Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételekre kell odafigyel...

Milyen ételekre kell odafigyelni terhesség alatt, amik veszélyesek lehetnek a babára? Lehet savlekötő gyógyszert szedni (Nexium) terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyers hust, fustolt hust nem ehetsz. A zoldsegeket, gyumolcsoket alaposan meg kell mosni a toxoplazmozis veszely miatt (bar ezt szerintem egy kicsit tulzasba viszik). Nem ehetsz olyan etelt, amiben nyers tojas van (sajna az ilyen fagyik is kizarva, es a tiramisu is). Hat en ezekrol tudok.
2008. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Savlekötőnek a Rennie-t szokták javasolni,ezt a másikat nem ismerem,de gondolom,ha a rennie-t lehet,akkor ezt is.

Nem ajánlják a nyers tojást és húst.Illetve a lágy sajtokat(camamber,brie,márvány..)

No én a tatárbeefsteak-et tényleg kihagytam az étkezésből,pedig nagyon szeretem,de a sajtokat eszegettem végig,és semmi bajunk nem lett tőle.

2008. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyomorsavra inkább Renniet szedjél, azt mindenki ajánlja.

Lágysajtokat nem igazán szabad.Tojást se nagyon ajánlják, és a nyershúsokat.

2008. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, zöldségek közül van olyan, amiket nem ajánlatos enni?
2008. jún. 6. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincsen.Én nagyon sok brokkolit eszeke, mert sok benne a vas, és arra nagyon szüksége van a szervezetednek.És mellette még uborkát,paprikát, paradicsomot...stb.Úgyhogy sztem nincs olyan, amit ne lehetne.
2008. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán még annyi,hogy ne egyél sok májat a magas "A" vitamin tartalma miatt.
2008. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
gyümölcsök közül a grape fruitot hallottam, hogy nem szabad enni az első trimeszterben, igaz ez?
2008. jún. 6. 14:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, mert hallottam olyat, hogy valaki grapefruit-ot evett emelyges ellen.
2008. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tojást lehet enni, már csak a fehérje miatt is, csak jól át kell sütni, a lágy rántottát és a folyós sárgájú tükörtojást el kell felejteni a terhesség idejére. A húsokat is csak jól átsütve szabad megenni. A zsírban, olajban sült kajákat érdemes még kerülni, inkább párolva, grillezve kell elkészíteni a kajcsit.
2008. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a friss tejet tényleg fel kell forralni?
2008. jún. 6. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!