Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamák is küzdenek...

Más kismamák is küzdenek viszérproblémával?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok és kb. 1 hónapja rettenetesen kijöttek a viszereim. Mindkét lábszáram hátsó részén egészen vádlitól a combtőig. Sőőt a nemiszervemen is nagyon kidagadtak az erek.

Második babámat várom (32 évesen), elsővel nem volt ilyen gondom, pedig akkor 10kg-mal több is voltam mint most.

Az orvosom igazából nem tudott rá adni semmit, gyógykrémeket ajánlott, de azok is csak a fájdalom csillapítására valók ill. gyulladásgátlók.

A tanácsadáson a másik doki meg azt mondta nagyon figyeljek oda, mert ha valahol elkezdenek fájni, azonnal kórház, mivel trombózis veszélye fenn áll.

Ti mit használtok? Másnak is ilyen csúnya lett? Nekem teljesen kivannak dagadva. :(((


2010. febr. 9. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ijesztgetlek, de nekem is kijöttek . írass fel kompressziós harisnyát, ez nagyon jót tesz neki! (nem tudom terhesség alatt lehet-e, de utána mindenképp) Nem kezeltem szülés után se és olyan vénagyulladást kaptam, hogy azt nem kívánom senkinek!! két láb , 2 hétig vörös, duzzadt és nagyon fájt :(

2010. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia !


Engem végig kisért egész terheségem alatt a visszér, kérj beutalót angiológiára ( nőgyógyitól, vagy háziorvos) hívd fel az osztályt mond h babácskát vársz és gondod van az erekkel, mert így 1-2 héten belül fogandak időpontra nem kell sokat várnod! Megvizsgált az orvos és írt ki kismamáknak való erős gumirozású gyógyharisnyát, ami nem engedi h további visszér kijjöjön és gyulladásba jöjjön. Amit biztosan fognak javasolni az a detralex kapszula ami segiti a vérkeringést és gátolja a rög képződését.A harisnya igaz receptre 12000 ft. volt nagyon drága de reggel fel veszed és egésznap rajtad van tartja a lábad, és a pocinál úgy van kiképezve h kényelmes legyen még 9.-hónapban is.

Sajna én nem usztam meg mert a jobb lábamon annyira kiduzzadtak az erek hogy szülés után 1 évvel meg kellett műtetnem, de lehet h te szerencsésebb leszel.

Igazából nem is értem miért nem küldött el azonnal a nőgyógyid angiológiára, mert engem ő küldött miután egyik vizsgálat során meglátta milyen csúnya a lábam.

Na mindegy a lényeg h mihamarabb a végére járj. Ha van még kérdésed írj priviben szívesen válaszolok!

További boldog babavárást

üdv.20 hós kislány anyukája

2010. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom miért nem küldtek tovább, lehet azért mert itt nincs angiológia? Vidéken élek, egy kisvárosi kórházba járok.

Tizenévesen is voltak már viszereim, de soha nem dagadtak ki és nem volt ennyi mint most.

Biztos jó lehet az a harisnya, kár hogy csak receptre lehet venni.

2010. febr. 9. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia !

utolsó válaszadó vagyok, menj be egy gyógyászati segédeszköz boltba vagy patikába , mert én úgy tudom h lehet recept nélkül is kapni harisnyát csak 2x olyan drága.

2010. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vadgesztenyekrémet használtam (vajszínű tubusost, amit herbáriában lehet dupla csomagben is kapni, és az úgy olcsóbb), és recept nélkül kapható visszérharisnyát.Combfixeset vettem, mert a mosdóban azzal nem kellett kínlódni.A gyógyászati boltban bizti segítenek, milyen erősségű harisnya kell.A terhesség elején 70 Den-est hordtam, a vége felé pedig 140 Den-est (remélem a Den-ekre jól emlékszem), majd szülés után is pár hétig viselni kellett, hogy az erek megszokják a teher csökkenését.Az a lényeg, hogy a szülés közeledtével erősebbet hordj!Még szülés alatt is rajtam lehetett, mert azt ajánlják a dokik.

Olyan 4000-5000 körül volt egy pár harisnya (attól függ, hol veszed), de az kitartott egy hónapig, vagy tovább is.

2010. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Venoruton kapszulát írta fel az orvos a 26.héten 2x1 naponta,szedem és nagyon jó. plusz még javasolta a kompresszios harisnyát.
2010. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!