Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be mertétek vállalni a kistesó...

Be mertétek vállalni a kistesót kis korkülönbséggel, mikor még a naggyal is éjszakáztatok és segítségetek nem volt?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 2 éves, szerettünk volna 1.5-2 év korkülönbséggel kistesót, de végül képtelen voltam bevállalni. Még mindig sokat kel éjjel, egyedül éjszakázom vele, sőt, férjem munkája végett szinte egész nap egyedül vagyok vele. Nagyszülők messze és még messzebb vannak, max. hetente 1x jönnek el (én szüleim, férjem szülei nagyon messze laknak).

Arra lennék kíváncsi, aki hasonló helyzetben volt, be merte-a vállalni a kistesót, és ha igen, hogy alakult? Főleg az éjszakázásra lennék kíváncsi, de persze arra is, napközben hogy sikerült mindent egyedül megcsinálni (házimunka, gyerekek ellátása, fürdetés, altatás..)

Illetve, ha valaki szintén nem merte bevállalni, csak később, akkor mennyi lett a korkülönbség végül és mit gondoltok utólag, jól döntöttetek?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2015. jan. 22. 22:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez a helyzet. 2 éves a lányunk,éjszaka még 3-4x kel. Apa sokat dolgozik,egész nap és éjjel egyedül kinlódom vele.Nem mertem így bevállalni a tesót. Most inkább vissza megyek dolgozni és 2-3 év múlva jöhet az újabb baba.
2015. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! Valahol kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok UFO... sokan kérdezik körülöttem, mikor jön végre a kistesó, de persze közülük már senki nem éjszakázik, nem is tudják milyen, mikor 2 éve ez megy minden nap...

Én is pont így terveztem, hogy elmenni dolgozni, csak nekem most sajnos új helyet kell keresnem.


Te nem tartasz tőle, hogy a kistesó is hasonló karakterű gyerek lesz? :) Bevallom, egyik félelmeim közé tartozik a kistesó témával kapcsolatban!

2015. jan. 22. 22:43
 3/22 anonim ***** válasza:

Dehogyis nem!Rettegek!De mindenki azzal jön nekem,hogy nincs két egyforma gyerek és higgyem el a következő egy "angyal" lesz.

Remélem tényleg így lesz,mert ha nem.....nem tudom,hogy birok ki újabb két vagy akár több év kialvatlanságot :/

2015. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Dettó!! Nálunk is mindenki: "Hidd el, a következő nem ilyen lesz!" Ó, ha ezt valaki biztosítani is tudná...

De már hallgattam eleget: "Majd fél éves kortól könnyebb lesz vele". "Majd 1 évesen már biztos átalussza majd az éjszakát!" "Nyugi, 1.5-2 éves korára már biztos rendeződik az éjszakázás". Hát mostmár 2 éves, de ugyanúgy többször megébred éjjel, sokszor akár 1-2 órát ébren is van, nem lett jobb semmivel sem!!


Te hogy érzed, bírnád munka mellett az egészet? Én attól is tartok, hogy a munka mellett éjszakáznék, kelni kellene reggel korán, elkészíteni mindent, a munka mellett a háztartást vezetni, és még a gyerkőccel is sokat foglalkozni itthon, mikor végre velem van...

2015. jan. 22. 22:57
 5/22 anonim ***** válasza:

Remélem bírni fogom.Március elején megyek vissza dolgozni, a lányom februárban kezdi a bölcsit.Most abban bízok,hogy a korán kelés,az egész napos játék a bölcsiben,az új ingerek jól lefárasztják majd és aludni fog éjjel.

Szóval bizakodok! :D

2015. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Így legyen! :)

Én elgondolkoztam már a családi napközin is, viszont annyira nem szereti a gyerektársaságot, fél tőlük, hogy nem is tudom, jót tenne-e neki, vagy még várjunk.

Amúgy én azt vettem észre, hogy hiába megyünk ide-oda, kirándulni, vagy bárhova, ahol szokatlanul sok új inger éri, utána sem alszik jobban éjjel, max. akkor, ha aznap kimarad a délutáni alvás, és akkor megúszom mondjuk 1 ébredéssel, 12 óra ébrendlét után.

2015. jan. 22. 23:06
 7/22 anonim ***** válasza:
Én be mertem vállalni, 2év 2hónapos a kislányom és iszonyat rossz alvó négy hónapos a kisfiam és nagyon jó baba de még így is van hogy azt mondom ,meg kellett volna várni amíg a kislányunk átalussza az éjszakát és mióta megszületett az öccse azóta még rosszabbul alszik van hogy tízszer is kelni kell hozzá. De nekem sokat segít a férjem, kel is hozzá ha kell. Napközben meg akkor csinálom a házi munkát amikor a kicsi alszik, mert a nagy alvását délben csendben kell eltöltenem mert minden szösszenetre felkel. :-(
2015. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Jaj, jaj! Hangsúlyozom MI bevállaltuk, mert jobb helyeken az apuka is éjszakázik a babával. Három gyermek, egy fiú, két lány. 9,11,13. Egymástól tanultak. A második, harmadik gyermek megette, amit a tesó, és sokkal hamarabb járt, beszélt, szobatiszta lett, mert a többitől eltanulta. Az asztalnál jobban eszik, mert a többitől ezt látja, éjszaka jobban alszik, mert a többiek mellette szuszognak. Nekünk bejött.
2015. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
9%
Kistesot bevállalni? Normális vagy? Gyereket igen. De ezt hogyan képzeled egyáltalán biologiailag????
2015. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem!!

Sajnos nálunk a férjem nem sokat tud besegíteni. Sőt, olykor el is utazik és hetekre kettesben vagyunk...

Éjszak nem is fogadja őt el, próbáltuk, hogy ő menjen be hozzá párszor, de csak elkezd ordítani, teljesen felébred és órákig nem alszik vissza..

Ígyis olyan kevésnek élem meg a szabadidőt, most is a gyerektől jöttem ki, 2 óra alvás után be kellett menni hozzá majdnem 3/4 órára. Sajnos mikor megébred, kb. fél óra mire visszaalszik, sokszor inkább átmegyek hozzá éjjel-hajnalban aludni, viszont nem pihentető mellette aludni (sokat forgolódik, folyton a lábamnál alszik...)


Ti hogy élitek meg, nem érzitek, hogy kicsit fullasztó ez az 0-24 szolgálat? Hogy nincs szabad este, nincs meg a nap lezárása, az ellazulás, mert úgyis 2-3 óra múlva újra be kell menni, és fél órát, vagy többet ott ülni, míg visszaalszik?

2015. jan. 22. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!