" ilyen bio puffasztott rizs- vagy tönkölybuza szeletek (nem tudom, mi a neve) valtozo mennyisegben es sorrendben.

Kave, alkohol termeszetesen tabu, dohanyozni pedig soha nem dohanyoztam.

Ma tettem egy felfedezest: miutan az egyetlen szelet puffasztott rizses izé 20 perc utan maradektalanul kiürült belölem, gondoltam setalok egyet ebed idö alatt (mert vannak napok, mikor meg a kantinba sem tudok felmenni, mert ha csak megjelenik a kepzeletbeli kivetitömön az etel szo, maris zöldülök). Seta közben megkivantam a mekis sajtburgert. Vettem is egyet egy pohar kolaval. Hat nemhogy lement, de olyan volt, mint a sivatagon atkelönek egy korty viz.

Nem szandekozom "meki-dietat" csinalni a terhessegem alatt, de borzaszto igy etvagy nelkül, emelyegve vergödni at a napokat. Tudtok esetleg valami alternativat, ami jol eshet, laktat es egeszseges is?



2015. jan. 19. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem az amolyan sósrudak jöttek be

de nagyon imádtam

[link]

2015. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más válik be. Én a fűszeres ételeket kívánom, tegnap indiai szószos vöröslencsét ettem rizzsel. :) És én állandóan kínai csípős levest ennék.


Amúgy a szénhidrátot írják sok helyen, hogy jó az émelygésre. Pirítós valami zöldségkrémmel pl. talán megérne egy próbát, vagy sült krumpli, falafel pitában, zöldséges rizs stb. Én legalábbis ezeket kívánom, és jobban is szokott lenni tőle a hasam.


Én is a hetedik hét végén járok.

2015. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem most a 12. héten sem jobb. :( De ami bejött az elején az valóban a kóla, sült krumpli, pogácsafélék. Sokszor csak kenyeret ettem magában...


Most már a túrós dolgok, gyros jellegű ételek is jól esnek,gyümölcsleveket iszom csak.


Próbálgass, hogy neked mi segít, de csak az idő fogja elmulasztani, reméljük előbb, mint utóbb!

2015. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi szepen, örülök, hogy nem estetek nekem a mekis kaja miatt.. :)

en nem gondoltam, hogy ez ilyen.. mint valami tartos masnapossag :( Anyukam azt mondta, h neki olyan volt, hogy hanyt, de utana azonnal ehes is volt es tudott enni. en meg mar egy hete nem tudok, pedig imadok enni :(

emlekszem, ahogy a teszt pozitiv lett, meg szenvelegtem is, hogy na nekem semmi hanyinger, semmi emelyges, biztos valami nem jo, vagy csak "alpozitiv" vagy nemtom.. hat visszakivanom azt a hetet :D

az összes ismerösöm meg posztolja a kepeket, szepek, virulnak, en meg kb. a halalomon vagyok (jo kis tulzassal).

Attol függetlenül, hogy kinek mikor kezdödik, kb. hany hetig tart? Azt tudom, h elvileg a 12.-ig, de mivel nekem a 6. felenel kezdödött, lehet, hogy picit hamarabb vege is lesz?

2015. jan. 19. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete van hányingerem folyamatosan hamburgert ennék és tegnap este esett le hogy nem-e lehet hogy terhes vagyok és utána teszteltem és teszt kimutatta hogy 6-7 körül vagyok már :D úgyhogy ne aggódj én is csak a mekin élnék éjjel nappal
2015. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En a porkolteket es a tejes dolgokat kivantam.


Nekem egyebkent bevalt, hogy ha reggel ereztem, hogy kezd hanyingerem lenni, akkor egy jo nagy szelet uborkat elragcsikaltam magaban es helyre tette a gyomromat, ehettem amit akartam. Probald ki. :)

2015. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne reménykedj, nekem a 4. hét óta tart. :) Azért most már sokkal jobb, mint 7 hetesen, már tudok kávézni, egyáltalán reggelizni.


De amúgy igen, akkora megkönnyebbülés, hogy hányok és ülök le reggelizni...

2015. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hihi, köszi, az kicsit "vigasztal", hogy nem egyedül en szevedek.. :D

azt eszrevettem, hogy a seta jol esne, csak hat nem tehetem meg, h negyedorankent kimaszkaljak az irodabol..

uborka sima nyers vagy savanyu? :)

2015. jan. 19. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz most semmivel, edd, amit meg bírsz enni. Ha sajtburger, akkor sajtburger, ha ez marad benned, ez esik jól, akkor ezt edd. A kóla egyébként valamiért ilyen hatással van a terhes nőkre, én nagyon sokszor olvastam itt, és magamon is tapasztaltam, hogy még soha életemben semmi nem esett olyan jól, mint a hideg kóla :D Nagyon meg tudta nyugtatni a gyomromat, még most is, ha néha egy kicsit kellemetlen a gyomrom, jól esik. Persze ne igyál meg 2 liter kólát naponta, de 1-2 pohártól nem lesz semmi bajotok.


Amit leerőltetsz a torkodon, az bizony kijön, ezzel ne is próbálkozz. Nekem volt 2 hetem, mikor szinte kizárólag üres zsömle ment le, nem volt egy leányálom az sem. Leveseket egész jól bevette a gyomrom. Amivel vigyázz, az pont a narancslé, illetve az olyan gyümölcsök, mint a narancs, a grapefruit, az alma: sokaktól hallottam, hogy jót tettek a gyomruknak, de nekem speciel olyan savat csináltak, hogy azt hittem, elpusztulok, mindent kihánytam, miután megettem egy almát pl. Ezt egyénileg kell kitapasztalni, ha neked jó, akkor örülj neki, de ha rosszul vagy tőle, ne erőltesd. Vigyázz a hagymával és a fokhagymával is, attól is tud égni a gyomor rendesen. Ágyból felkelés előtt egyél egy pirítóst, zsömlét és várj egy kicsit, sokkal könnyebb lesz utána.


És hogy meddig tart? Nekem ugyanúgy 6 hetesen kezdődött, mint neked, most vagyok 14+4, és körülbelül 5-6 napja múlt el, úgyhogy sajnos ezt nem lehet tudni, el tud húzódni. Mondjuk nem volt végig olyan nagyon rossz, a 7-9. hét között volt szörnyű, utána már azért volt pár jó pillanatom napközben. Bízzunk benne, hogy nálad nem tart sokáig. Kitartás!

2015. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi szepen mindenkinek :)

tegnap ota valahogy jobban erzem magam, emelyges meg mindig van, de mostmar tudok enni 1-2 rendes dolgot is (piritos, szendvics, egy keves leves). ha nagyon rossz, iszom ket korty kolat, es valahogy azonnal segit :D

direkt nem töltök ki egy egesz poharral, hogy ne vigyem tulzasba. igy az egesz napi mennyiseg, amit megiszom, kb 1-1,5 pohar. ajanlom nektek is, meg a reggeli ehgyomros emelygesen is segit egy hideg korty. sose gondoltam volna.. alapbol nem is vagyok nagy kolas.. :D

tegnap voltam egyebkent az 1. vizsgalaton, mar lattuk a szivverest :))) lehet ez is az oka, hogy nyugodtabb a gyomrom es jobban erzem magam.

lehet, hogy ez csak pont egy "jo" szakasz, es lesz ez meg rosszabb is, de en remelem, hogy csak meg jobb lesz :)

kitartas mindenkinek, probalgassatok szorgalmasan ;)

2015. jan. 21. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!