Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha németörszágban élek ittis...

Ha németörszágban élek ittis vagyok kezelve terhességi idö alatt ésha megszületik a babab és magyarországra szeretnék menni lakni mien jutatást kapok németböl?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt ha valaki biztosított akkor jár neki elterngeld. Vagy a férjed által(élettársak nem lehetnek), vagy mert dolgoztal kapod ezt. Ha nem dolgoztál de biztosítva voltál akkor a minimumot kapod. Ha haza költözöl akkor ugye itt nem leszel biztosítva, akkor szerintem nem kapsz elterngeldet. Viszont a kindergeld ha a gyerek apja itt dolgozik akkor továbbra is jár. Ha mindketten haza költöztök és onnan lesztek biztosítva akkor semmi nem jár.
2015. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szoval még családi potlék sem ?
2015. jan. 31. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Családi pótlékhoz az egyikőtök biztosítási jogviszonya kell, ha hazaköltöztök mindketten, akkor nem fog járni, de kérdezz rá helyben ott, ahol az Elterngeldet is igényelned kell. Ha az apuka kint marad, akkor biztosan jár a családi, az Elterngeld neked szerintem nem, ha te hazaköltözöl, de ennek tényleg kérdezz ott utána.
2015. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megnéztem, és egyikőtöknek kint kell dolgozni a családihoz (Kindergeld), az Elterngeldhez pedig mindkettőtöknek. [link]
2015. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!