Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másik védőnőhöz is járhatok?

Másik védőnőhöz is járhatok?

Figyelt kérdés
Vagy csak ahhoz,aki a településhez tartozik.
2010. febr. 8. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ahoz.
2010. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
CSak aki a lakhelyed szerint illetékes... ha 1 településen több védőnő van akkor is csak a körzetihez mehetsz...
2010. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz,akihez a tartózkodási helyed szerint tartozol.Ez nem választható.
2010. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csak kíváncsi voltam.
2010. febr. 8. 17:11
 5/18 anonim ***** válasza:
Óriási nagy tévedés, hogy csak ahhoz mehetsz. Ha a területileg illetékes védőnővel nem vagy megelégedve, akkor írni kell egy levelet a vezető védőnőnek és ha elvállal egy másik védőnő, akkor engedélyezik a másikat. Illetve ha egyáltalán nem tartasz igényt a védőnői szolgálatra, akkor ha írsz egy pár sort, hogy köszönöd, nem kéred, jársz rendesen a gyerekorvoshoz, stb. akkor nem fog veletek foglalkozni a védőnő.
2010. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én úgy hittem, hogy itt Terhesgondozásról van szó, nem pedig arról az időszakról amikor megszületik a pici.

Ez nem szabadon választható. És ahhoz, hogy te kérvényezd, hogy egy másik védőnőhöz kerülj, elég nyomós indok kell. Nem írhatsz egy levelet, hogy bocs de nem szimpatikus a jelenlegi. Itt érvekkel kell előállni.

2010. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én néztem félre, bocs, valószínű, hogy ha terhesség kategóriában van, akkor nem a gyerekorvoshoz kell rohangálni :)

A terhesgondozás alatt kötelező a védőnőnek kijárnia, figyelemmel kísérni a terhességedet, de neked nem kötelességed hagyni. Semmilyen következménye nincs, ha nem randevúzol a védőnővel, plusz itt is működik az, hogy írásban nyilatkozhatsz, hogy nem kell.

Egyébként nem kell nyomós indok, bőven elég az, hogy nem szimpatikus - ezt anno a védőnőm mondta, amikor szintén itt összevitatkoztak az anyukák, hogy akkor most lehet választani vagy nem.

2010. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

De megint nem értek valamit. Hogy-hogy kijár a védőnő? A védőnő csak akkor megy házhoz, ha már megszületett a pici. Akkor már hozzá jár ki. Illetve szülés előtt egyszer elszokott jönni, hogy megnézze, milyen környezetben várod a babát.

A terhesgondozás az arról szól, hogy te mégy a védőnőhöz.Hiszen ott végzi a vizsgálatokat, ad beutalókat és lát el hasznos tanácsokkal.

Nálatok ez nem így van?

2010. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk nem így van :)

Nálunk a védőnő semmilyen beutalót nem ad (hogyan is adhatna, hiszen csak orvos adhat beutalót), semmilyen vizsgálatra nem küld el. Néha mér vérnyomást, nem néz fehérjét, néha-néha hallgat szívhangot.

Ezeket az orvos, illetve az asszisztense végzi a terhesgondozáson.

Heti egyszer van terhestanácsadás 12-14 óráig, nyáron hullanak a kismamák az 50fokban, ezért jár ő házhoz.

2010. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nálunk is a védőnőhöz kell járni.Még nem voltam nála,azt mondta a dokim,hogy 01 hetesen menjek vissza és utána a védőnőhöz.Azt nem tudom,ki adja majd a beutalókat.Nekem azt mondta a dokim,hogy a beutalókat megbeszéljük.
2010. febr. 9. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!