Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Szlovákiából kimennék...

Ha Szlovákiából kimennék lakni Magyarországra akkor bántanának engem a Magyarok?

Figyelt kérdés
középsuliba szeretnék menni Magyarországra,de nem tudom,hogy mi lenne.Én a magyarokat nem utállom,inkább a szlovákokat amiket művelnek,de tényleg.ezért is szeretnék ott továbbtanulni.
2008. dec. 12. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném... Egyetemre általában nem futballhuligánok járnak. :) Plusz ugye magyarul is beszélsz, gondolom az is vagy, ránézésre meg nyilván nem fogja mindenki levenni, hogy honnan jöttél. Mondjuk a neved már egy másik kérdés (az mennyire szlovákos/magyaros?), de mint mondtam, egyetemen szerencsére viszonylag kevés a hungarista (hacsak nem politológiára vagy történelemre akarsz menni), bár ha magyar vagy, akkor valószínűleg ők is inkább keblükre ölelnek, mint "kintszakadt testvért".


Szóval mindent összevetve, nem hiszem, hogy lenne félnivalód. Főleg, ha amúgy is ismerkedős-barátkozós típus vagy, akkor hamar megismer majd az új környezeted is, onnantól pedig már pláne nem aszerint fognak megítélni, hogy honnan jöttél, hanem aszerint, amilyennek megismernek... kedvesnek, nyitottnak, intelligensnek, stb. és így sok barátod is lesz. :)

2008. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Hoppardon, most nézem, hogy középsulit írtál... Ott már mondjuk kissé más a helyzet, de amit az ismerkedésről mondtam, az arra is áll. Ez esetben max. a neved kérdése lehet lényegesebb, ez esetleg jelenthet kezdeti akadályt. De kellő rugalmassággal, nyitottsággal, érdeklődéssel azt is át lehet hidalni, ha jó osztályt fogsz ki. Ez viszont sajnos minden iskola esetében lutri.
2008. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Határmenti magyar kisvárosban lakom, sokan járnak át szlovákiából magyarok tanulni is, dolgozni is, ugyanúgy bánnak velük, mint a magyarokkal, elvégre ők is magyarok attól még, hogy Szlovákiában élnek. Mondjuk a szlovákokkal sincs itt senkinek semmi baja. A szlovák politikusok csinálják csak odaát a fesztivált, és hát sajnos minden népnél vannak buta emberek, akik könnyen felhergelhetőek a másik ember ellen.
2008. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
megnyugodtan úgy nagyjából :) köszönöm szépen. A nevemet nem szeretném ide kiirni :S bocsi,de a nevem is magyaros,-magyar :) amúgy igen,barátkozós tipus vagyok,itt is sok a barátom :)
2008. dec. 12. 13:43
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Az értelmesebbje középsuliban sem bántja a Szlovákiából Magyarországra járókat. Szerintem a szlovákiai magyarok ugyanúgy magyarok, mint az itteniek. SŐT. Néha úgy érzem, sokkal közelebb állnak a felvidéki, erdélyi, délvidéki magyarok a magyar kultúrához, mint mi itt középen.
2008. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Biztos lesz pár barom aki szlováknak fog hívni, de szólj, megvédjük a felvidéki magyarokat a tapló magyaroktól. :)

Egy "hungarista" :)

2008. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok. És egy szlovákot is megvédenék ha ide jönne tanulni, és kikezdenék a tapló magyarok.

Én a gonosz hungarista. :)

2008. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: nem is azt mondtam, hogy írd ki a neved, csak azt kérdeztem, hogy szlovákos-e (van-e benne mássalhangzótorlódás vagy szlovák betűk, vagy nincsenek). :) De örülök, ha megnyugodtál. :)


Előttem szóló (hungarista): lehet, hogy eltérően használjuk ezt a fogalmat. Hungarista alatt én azokat értettem, akiket te tapló magyarokként aposztrofáltál.

2008. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Értem.:)

Azok nem "hungaristák" szimplán taplók.

Bár idézőjelbe tettem a hungarista szót, mert inkább hazaszerető embernek vallom magam. És a hazaszerető ember a szomszédaival is jóban van.

2008. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Akkor egyetértünk. :) Elnézést, ha félreérthető voltam. :)
2008. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!