Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek be merjem vállalni...

Szerintetek be merjem vállalni a kistesót?

Figyelt kérdés
Szeretnék második babát,de kislányom még csak 1 éves lesz.Félek hogy nem fogok bírni majd 2 kicsivel.A másik meg hogy nagyon félek a szüléstől mert nehéz és hosszú volt az első.Ami még van hogy a hasam megmaradt legalább 4 hónapos terhesnek tűnök.Szerintetek hülyeség hogy ezek miatt gondolkozok?Bele vágjunk?Segítsetek.ti hogy döntenétek?
2015. febr. 8. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondoltam mindig, hogy egy gyerektől is a falnak megyek, ha rossz napja van, ez az én tehetetlenségem vele szemben, de kettővel is falnak mennék valószínűleg akkor is, ha 2 év van köztük és akkor is, ha 4. Minden kornak meg van a maga problémája, kell velük foglalkozni sokat és sok türelemmel. Én arr ajutottam, hogy ameddig nem akkora a "gond", addig vágjunk bele, utána lehet meggondolom és 8-10 év múlva meg már nem fogom vállalni a kor miatt. Szóval én belerúgtam az egészbe és 18 hónap lesz köztük. Már nem érdekel, mennyire lesz nehéz, nehéz lesz, de majd azt kell megoldani és megoldjuk :)
2015. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat...szerintem tul sok a kerdes meg benned, ahhoz, hogy kisteson gondolkodj. Ha itt azt mondjak neked, hogy hajra, batran, akkor belefogtok? Neked kellene erezned ugy, ahogy erezted az elso elott is, hogy szeretnel babat. Szerintem ezt te meg nem erzed. En most erzem, hogy 2 eves a lanyom. Ne torodj azzal, hogy ki mit mondd a kis korkulonbsegrol, lehet neked tok mas lesz/lenne. Ha erzed, hogy keszen allsz ra, akkor pedig hajra!
2015. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is igaz, hogy talan minel tovabb varsz ez az erzes annal nehezebben jon el. :) Kis baba kis gond, nagy baba nagy gond ;) (2- voltam)
2015. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!attól füg a férjed menyit foglalkozik a picivel?ezt most ugy ertem nagyon sokat dolgozik vagy keveset? Én a helyedbe minden képpen várnék meg 1 évet minimum .Mert mire megszületik a kistesó óviba jár a nagyobbik ,igy könyebb lenne !Két kis gyerekkel nem egyszerü !Persze ha becsuszik nincs min gondolkodni de ha tervezett akkor várjatok egy kicsit!A pocakoddal meg ne foglalkoz azt bármikor leadhatod egy kis edzéssel!
2015. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A férjem sokat dolgozik 6-ra megy 5-kor jön és csak vasárnaponként van itthon,de akkor segít.
2015. febr. 8. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk másfél év van a gyerekek között, az én férjem is nagyon sokat dolgozik és igen, nehéz volt az első év, de a mai fejemmel is így csinálnám. Szépen összeszoktak, együtt játszanak, sokkal jobban elvannak együtt, mintha külön-külön vannak itthon. Lazán kitakarítok, megfőzök melettük, egyszerre alszanak délután és este is (mondjuk ez azért nálunk egy nehéz szint volt...), együtt fürdenek, nem sokkal nehezebb már, mint egy gyerekkel. A nehéz a betegség, mire mindenkin végigmegy.

A dokim azt mondta, hogy a 2. szülés időben kb. feleannyi, szinte percre bejött.

65 kilósan lettem terhes mindkettővel, 20-22 kilót híztam, viszont a két gyerek mellett annyit kellett menni, hogy most 60 se vagyok, álmomban nem gondoltam, hogy gimi után még 5-össel kezdődik majd a mérleg.

Nyilván a Ti dolgotok, nem hülyeség ilyeneken gondolkodni, de szerintem nosza rajta:)

2015. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked kell érezned. Minden helyzet más és más. Én is sokat agyaltam ezen, de már nem teszem. Amikor úgy érzem, mint az első előtt is, hogy "na mostmár nagyon vágyom rá", akkor jöhet. Amíg bármi kérdés is felmerül, nem. Az elsőt nagyon vártuk, mégis sokszor iszonyat nehéz. Nekem még ehhez hozzájön, hogy 2 éves, és nem alussza át az éjszakát. Legtöbbször egyedül vagyok vele, a férjem pl. most csak hétvégékre jár haza, segítségem nincs. Mondjuk ha lenne mellette egy pár hónapos pici, igencsak kilennék. Ígyis sokszor olyan rosszul alszik a nagy, hogy alig élek másnap.


Ha van segítséged a közelben, férjed sokat be tud segíteni és a "nagy" nem egy problémás baba, és nem mellesleg vágysz a kistesóra már most, akkor miért ne? :)

2015. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két év van a két gyerek között most hogy a nagy 5 éves a kicsi 3 már eljátszanak, de az első három év nem volt könnyű, most vállaltuk a harmadikat. Most már a két nagy jól elvan, és nem verik egymást agyon fél perc alatt.) Két lány, de borzalom amit néha a kicsi művel:) Viszont én tudtam, hogy nem akarok visszamenni dolgozni és utána megint eljönni. Most a harmadikkal vagyok így, hogy visszajöttem és majd el kell mennem megint ugye a kicsi miatt, nem örültek, de támogatóak. nekem ez is szempont volt, hogy jöjjön akkor a kettő egymás utána hamarabb. Most viszont nem bánom, hogy hamar jött a harmadik is viszonylag, mert a kicsivel lesz köztük 3.5 év, mert így letudom a babázást viszonylag egyben és tudok normális állást keresni utána. De nekem van sok segítségem. Nagymamák ketten versengenek, hogy ki hogy menjen a gyerekekért, és nem egyszer anyósom elviszi a csajokat hozzájuk hétvégézni. Így bírtam ki a terhesség első 5 hónapját, ugyanis végig hánytam és feküdnöm is kellett,ezekre is gondolj, hogy van-e ilyen esetben segítség. Nem annyira volt egyszerű így sem megoldani nekünk, hogy ketten is tűkön ültek.
2015. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: nekem is 2 eves, es en is ugy elem meg, mint te :D Neha azert gondolkozom, hogy kicsinek kellett volna nagy leveo, es belefogni a msodikba, de ahogy akkor nem ereztem kesztetest, most meg a hisztik miatt nem ;) Es nalunk sincs segitseg. En anyukam messze el, a parome meg soha nem latja. De hat nem is nekik szulok, csak hat ugy konnyebb lenne az elhatarozas :D
2015. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) Akkor hasonló cipőben evezünk 9-es.

Nekem a férjem szülei még nem is látták (messze laknak külföldön). Segítség nulla.

Viszont én áldom az eszem, h nem vágtunk bele korábban. Mondjuk az én fiam elég problémás, hasfájós is, sokat szenvedünk ezzel. Meg a fogzással.. ma is, altatás után 1.5 órával már be kellett menni hozzá. De van, hogy 1-2 órát fent van éjjel. Azért ezt egyedül bírni úgy, hogy egy pici is van... hát, szerintem nagyon-nagyon nehéz lenne. Ígyis az, pedig csak egyedül van. Na meg én is vele, egész nap, éjjel is. Férjem most csak péntek estétől vasárnap délutánig van itthon...

2015. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!