Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pantoprazol (savlekötő)...

Pantoprazol (savlekötő) okozhat kárt a magzatban? 25 hkm

Figyelt kérdés

Már a terhesgondozás kategóriában feltettem ezt a kérdést,de itt talán többen látják majd.


Szóval 25 hetes vagyok és az utóbbi 5-6 hétben összesen 10-15 szemet vehettem be ebből.

Nemtudtam hogy nem szabad,tegnap jöttem rá.


Volt aki szedett ilyet vagy hasonlót?

A baba egészséges lett?


Nagyon aggódom :(


A tájékoztatóban ez szerepel:


Terhes nőkön történő alkalmazásra nincs

megfelelő adat a pantoprazol tekintetében.

Beszámoltak arról, hogy a pantoprazol

kiválasztódik az emberi anyatejbe. Ha Ön terhes

vagy szoptat,illetve ha fennáll Önnél a terhesség

lehetősége vagy gyermeket szeretne, akkor csak

abban az esetben szedheti ezt a gyógyszert, ha

kezelőorvosa úgy ítéli meg, hogy a várható előny

Önre nézve nagyobb, mint a lehetséges kockázat a

magzatra ill. a csecsemőre.

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, kérjen

tanácsot kezelőorvosától vagy gyógyszerészétől



2015. jan. 27. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a betegtájékoztatót, akkor kiderül, hogy nem lehet használni. Ugyanakkor ha a kismamának bármi baja van, akkor a dokik felírnak ilyen-olyan gyógyszereket, amire szintén rá van írva, hogy nem lehet terhesen használni.

Mégsem lesz baja a babáknak.

De alap, hogy a legtöbb gyógyszerre ezt ráírják, mert biztos, ami biztos.


Viszont, ami még biztosabb, hogy a dokiddal beszéld meg. Mégiscsak ő tudna pontosabbat mondani.

2015. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én refluxos vagyok, 38 hetes terhes.

Ez nem savlekötő, hanem protonpumpa-gátló! Nem megköti a kialakult savat, hanem biológiailag hat, eleve csökkenti a savtermelődést.

Én is szedtem a terhesség előtt, de terhesen nem lehet szedni. Én 6 hetes terhes voltam, amikor abbahagytam a szedését, az orvos szerint aggodalomra nincs ok, de akkor mondta, hogy ne szedjem a továbbiakban!

Savlekötőket lehet, sőt kell szedni, pl. Rennie, Gaviscon, illetve én nagyon ajánlom a lúgos ásványvizet állandó fogyasztásra! Nekem csak a lúgos víz segít hosszútávon, az ráadásul nem is gyógyszer!

2015. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ma megyek a dokihoz és mindenképpen beszélek vele erről.

Már én is tudom hogy ez a gyógyszer konkrétan mire való,a párom refluxos,ő szedi.

Nagyon kínoz a sav,marja a torkomat még hajnalban is,de mióta tudom hogy nem lehet,nem nyúltam hozzá.


Köszi hogy írtatok.

2015. jan. 29. 05:31
 4/4 anonim ***** válasza:
A Gaviscont terhesen is lehet szedni. Rá van írva, és a körzeti orvosom is helyből ezt ajánlotta gyomorégésre. Most 8 hetes a babám, egészséges.
2015. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!